بتا 5000 ، 5روز بعد از قطع پریود

سلام
صهبا هستم از زاهدان چند بار به سایت شما اومدم و سوالاتی رو پرسیدم امروز یک مساله پیش اومده، روز 9 و یا 10آبان باید پریود میشدم اما نشدم 2 روز بعد تستم مثبت شد و 15 ابان آزمایش دادم مثبت بود سوال من اینه :1- اندازه هورمون بتا 5000 هستش ، این مقدار یعنی چی ، میدونم اگه از 25 بیشتر باشه یعنی باردارم اما از اونجا که با اغاز بارداری و قطع پریود این هورمون زیاد میشه ، 5000 زیاد نیست ، آیا مشکلی هست ممکنه من باردار بودم و نفهمیدم، الان توچه ماهی از بارداری هستم هفته اول یا...؟ برای سونو و آزمایشهای دیگه مربوط به دوران بارداری کی باید اقدام کنم ؟، همسرم بهم میگه فعلا به کسی نگیم تا ببینیم چی میشه ، بنده خدا از سقط احتمالی و نموندن بچه میترسه اما بهش گفتم که هم باید دکتر برم هم به مادر و خواهرام بگم تا راهنماییمون کنن ضمنا 2-ما توخونمون ماهواره داریم میخواستم بدونم روی بچه و رشد جنین تاثیر میگذاره یا نه؟( به خاطر امواجش)
لطفا سریع جوابمو بدین

سلام صهبا جون میزان بتات خوبه
تبریک میگم...
الان بهتره اولین مراجعه ات رو انجام بدی.مخصوصا اگه ازمایشهای قبل از بارداری رو ندادی.
ازمایشها خیلی مهم هستن...اگه فولیک اسید مصرف نمیکنی شروع کن به خوردن تا 3 ماه اول باید مصرف کنی.
اگه تو ازمایش کمبود اهن داشته باشی بهت قرص اهن هم ممکنه بده..
هفته های بارداری هم از اولین روز پریودت حساب میشه...بهتره به مامانت حداقل بگی..چون تجربیاتش خیلی بدردت می خوره...
بازم تبریک میگم..ایشالا بارداری سالمی داشته باشی...خواهش میکنم هیچ وقت به چیزای بد فکر نکن چون خدای نکرده همون برات پیش میاد ،به خدا توکل کن..مثبت اندیش باش و از این دوران شیرین لذت ببر...برای خودت و نی نی نازت ارزوی سلامتی میکنم...
منتظر یه هدیه از طرف خدا.....

صهبای عزیز حتما زودتر به پزشک مراجعه کن تا آزمایش و سونو برات بنویسه .
از روی سونو میفهمن که هفته چندم هستی عزیزم.
آزمایشات هم برای سلامتیته که اگه خدای نکرده کمبود آهن داشتی برات بنویسن و همچنین دور از جون تشخیص چندتا بیماری...
برات سلامتی آرزو میکنم و اینکه بارداری سالمی داشته باشی

سلام صهبا جون
تبريك ميگم گلم
حتما به محض اطلاع ازباراري سعي كن بري دكتر..من روزيكه بايد پري ميشدم بتاي بالاي 400داشتم ميگفتتن مقدارش بالاست و احتمال مول و ... هست...شكرخا رفتم سونو هيچي نبود... بتا هردوروز 2برابرميشه...يعني اگه مثل منم بوده باشي الان بايد حدود همون5000باشي وطبيعيه..اصلا نترس و برو دكترحتما كه خيالت راحت شه...استراحت هم يادت نره...بدو بدو هم مطلقا ممنوع :wink:
خبرشو بذار.انشالله خيره

Re: بتا 5000 ، 5روز بعد از قطع پریود

sahba61 نوشته شده:سلام
صهبا هستم از زاهدان چند بار به سایت شما اومدم و سوالاتی رو پرسیدم امروز یک مساله پیش اومده، روز 9 و یا 10آبان باید پریود میشدم اما نشدم 2 روز بعد تستم مثبت شد و 15 ابان آزمایش دادم مثبت بود سوال من اینه :1- اندازه هورمون بتا 5000 هستش ، این مقدار یعنی چی ، میدونم اگه از 25 بیشتر باشه یعنی باردارم اما از اونجا که با اغاز بارداری و قطع پریود این هورمون زیاد میشه ، 5000 زیاد نیست ، آیا مشکلی هست ممکنه من باردار بودم و نفهمیدم، الان توچه ماهی از بارداری هستم هفته اول یا...؟ برای سونو و آزمایشهای دیگه مربوط به دوران بارداری کی باید اقدام کنم ؟، همسرم بهم میگه فعلا به کسی نگیم تا ببینیم چی میشه ، بنده خدا از سقط احتمالی و نموندن بچه میترسه اما بهش گفتم که هم باید دکتر برم هم به مادر و خواهرام بگم تا راهنماییمون کنن ضمنا 2-ما توخونمون ماهواره داریم میخواستم بدونم روی بچه و رشد جنین تاثیر میگذاره یا نه؟( به خاطر امواجش)
لطفا سریع جوابمو بدین
سلام و ضمن تبریک
هنگام آزمایش شما 5 هفته بوده اید و بین 5 تا 8 هفته از 1000 تا 55000 متفاوت است و شما هم در رنج نرمال هستید.
شما اگر لکه بینی یا درد شدید نداشتید می توانید اولین سونو را در 7تا 8 هفته بدهید که یکباره از قلب جنین هم مطمئن شوید.
آزمایشات کامل باید داشته باشید از شمارش سلولهای خونی گرفته تا هورمون تیروئید و قند خون و ...
اسید فولیک هم باید مصرف شود.
به مقاله زیر هم توجه کنید که دقیقاً پاسخگوی شماست:
http://www.firooz.com/modules.php?name= ... ge&pid=494
كارشناس مامايي فيروز

سلام من۶روز بعدپری آز دادم منفی بود بعد ۱۵روز دوباره آز دادم مثبت بود بتام ۴۰۰بود دکتر سونو نفرستات گفت بتام پایینه میخواستم بدونم احتمال سقطم زیاده خیلی نگرانم زیر دلم دردی مثل پری دارم خطرناک نیست خواهش جوابم زود بدید

سلام دوست عزیز
اگر از اولین روز آخرین پریودتان ۴ هفته گذشته است این میزان بتا کمی زیاد است ولی در صورتیکه ۵ هفته گذشته، میتواند طبیعی باشد. عدد بتا در هفته های مختلف بارداری ربنجی بسیار متغیر دارد بنابراین خیلی نمیتوان به عدد بتا استناد کرد. جهت اطلاع از سلامت بارداری بهتر است یک سونوی واژینال انجام دهید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “دو یا چند قلویی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان