هدا جان راستي ميخواستم بدانم لوازم جهت يك سيسموني ساده چون من جاي زيادي ندارم فقط يك اتاق خواب دارم چي بايد باشه نمي خواهم خيلي آب و تابش بدهم ازت خيلي ممنونم راستي شماهم كوچولو داري يا نه ؟ اگه داري چند سالش ؟ اسم قشنگش چيه ؟ خيلي دوست دارم با شما در مورد بچه و بجه داري صحبت كنم دوست دارم يه راه خيلي ساده براي ارتباطمان پيشنهاد كني ؟ :oops: :D

یک مسافر کوچولو چه قدر وسیله نیاز

شیرین جان سلام
وقتی به کوچولو ی دوست داشتنی و نازنین وارد زندگی آدم میشه مخصوصا وقتی فرزند اول باشه تمام زندگی آدم رو تحت الشعاع قرار میده . قبلش آدم دوست داره هی چیزای جور واجور برا بچه بخره و بچینه . مخصوصا وقتی برای خرید وارد مغازه های سیسمونی فروشی میشی فکر می کنی کاش مغازه رو جمع می کردی می آوردی خونه :D
ولی واقعیت این جاست که لزومی نداره همه چیز همون اول خریده بشه یا هزار تا لباس جورواجور که بعدش ندونی کی تن بچه کنی و تا میای به خودت بجنبی میبینی براش کوچک شده .
هدا راست میگه . دست خودته که چه قدر بخوای خرج کنی . اما در مجموع در نظر بگیر که بارداری مخارج خودش را داره . از هزینه هربار ویزیت تا آزمایش های پایه یا آزمایشات غربالگری که پزشک صلاح بدونه و بعد سونو گرافی و آخر دست هم زایمان .
زایمان طبیعی باشه یا سزارین هزینه اش فرق می کنه . پیش کدوم دکتر فرق می کنه و کدوم بیمارستان باشه هم فرق می کنه . همه ی این ها نیاز به تحقیق شخصی خودت داره که ببینی میخوای چی کار کنی .
برای خرید سیسمونی معمولا وقتی وارد مغازه های سیسمونی فروشی بشید ، خود فروشنده خیلی کمک می کنه و چیز هایی را که احتیاج داری یاد آوری می کنه .البته باز هم خود آدم باید چشم و گوشش باز شده که خرج تراشی بی جا نکنه .
در واقع با یک اتاق ، سیسمونی در کنار پذیرایی چیده میشه .
به نظر می رسه یک کمد که البته کشو هم داشته باشه و نهایتا یک ویترین که جای زیادی نگیره برای این فضا کافیه .
لباس های زیر از زیرپوش حلقه ای و آستین دار ،شورت و مانتو یا همون زیردگمه دار ، لباس رو هم بسته به این که چه فصلی به دنیا میاد . سرهمی هم که یا پاداره یا بی پا.
جوراب ، کلاه ، ژاکت اگر متولد زمستون باشه برای بیرون بردن نوزاد لازمه .
حالا بچه دو سه ماهه هزار جفت کفش نداشت هم نداشت :lol:
لولزم بهداشتی هم که شامپو سر و شامپو بدن از ملزوماته . روغن بدن بچه هم برای ماساژ نوزاد لازمه . کرم زینک اکساید هم دم دست داشته باش . دیگه انواع لوسیون ها مصرف عمومی نداره و واقعا در اغلب سیسمونی ها دکور محسوب میشه .
وان حمام بچه هم قیمت های مختلفی داره که در یک فضای کوچک واقعا جاگیره .
کریر برای حمل و نقل بچه خیلی کاربرد داره . به خصوص که در ماشین هم نصب بشه .
کالسکه و میز غذا و روروک هزار جور پشه بند و این ها سلیقه ای است . کالسکه را میشه سلطنتی گرفت میشه مسافرتی گرفت میشه هم صبر کنی ببینی اصلا بچه ات کالسکه بشین هست یا نه . مثلافرزند من اصلا دوست نداشت در کالسکه بشینه و اگر با کالسکه جایی می رفتیم تازه باید بار می کشیدیم و بچه هم خوب و خوش از بغل پایین نمیومد .
یک شیشه شیر پلاستیکی که ترجیحا دو تا سر داشته باشه تهیه کن که اگر خواستی شیرت را بدوشی داشته باشی . پستانک به هیچ وجه توصیه نمیشه اما گاهی مادر مجبور به استفاده اش است .
تخت کنار تخت مادر هم میتونی تهیه کنی که تا یک مدتی جواب میده . بعدا که بچه قدری بزرگ تر شد میشه جمعش کنی و تخت کودک بگیری . تشک و سرویس خواب هم بسته به سلیقه ات در بازار موجوده .
پوشک به تناسب این که بخوای پوشک آماده بگیری یا پوشک و لاستیکی بگیری بایستی تهیه کنی .کیفی بگیر که جا دار و سبک باشه . اسباب بازی و چیزای تزئینی هم که تا دلت بخواد تو بازار ریخته فقط نیاز به یک مشت اسکناس بی زبان داره تا اون ها را به خونت بیاره ... :lol:
پس اگر فکر چیدمان سیسمونی نبودی و فقط ملزومات را می خوای ، 2 تا 3 دست لباس زیر دو تا 3 دست لباس رو ، پوشک ، زیر انداز برای تعویض پوشک ، کریر ، پتو ،وسایل ضروری حمام ، زینک اکساید و ...
ببخشید خیلی حرف زدم سرتون رو درد اوردم.
اما شیرین عزیزم ، آرامشی که نوزاد هنگام نوشیدن شیر مادر به خصوص از یک مادر آرام به دست میاره با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست که قطعا مقدمات این آرامش قبل از بارداری چیده خواهد شد .
شب خوش ...
آخرین ويرايش توسط 1 on golenarges, ويرايش شده در 0.
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام شیرین جان
مشاور هستم
دوستای خوبمون چقدر کامل راهنمائیت کردند. اما من هم یه خواهشی از شما دارم .
دوست عزیزم در کنار همه وسایلی که برای رفاه و آسایش کوچولوی شیرین و دوست داشتنیت تهیه میکنی چند تا کتاب هم در مورد تربیت کودک و آمادگی برای مادر شدن تهیه کن. تا به این طریق دانش خودت را به عنوان مادر افزایش بدی . راستی از همین امروز صبر و بردباری را تمرین کن که لازمه مادری در درجه اول صبر و حوصله زیاد هست . موفق باشی..
كارشناس روانشناسي فيروز

سلام من اول از همه دوستاتن به خاطر راهنمائيهايشان تشكر مي كنم .
خوب هدا جان سلام ، من هم مي خواستم امسال اقدام به بارداري كنم ولي چون هنوز كيستم رفع نشده و دكترم گفته كه بدنت هنوز آمادگي لازم را نداره براي همين ان شالله براي سال ديگر بهار اقدام مي كنم ولي خيلي ناراحت شدم چون خودم خيلي دوست داشتم كه سريعتر مادر بشم ولي قسمت نشد :cry: :(
راستي دكتر من خانم دكتر صفارزاده هستند كه خيلي عالي هستند اما براي دوران بارداري ام مي خواهم از يك دكتر ديگر كه در بيمارستان تحت پوشش تامين اجتماعي باشد كمك بگيرم چون من كارمند هستم و ميخواهم از بيمه ام استفاده كنم در حاليكه خانم دكتر صفارزاده در بيمارستان هاي خصوصي مشغول به فعاليت هستند . دلم ميخواد يه جايي بشينم و زاز زار گريه كنم چون امسال مادر نمي شم . :( :cry: واقعا نياز به همدردي دارم.راستي هدا جان شما خانه دار هستيد يا شاغل ؟

هدا جان سلام خيلي دوست دارم با شما صحبت تلفني داشته باشم فكر كنم راهنمائيهاي خوبي مي توني من را بكني در ضمن 1 سال و 9 ماه است كه ازدواج كردم راستي من توي شركت ساعت استفاده از اينترنت از ساعت 30/7 الي 30/8 است و 30/3 الي 30/4 و خيلي دوست دارم كه با همديگر چت كنيم .
راستي چرا دوست داري توي صارم زايمان كني ؟بيمارستان هاي خصوصي هم هست كه خيلي تر و تميزند فكر كنم مي خواهي شوشوت را خالي كني ؟ راستي ساكن كجا هستي؟ ما خيابان شريعتي مي شينيم . :P

کلیه لوازم سیسمونی ایتالیایی به مدت یک هفته شامل 30 تا 40 درصد تخفیف شده . تا دیر نشده عجله کنید

[IMG::]http://up7.iranblog.com/images/vxyzd7s1hf43uca41olq_thumb.jpg[/img]

[IMG::]http://up7.iranblog.com/images/reweyb45cwkar8743jv_thumb.jpg[/img]

برای دیدن مدل های بیشتر به این آدرس مراجعه نمایید . www.inglesina.mihanblog.com
http://www.inglesina.allmarkets.ru/ingl ... loft_8.jpg

سلام عزیزی که به تازگی مامان شدی انشاا... بهترین مادر دنیا باشی و بهترین فرزندو بزرگ کنی من در انتظار مامان شدنم قراره پس فردا پریود شم ولی خداکنه که نشم و باردار شم دعام کن عزیزم
zzzzzzzzzzz

Re: هزينه هاي قبل و بعد از بچه دار شدن

سلام دوستان
دیدم صحبت جوراب برای سفر شد گفتم بهتون بگم از این سایت می تونین جوراب های خوب تهیه کنین. من خودم سایت دیگه ای ندیدم که تخصصی جوراب کار کنند. اینا گویا فقط جوراب می فروشین و همه نوع جوراب ها رو واسه سلایق مختلف دارن. البته اون موقع که من خرید کردم فقط جوراب بود شاید بعدا چیزای دیگه ای هم اضافه کرده باشند. این لینک سایته. اسمشون هم هانسوعه
https://hanso.ir/products/women-socks/
فروشگاه اینترنتی جوراب فانتزی هانسو
ارسال پست

بازگشت به “خرید سیسمونی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان