ترشحات آبكي در بارداري

كارشناس عزيز سلام
وقت بخير
من هفته بيست و يك بارداري هستم
از اول بارداري ترشحات سبز رنگ داشتم
دو دوره سفيكسيم و يك دوره آزيترومايسين و دو دوره آموكسي سيلين و يك دوره مترونيدازول همينطور دو بار كرم واژينال مترونيدازول مصرف كردم.الان هم شبي يك دونه آموكسي سيلين ميخورم و كرم واژينال كلوتريمازول مصرف ميكنم
الان يكم دلدرد و ترشحاتم كم شده
اما چند روزي هست ك اندازه ته يك استكان روي لباسم ترشحات آبكي كه رنگ ندارن ميبينم
جوري نيست كه خيس بشم
اما ميترسم مربوط به كيسه آب جنين باشه
به نظر شما بايد چكار كنم

Re: ترشحات آبكي در بارداري

سلام
دوست عزیزم شک به سوراخ شدن کیسه آب، باید حضوری و یا معاینه و دیدن مایع خروجی از دهانه ی رحم، برطرف شود.
اما طرفا از نظر تئوری می توانم عرض کنم که مایع کیسه آب به رقت ادرار است (یعنی غلظتی ندارد که مانند ترشح در لباس زیر بماند و بعدا متوجه شوید بلکه جاری می شود)
و اینکه ترشحات بی رنگ در دوران بارداری طبیعی هستند و به منزله ی برگشت عفونت شما نیست.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید من هفته ۲۷بارداری هستم از هفته ۲۲ ترشحات خیلی آبکی دارم وقتی دست میزنم شیری هست ولی روی دستمال به رنگ زرد میشه خارش و سوزش هم ندارم بعضی اوقات به نشت کیسه آب شک میکنم خیلی رقیق هست و صبحها خیلی بیشتر احتمال داره عفونت باشه یا کیسه اب بارداری دومم هست اولی این ترشحات نداشتم

سلام
اگر بماند و زرد نشود عفونی نیست اما اگر هنگام خروج از بدنتون روی پنبه یا دستمال به رنگ زرد باشد یک معاینه داشته باشید تا اگر عفونت اس سریع و راحت درمانش کنید عزیزم
در مورد پارگی کیسه آب هم تشخیص با درمانگر بالینی ست حتما! اما صرفا از جهت تئوری:
مایع کیسه آب به رقت ادرار است و جاری می سود نه اینکه در دستمال یا لباس زیر بماند.
كارشناس مامايي فيروز

[blur=blue][/blur]سلام خسته نباشیدلطفا هرچه سریع ترجوابموبدین که خیلی استرس دارم من تویه هفته سیم بارداری هستم الان چندهفته ای هست که بعضی وقتاترشحات آبکی دارم که نه بوداره نه رنگ مثلابعدازبیدارشدنم ازخواب میبینم که یکمی خیس شدم حدودادوهفته پیش رفتم بیمارستان وسونودادم که گفتن کیسه ابم سالمه ولی دکترخودم گفت سونوچیزیوثابت نمیکنه الان چندهفته ای هست که این ترشحاتودارم امروزصبح دوباره که به خودم دست زدم این خیسی رواحساس کردم که کاملاشبیه آبه خیلی میترسم

سلام عزیزم
اگر شک به کیسه اب و .. باشد تستی در مطب یا درمانگاه هم هست که انجام می شود و متوجه می شوند.
در کل ترشحات مادران به نوعی ست که خیلی از آنها با پارگی کیسه آب اشتباه می گیرندش.
پارگی کیسه آب به نوعیست که اینقدر رقت دارد جاری میشود روی پاها نه اینکه در لباس زیر بماند. مثل رقت ادرار
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “نشت یا پاره شدن کیسه آب”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان