سقط

سلام من 27ساله هستم و چهار ماه از ازدواجم میگذرد. به شکل ناخواسته متوجه ضدم باردارم. چون پریودی منظمی دارم خیلی زود این را فهمیدم و ازمایش بتا 200و سونو مشکوک به بارداری این را تایید کرد.اندازه رویا شش میلی متر بود و سن ان زیر یک ماه تشخیص داده شد. با توجه به شرایط زندگی در حال حاضر قصد بچه دار ندارم. و میخواهم سقط کنم. لازم به ذکر است من در کودکی یکی از کلیه هایم را از دست داده ام. و در حال حاضر یک کلیه دارم. البته کارکرد بسیار سالمی دارد و تا به حال به مشکل سلامتی و یافشار خون برنخورده ام . به نظر شما سقط چقدر میتواند خطرناک باشد. و کی انجام شود؟ ممنون میشوم از پاسخگویی..

Re: سقط و بارداری پس از آن

سلام من فروردین 96 دو بار در تاریخ 14/1/96 و بار دیگر 23/1/96 پرید شدم. و دچار ضعف و نیز دل درد و نفخ زیاد معده بودم بحدی که پوست شکمم کشیده شده بود. در 14/1 به بیمارستان مراجعه و سونو انجام دادم متوجه شدم که سه تخمک بارور و نیز پریود بودم . دکتر HCG داد من تزریق کردم ( قبل از 14 ام من چند بار نزدیکی داشتم) بعد از پریود مرحله اول نزدیکی داشتم و مجددا 7 روز برای پریود بعدی صبر کردم . تا تمام شد . در این حین اسباب کشی و کارهای سنگین و بالا رفتن از پله و گاهی پیاده روی سنگین و نیز انجام ورزش باوسیله های توی پارک نمودم و شکمم بزرگ شده بود و خودم نیز از نظر همه چاق شده بودم و همه از چهره ام حدس می زدند من باردار باشم. ولی من توجه نکردم چون 31/12/95 تست دادم و منفی بود و پریود هم شده بودم. به دکتر مراجعه کردم و گفتم قصد بارداری سریع دارم. سنم 40 است. ایشان با توجه به ازمایشاتی که از قبل انجام داده بودم به من گفتند ازمایشات تکمیل است و مشکلی نیست همسرتان نیز آزمایششان خوب است و فقط عکس رنگی انجام بده که سر موعد 3 روز بعد از تاریخ پریود قرار بود که من برای عکس رنگی بروم ولی چون اردیبهشت من پریودم از نظر رنگ( قهوه ای و کم و با دل درد بود) مشابه 14/1/96 بود مجدد به دکتر مراجعه کردم و خودم قبل از ویزیت دکتر از بی بی چک استفاده کردم و بلافاصله مثبت شد و پزشک به من گفتن دو هفته دیگر بیا سونو واژینال . خودشان انجام دادند و گفتند ساک را می بینند و خیلی مطمئن به من گفتند که این جنین فایده ندارد قلب ندارد و گفتند برو تا خود ش بیافتد و من چندین بار به ایشان مراجعه کردم هر با رسونو می کرد و باز همین را می گفتن دیگر من که لکه بینی نداشتم به لکه بینی افتادم و ایشان به من گفتند که نیاز به مصرف دارو ندارم و در آخر یکبار مرا سونو بیرون فرستادند که سونو بیرون تاریخ بارداردی 5 هفته و 6 روز را نشان داد ولی با این حال ایشان نیز توصیه به سقط نمودند. به هر حال به خاطر این سهل انگاری و شاید صدمه ناشی از سونوهای ایشان که حدود 7 مرتبه بود در ماه دوم بارداری سقط خودبخودی در تاریخ پرید 14/03/96 رخ داد. و 15/03/96 در بیمارستان بستری شدم تا بقایای بجا مانده را خارج کنند. تا به الان پریود نشدم و من جلوگیری هم نداشتم به تاریخ تخمک گذاری هم توجه نکردم چون در سال 96 هر دو بار - دو دفعه در ماه پریود شده بودم . حالا به نظر شما من باردارم یا نه دلم نمی خواهد دیگر سونو بروم از طرفی حجم شکمم کمی کوچک شده اما همان یبوست و نفخ را دارم و خبری از پریود نیست.

