تعداد ساك حاملگي

سلام من الان هفته هشتم بارداريم تموم مي شه ، وقتي هفته پنجم بودم يه تصادف خيلي بدي داشتم ، البته خودمون چيزيمون نشد ،همونجا براي اولين بار مجبور شدم برم سونو ، البته سونوگرافيش به نظر من خيلي كارش خوب نبود مجبور بودم همونجا برم ، به من گفت مشكلي نيست يك ساك حاملگي كوچيك هست( البته به قول خودش خيلي هم به سختي ديد) و چون زود هست اندازه بچه رو نمي شه گفت ، من قبل از بارداري براي 2 قلو شدن كلوميفن مي خوردم ، البته خيلي هم جدي پيگيري نكردم ولي دوست داشتم دو قلوبشه ، حالا هنوز دوباره نرفتم به نظر شما احتمال داره من 2 تا ساك حاملگي داشته باشم و تو هفته پنجم معلوم نبود چون يه جاهايي خوندم تعداد جنين تو هفته هشتم معلوم مي شه لطفا راهنماييم كنين

سلام
ورود تان را به جمع مادران تبریک می گویم .
به طور کلی ممکن است در مواردی به عللی ، سونو گرافی تشخیص اشتباه بدهد.
از هفته هشتم به بعد ، ضربان قلب جنین و تعداد آن کاملا قابل تشخیص است. از این زمان به بعد ، در صورت مراجعه ، اطلاعات کافی در یافت خواهید کرد .در صورتی که در 3 ماهه اول ، تشخیص دو قلویی توسط سونو گرافی داده نشود ، اما علایم بالینی مشکوک به دوقلویی باشد در 3 ماهه دوم مجددا سونو گرافی انجام خواهد شد . البته توصیه می کنم در صورتی که نیاز خاصی به سونو گرافی ندارید و فقط قصد تشخیص تعداد جنین ها را دارید ،بدون نظر پزشکتان این کار را انجام ندهید.
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام عزیزم
کلومیفن یکی از داروهای تحریک تخمک گذاریست و برای درمان تنبلی تخمدان و موارد این چنینی به کار می رود. که از قضا یکی از عوارض آن دوقلویی ست.
پس به هیچ عنوان کسی که مشکل باروری ندارد، نباید از این دارو استفاده کند چه بسا کلومیفن عوارض دیگری نیز دارد تا حدی که گاهی خانم هایی که تاخیر باروری دارند نیز در مورد مصرف آن دودل هستند.
استثنا:افرادی که پزشک طبق تاخیر باروری یا شرایط تخمک گذاریشان، برای آنها این دارو را تجویز کرده است؛ از آنجایی که سودش به ضررش غالب است، نباید به خاطر عوارض آن واهمه داشته باشند.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “دو یا چند قلویی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان