هیستروتومی در هفته 3 بارداری

باعرض سلام و خسته نباشید
من متاسفانه بدلیل مشکل ژنتیکی جنین دوبار در هفته 13 سقط قانونی انجام دادم که در بار دوم بدلیل آلرژی به آمپولهای سقط و شاید زیاد وارد نبودن دکتر برای سقط جنین 13 هفته ای هیستروتومی انجام داد. حالا که بعد از 3 سال از عمل, باردار شده ام و در هفته 17 بارداری هستم دکترها خیلی مرا ترسانده اند و میگویند احتمال پارگی رحم حتی در هفته 20 بارداری هم وجود دارد.میخواستم لطفا بگویید چه باید بکنم تا احتمال پارگی کاهش یابد ؟ درصورت پارگی رحم چقدر فرصت هست تا بتوانند جانم را نجات دهند؟ آیا اگر ازحدود هفته 20ام در بیمارستان بستری شوم برایم بهتر است تا هرموقع علائم پارگی پیدا شد بتوانند برایم اقدام کنند؟ ایا اگر تا 7 ماهگی برایم اتفاقی نیفتاد میتوانم درخواست کنم که در 7 ماهگی سزارینم کنند؟ متشکرم

بله دوست عزیزم احتمال پارگی رحم متاسفانه بعداز هستروتومی بالاست !توصیه میکنم حتما بارداری خودرا تحت نظر یک پزشک با تجربه پیش ببرید و در این زمینه نظر پزشک بالینی را جویا شوید زیرا از ارزش تشخیصی بیشتری در مورد شما بر خوردار است !
درمورد زمان سزارین نیز معمولا بعداز مچورگی ریه های جنین می تواند انجام شود و گاهی حتی در 34 هفته نیز اگر پزشک صلاح ببیند می توان سزارین را انجام داد !
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “بارداری ناخواسته ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 6 مهمان