Re: سقط

صنم بر نوشته شده:سلام من 27ساله هستم و چهار ماه از ازدواجم میگذرد. به شکل ناخواسته متوجه ضدم باردارم. چون پریودی منظمی دارم خیلی زود این را فهمیدم و ازمایش بتا 200و سونو مشکوک به بارداری این را تایید کرد.اندازه رویا شش میلی متر بود و سن ان زیر یک ماه تشخیص داده شد. با توجه به شرایط زندگی در حال حاضر قصد بچه دار ندارم. و میخواهم سقط کنم. لازم به ذکر است من در کودکی یکی از کلیه هایم را از دست داده ام. و در حال حاضر یک کلیه دارم. البته کارکرد بسیار سالمی دارد و تا به حال به مشکل سلامتی و یافشار خون برنخورده ام . به نظر شما سقط چقدر میتواند خطرناک باشد. و کی انجام شود؟ ممنون میشوم از پاسخگویی..
سلام
دوست عزیزم در این سایت کمکی به سقط انتخابی و ... نمی کنیم
اما به واقع به عنوان یک دوست توصیه دارم قبل از اینکه هر اقدامی کنید گشتی در همین سایت بزنید و نگاهی به صدها پستی که مادران منتظر برای بارداری گذاشته اند بیاندازید!
صرف نظر از اینکه اینکار نه شرعی ست و نه اخلاقی، ما نمی دانیم که آیا پس از این شما بارداری بعدی سلامتی خواهید داشت یا مثل این همه مادر منتظر و ... می مانید.
مادرانی که امروز بعد از سالها انتظار و صرف هزینه های هنگفت، هنوز باردار نشده اند، آروزی جایگاه شما را می کشند...
به خدایی که هم بهتر از ما از آینده مون با خبر است و هم از ما به خودمون مهربان تر است اعتماد کنیم...!
كارشناس مامايي فيروز

Re: سقط و بارداری پس از آن

ماهک نوشته شده:سلام من فروردین 96 دو بار در تاریخ 14/1/96 و بار دیگر 23/1/96 پرید شدم. و دچار ضعف و نیز دل درد و نفخ زیاد معده بودم بحدی که پوست شکمم کشیده شده بود. در 14/1 به بیمارستان مراجعه و سونو انجام دادم متوجه شدم که سه تخمک بارور و نیز پریود بودم . دکتر HCG داد من تزریق کردم ( قبل از 14 ام من چند بار نزدیکی داشتم) بعد از پریود مرحله اول نزدیکی داشتم و مجددا 7 روز برای پریود بعدی صبر کردم . تا تمام شد . در این حین اسباب کشی و کارهای سنگین و بالا رفتن از پله و گاهی پیاده روی سنگین و نیز انجام ورزش باوسیله های توی پارک نمودم و شکمم بزرگ شده بود و خودم نیز از نظر همه چاق شده بودم و همه از چهره ام حدس می زدند من باردار باشم. ولی من توجه نکردم چون 31/12/95 تست دادم و منفی بود و پریود هم شده بودم. به دکتر مراجعه کردم و گفتم قصد بارداری سریع دارم. سنم 40 است. ایشان با توجه به ازمایشاتی که از قبل انجام داده بودم به من گفتند ازمایشات تکمیل است و مشکلی نیست همسرتان نیز آزمایششان خوب است و فقط عکس رنگی انجام بده که سر موعد 3 روز بعد از تاریخ پریود قرار بود که من برای عکس رنگی بروم ولی چون اردیبهشت من پریودم از نظر رنگ( قهوه ای و کم و با دل درد بود) مشابه 14/1/96 بود مجدد به دکتر مراجعه کردم و خودم قبل از ویزیت دکتر از بی بی چک استفاده کردم و بلافاصله مثبت شد و پزشک به من گفتن دو هفته دیگر بیا سونو واژینال . خودشان انجام دادند و گفتند ساک را می بینند و خیلی مطمئن به من گفتند که این جنین فایده ندارد قلب ندارد و گفتند برو تا خود ش بیافتد و من چندین بار به ایشان مراجعه کردم هر با رسونو می کرد و باز همین را می گفتن دیگر من که لکه بینی نداشتم به لکه بینی افتادم و ایشان به من گفتند که نیاز به مصرف دارو ندارم و در آخر یکبار مرا سونو بیرون فرستادند که سونو بیرون تاریخ بارداردی 5 هفته و 6 روز را نشان داد ولی با این حال ایشان نیز توصیه به سقط نمودند. به هر حال به خاطر این سهل انگاری و شاید صدمه ناشی از سونوهای ایشان که حدود 7 مرتبه بود در ماه دوم بارداری سقط خودبخودی در تاریخ پرید 14/03/96 رخ داد. و 15/03/96 در بیمارستان بستری شدم تا بقایای بجا مانده را خارج کنند. تا به الان پریود نشدم و من جلوگیری هم نداشتم به تاریخ تخمک گذاری هم توجه نکردم چون در سال 96 هر دو بار - دو دفعه در ماه پریود شده بودم . حالا به نظر شما من باردارم یا نه دلم نمی خواهد دیگر سونو بروم از طرفی حجم شکمم کمی کوچک شده اما همان یبوست و نفخ را دارم و خبری از پریود نیست.

سلام ماهک عزیزم امیدوارم که به زودی خبر خوش بارداری سلامت بعدی تون رو بدهید
به طور کل اولین قاعدگی پس از سقط ممکن است 4 تا 6 هفته سول بکشد و لزوماً شک به بارداری ایجاد نمی شود.
اما اگر بیش از 6 هفته طول کشید و پریود نشدید بی بی چک بگذارید.
فولیک اسید و آهن مصرف کنید و بهتر بود آزمایشات ضروری پیش از بارداری رو می داشتید (به علاوه برخی فاکتورهای مسبب سقط) تا اگر مشکلی هست درمان شود و سپس اقدام کنید که مجدد زمان رو از دست ندهیم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “بارداری ناخواسته ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان