دوقلویی

باسلام وخسته نباشیدخدمت کارشناس عزیز
من 2هفته پیش آزبتا دادم بتام 2417بود این مقدار زیاده؟
این هفته رفتم سونو گفت دوقلو باردارم مایع ساک حاملگی طبیعیه وCRL14mm بود و سن حاملگی 7هفته و4روزه وغیرهمسان هستن
نباید ضربان قلبشون رو تشخیص میداد؟
باتوجه به اینکه من ماه قبلش کلومفین ومتفورمین خوردم احتمال سقط وجود داره؟
حاملگیم طبیعیه؟

سلام
وقتی ازمایش دادید چند روز از اولین روز آخرین قاعدگی تون گذشته بود؟
درسته که ما در 7 هفته انتظار دیده شده ضربان قلب جنین رو داریم. اما خیلی از بارداری ها رو داشتیم که با سونویی با اختلاف 1 هفته ضربان قلب رویت شده(و در واقع دیرتر از زمان مورد انتظار)
پس فعلاً جای نگرانی نیست اصلاً هم دلیلی ندارد که به سقط و ... فکر کنید عزیزم.
كارشناس مامايي فيروز

سلام با تشکر از کارشناس محترم
من روز24آبان پری شدم و29آذر آزمایش دادم
در ضمن تو برگه سونو نوشته بود 2 جنین زنده این یعنی چی؟
خیلی خیلی ممنونم

سلام مجدد!
احتمالاً ضربان قلب رو هم دیده اند عزیزم!
بتا هم در زمانی که آزمایش داید (یعنی 5 هفته) رنجش اینطور است: از 5تا 8 هفتگی از 1000 تا 55000 می تواند متفاوت باشد و شما هم در رنج نرمال بوده اید.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت کارشناس عزیز
من درباره دو تا بیماری که تو خانواده خودم وهمسرم وجود داره خیلی نگرانم که نکنه بچه های منم مبتلا بشن
برادرم بیماری هیپو کالمی داره البته تا الان تو هیچ یک از اعضا فامیل دیده نشده وبرادرم اولی بود آیا این بیماری میتونه وراثتی باشه؟
خاله وخواهر همسرم بیماری ms دارن اینم میتونه ارثی باشه؟
اگه ارثی هستن چند درصد احتمال داره بچه هام داشته باشن؟
با تشکر از راهنمایی های ارزنده شما :D

سلام
دوست عزیزم به طور کل علت بیماری MS ناشناخته است اما چیزی که مشخص است جزو بیماری های ارثی محسوب نمی شود چراکه فقط 7% انتقال از مادر به دختر و نیز 13 % احتمال ابتلای برای خواهر فرد مبتلا دارد. این میزان کم از نظر علمی ، بیماری را غیر ارثی معرفی می کند.
هیپوکالمی هم بستگی به نوع علتش دارد . خود هیپوکالمی علتهای فراوان از کم دریافت کردن پتاسیم گرفته تا نقصی که در کلیه یا ... وجود دارد، دارد.
برای اطلاع از علتهای آن به لینک زیر مراجعه کنید:
http://vista.ir/content/79529
كارشناس مامايي فيروز

منو اگه یادتون باشه دو قلو باردارم هفته 5 1هستم یه هفتس سردرد دارم شب وروز خوب نمیشه یه بار که قبلش سردرد داشتم فشارمو گرفتم پایین بود چند تا خرما خوردم خوب شد
ایندفعه هم گفتم شاید پایین اومده ولی خرما خوردن بیفایده بود تا اینکه بلاخره با 2 لیوان آب قند بعد یه هفته بهتر شد
البته وقتی میخوابم دستام مور مور میشه و حس میکنم کمی دیدم ضعیف شده
اینا میتونه مال کاهش فشار خون باشه؟ یا افزایش فشار؟ میتونه نشانه مسمومیت بارداری باشه؟
خوردن آب قند زیاد میتونه باعث دیابت بارداری بشه؟
بازم ممنون که به پرسش هام پاسخ میدین :)
راستی من سابقه میگرنم دارم

سلام من 5هفته ای باردارم راستش تازگیها موقع بالا اومدن از پله نفسم خیلی تنگ میشه حتی آروم بالا میام گاهی هم که سردرد وکمردرد درد زیر شکم دارم بتام دو روز قبل پریودم 132بود دلیل علایم بالا چی میتونه باشه.ممنون پیشاپیش
:|

taranom3372 نوشته شده:اگه عامل بیماری برادرم کلیوی باشه امکان ارثی بودن هست؟
تروخدا زودتر جواب بدین خیلی نگرانم :cry:
سلام
بله دارد اما هیچ دلیلی ندارد که شما خودتون رو اینطور نگران کنید عزیزم!
اولاً از معلوم که علت بیماری برادر شما از این ذدهها علت، علت کلیوی باشد ثانیاً اصلاً از کجا معلوم که بخواهد از ایشان کودک شکا به ارث ببرد؟!!!!
عزیزم توکل کنید به خدا! همانطور که ما فرزندانمان را با اتکا به خودمان به این دنیا دعوات نکرده ایم همانطور هم با اتکا به خودمان، سلامتی شان را نمی توانیم تضمین کنیم... بسپارید به صاحب اصلی اش عزیزم... می بینید که چقدر آسوده خواهید شد.
كارشناس مامايي فيروز

parilah نوشته شده:سلام من 5هفته ای باردارم راستش تازگیها موقع بالا اومدن از پله نفسم خیلی تنگ میشه حتی آروم بالا میام گاهی هم که سردرد وکمردرد درد زیر شکم دارم بتام دو روز قبل پریودم 132بود دلیل علایم بالا چی میتونه باشه.ممنون پیشاپیش
:|
سلام
تنگی نفس از اواسط بارداری به بعد که رحم بزرگ شده و به دیافراگم فشار وارد می کند و فضای قفسه سینه را تنگ می کند طبیعی و قابل پیش بینی ست اما الان به این زودی نرمال نیست. بنابراین اگر شدید یا ادامه دار شد باید یپگیری بالینی کنید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “دو یا چند قلویی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان