آیا من باردار شدم؟

با سلام و خسته نباشید.
من و همسرم در دوران عقد هستیم. 6 روز پیش یک رابطه جنسی داشتیم البته بدون اینکه به پرده بکارتم کوچکترین آسیبی برسه. اما مایع منی همسرم بر روی واژن ریخته شد. با توجه به اینکه قرار بود 2 روز بعد از ارتباط جنسی ما، زمان پریود من آغاز شود ولی هنوز بعد از 4 روز این اتفاق نیفتاده. عامل این مسئله ترس و دلهره از بارداری نا خواسته هستش یا واقعا من حامله شدم؟
لطفا منو راهنمایی کنید. اگر بر فرض من حامله شده باشم آیا راهی برای جلوگیری و خلاصی از این وضعیت با توجه به سختگیری های خانواده و آبروریزی وجود دارد. خواهش می کنم به ما کمک کنید.

سلام عزیزم
این نحوه ی ارتباط ، عدم بارداری را منتفی نمی کند با این وجود چون نزدیک به قاعدگی بعدی شما بوده و زمان تخمک گذاری گذشته ، احتمال بارداریتان کم است . قطعی ترین راه برای تشخیص بارداری آزمایش خون است . 2 هفته بعد از تاریخ ارتباطتان(تقریبا یک هفته ی دیگر) ، در صورتی که پریود نشدید یک آزمایش خون بدهید .با توجه به نگرانی که دارید امیدوارم باردار نباشید . اما اگر بودید راهی برای ختم بارداری پیشنهاد نمی کنم .چون به غیر از مسایل شرعی که در اولویت هستند ، سلامت جسمی و باروری خانمی که تا به حال بچه دار نشده با کارهایی که عمدا برای ختم بارداری صورت می پذیرد ، به خطر می افتد . اگر هم باردار نبودید که به احتمال زیاد همین طور است ، یک روش پیشگیری از بارداری را به صورت جدی انتخاب کنید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

2سال از ادواجم میگذره تصمیم به بارداری ندارم در یک رابطه کاندوم پاره شد من از روش اضطراری (4 قرص اچ دی هر 12 ساعت )استفاده کردم با توجه به اینکه رابطه روز 10 پریود بوده و با توجه به عمر اسپرم آیا قرصها اثر میکند؟

سلام
روشی که شما استفاده کردید، روش اورژانس پیشگیری از بارداری نامیده می شه .در این روش باید حداکثر تا 72 ساعت بعد از رابطه مصرف اولین دوز صورت بگیره. اثر بخشی این روش 97-98% است و هرچقدر فاصله ی زمانی رابطه ی شما تا آغاز استفاده از اولین قرص کوتاه تر باشه، اثربخشی اون بیشتر خواهد بود.
برای اطمینان خاطر خودتون از این روش باید بگم که مکانیسم این روش به این صورت که هم روی مخاط داخلی رحم تاثیر می گذاره، هم از تخمک گذاری جلوگیری می کنه و هم در حرکت لوله ها اختلال ایجاد می کنه و به این ترتیب مانع بارداری می شه.
راستی دوست عزیز این روش باید در حداقل دفعات ممکن در طول دوران باروری استفاده بشه ، پس سعی کنید ازین پس، روش جلوگیری مطمئنی رو در پیش بگیرید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

در دوران عقد هستم و 2 روز پس از اتمام پریود با همسرم نزدیکی داشتم. ولی به صورتی که به پرده بکارتم آسیبی وارد نشود! مایع منی هم وارد واژن نشد. الان 8روز است که از تاریخ پریودم گذشته ولی پریود نشدم. کمی حالت تهوع دارم و میلم به غذاهای خنکی زیاد شده .آیا تماس واژن با آلتی که از آن منی خارج شده امکان بارداری را فراهم میکند؟ آیا بار دار هستم؟ :? :(

شیواجان سلام
پاسخ شما اینه: بله امکان بارداری رو ایجاد می کنه. اما تشخیص بارداری فقط با سنجیدن BHCG و با احتمال خطای بیشتر توسط بی بی چک امکان پذیر است. و علائم بالینی خیلی کمک کننده نیستند.چند نکته:
1- تشخیص قطعی باید بالینی صورت گیرد.
2- تغییر زمان قاعدگی به راحتی توسط استرس و تمرکز داشتن روی قاعده شدن، می تواند اتفاق افتد.
3- در این زمان از سیکل قاعدگی احتمال بارداری تقریباً نادر است.
4- در مواردی که به هیچ وجه خواهان بارداری نیستید از روش پیشگیری مطمئنی استفاده کنید چراکه این روش ریسک زیادی دارد.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

salam man 22 sal daram alan nazdike 45 roze ke hanoz period nashodam avalin baram hast ke in moshkel baram pish miyad azmayesh khon ham dadam baraye test bardari vali javabesh manfi bod 2 ta hamampol baram nevesh alan nazdike 4 roze ke periyod nashodam khili negaranam mishe zood tar javabamo bedin mamanon misham :cry:

پارمیدا

سلام من 22 سال دارم الان نزدیک 45 روزه که پریود نشدم دکتر هم رفتم ازمایش خون ازم گرفت ولی جواب منفی بود 2 تا امپول زدم ولی الان 4 روزه میشه هنوز پریود نشدم خیلی نگرانم میشه کمکم کنید :cry:

سلام
دوست عزیزم! اینکه 45 روز است که قاعده نشدید حتی اگربا تزریق آمپول هم پریود شوید و مساله به ظاهر حل شده باشد، نیاز به علت یابی دارد.
این آزمایش خونی که دادید چقدر از زمان پریودتون گذشته بود؟
در صورتیکه حاملگی با اطمینان رد شود، طولانی شدن سیکل و یا فاصله افتادن بین قاعدگی ها به طور غیر طبیعی می تواند عللی نظیر پرکاری تیروئید، تخمدان پلی کیستیک، اختلال هورمونی و ... را داشته باشد. بنابراین توصیه می کنم حتماً بررسی کنید.
البته گاهی استرس شدید نیز می تواند تاثیر بگذارد، اما در این مورد هم باز باید اول علت های دیگر بررسی شوند.
از آشنایی با شما خوشبخت شدم!
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام
تقریبا 40 روز از پریودم گذشته بود که ازمایش خون دادم ولی دکتر که رفتم جواب منفی بود ممکن هست با ازمایشه خونی که دادم بازم امکان داره حامله باشم اخه دکترم گفت حامله نیستی وای خیلی نگرانم به نظر شما برم پیشه دکترم دوباره :cry:

سلام دوست عزیز نگرانی نداره که! با این استرس حتی اگر قرار باشه پریود هم بشید خودتون به تعویق می اندازینش.
هیچ مشکلی نیست فقط باید در واقعی که به مورد مشکوکی برخورد می کنیم مثل موقعیت الان شما به موقع پیگیری کنیم، هر علتی هم داشته باشه برطرف می شود انشالله.
پس حتماً به یک درمانگر مطمئن مراجعه کنید.
به جز موارد نادر پیش نمی آید که با 10 روز تعویق قاعدگی آزمایش بتا بارداری را تشخیص ندهد حال این دیگر بسته به تشخیص پزشک شما دارد که این مورد نادر در موقعیت شما باید به حساب آورده شود یا خیر؟
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام دوست عزیز نگرانی نداره که! با این استرس حتی اگر قرار باشه پریود هم بشید خودتون به تعویق می اندازینش.
هیچ مشکلی نیست فقط باید در واقعی که به مورد مشکوکی برخورد می کنیم مثل موقعیت الان شما به موقع پیگیری کنیم، هر علتی هم داشته باشه برطرف می شود انشالله.
پس حتماً به یک درمانگر مطمئن مراجعه کنید.
به جز موارد نادر پیش نمی آید که با 10 روز تعویق قاعدگی آزمایش بتا بارداری را تشخیص ندهد حال این دیگر بسته به تشخیص پزشک شما دارد که این مورد نادر در موقعیت شما باید به حساب آورده شود یا خیر؟
سلام. من 7 روز بعد از اتمام پريودم با نامزدم ارتباط جنسي سطحي داشتم, طوري كه فقط اب مني ايشون ريخت روي واژن. از قرص ال دي هم استفاده كردم به روش اورژانسي. اما حالت تهوع داشتم تا 5روز. پريود بعديم هم 10 روز جلو افتاد. بعد از پريودم هم تا 3-4 روز حالت تهوع داشتم. ايا من باردارم؟
ارسال پست

بازگشت به “بارداری ناخواسته ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان