ازتون خواهش می‌کنم کمکم کنید

با سلام ازتون خواهش می‌کنم کمکم کنید

من خارج از ایران زندگی‌ می‌کنم و این سایت را یکی‌ از دوستانم به من معرفی‌ کرد من ۶ ماه پیش در هفتهٔ ۶ بارداری سقط داشتم که علتش معلوم نشد ۲ ماه بعد دوباره باردار شدم و همه‌چیز نرمال بود و آزمایش ژنتیک هم نرمال بود که در هفته ۱۲ انجام دادم و در هفته ۱۹ آزمایش ۳ ماهه دوم را انجام دادم و سونوگرافی هم انجام دادم که اندازه طول رحم نرمال بود ۲ روز بعد از سونو نیمه شب دلم درد گرفت مثل درد پریود و بیمارستان رفتم که کیسه آب پاره شد و گفتند قلب بچه ضعیف شده و تکان نمی‌خوره و از طریق زایمان طبیعی بچه مورد به دنیا اومد دکترها هم نفهمیدن که علت چی‌ بوده چون بچه هم سالم بوده و همینطور همهٔ آزمایش‌ها فقط میگن برای حاملگی بعدی دهانه رحم را میدوزیم سوال من اینه که آیا این کار فایدهٔ داره و بد از چه مدت من می‌تونم دوباره حامله بشم دکترم میگه بعد ۲-۳ ماه میتونی‌ آیا زود نیست؟ لطفا منو راهنمایی کنید اینجا هیچ کس جواب درست به من نمیده برای همتون سلامتی‌ آرزو می‌کنم

سلام دوست عزيز

عوامل متعددي باعث پاره شدن زودرس کيسه آب جنيني مي شود :

1- بارداري چندقلويي (چون در اين حالت رحم بيش از حد متسع مي شود).

2- اگر در داخل رحم، ته جنين پائين باشد و سر جنين بالا باشد احتمال پارگي زودرس کيسه آب زياد است.

3- اگر پرده هاي کيسه آب جنيني عفونت کند، احتمال پاره شدن زودرس آن زياد است.

اقدامات لازم براي پيشگيري

1- عدم انجام مقاربت در طي ماه آخر بارداري (4 هفته آخر )

2- رعايت اصول بهداشتي و نظافت براي پيشگيري از عفونت

3- استراحت کافي درمورد خانمهايي که چندقلو حامله هستند. (بويژه در اواخر بارداري) و پرهيز از مسافرت در اواخر دوران بارداري.

4- پرهيز از انجام کارهاي سخت و سنگين در نيمه دوم بارداري

5- مراجعه به پزشک و تحت کنترل بودن در مواردي که مي تواند باعث پارگي زودرس کيسه آب شوند (مثل چندقلويي)
يه فرشته از آسمون برای عزیزترین موجود خدا مادر...............

محققان برای پیش بینی زایمان زودتر از موعد در زنان بارداری که کیسه آب جنینی آنها پاره شده است، آزمایشی را کشف کرده اند.

محققان سوئدی می گویند در عرض 48 ساعت از آغاز زایمان، میزان بالایی از لاکتات در ترشحات واژینال دیده می شود؛ این آزمایش میزان لاکتات را اندازه گیری می کند و به این ترتیب می توان احتمال زایمان زودرس را پیش بینی کرد.

کارشناسان بریتانیایی می گویند که این آزمایش به برنامه ریزی مراقبت های دوره بارداری و هنگام زایمان کمک می کند و همچنین ضریب اطمینانی است برای زنانی که کیسه آب جنینی آنها معمولا زودتر از موعد پاره می شود.

گاهی اوقات نمی‌توان جلوی برخی مشکلات را گرفت اما در مواردی که مشکلات دهانه رحمی وجود دارد، می‌توان با دوختن دهانه رحم و برخی اقدام‌های دیگر، مانع از پارگی زودرس کیسه‌آب شد.

در مواردی که پارگی اندک است، گاهی حتی دیده شده که استراحت مادر می تواند سبب تشکیل مجدد مایع آمنیوتیک شود.

Re: ازتون خواهش می‌کنم کمکم کنید

RAHA58 نوشته شده:با سلام ازتون خواهش می‌کنم کمکم کنید

من خارج از ایران زندگی‌ می‌کنم و این سایت را یکی‌ از دوستانم به من معرفی‌ کرد من ۶ ماه پیش در هفتهٔ ۶ بارداری سقط داشتم که علتش معلوم نشد ۲ ماه بعد دوباره باردار شدم و همه‌چیز نرمال بود و آزمایش ژنتیک هم نرمال بود که در هفته ۱۲ انجام دادم و در هفته ۱۹ آزمایش ۳ ماهه دوم را انجام دادم و سونوگرافی هم انجام دادم که اندازه طول رحم نرمال بود ۲ روز بعد از سونو نیمه شب دلم درد گرفت مثل درد پریود و بیمارستان رفتم که کیسه آب پاره شد و گفتند قلب بچه ضعیف شده و تکان نمی‌خوره و از طریق زایمان طبیعی بچه مورد به دنیا اومد دکترها هم نفهمیدن که علت چی‌ بوده چون بچه هم سالم بوده و همینطور همهٔ آزمایش‌ها فقط میگن برای حاملگی بعدی دهانه رحم را میدوزیم سوال من اینه که آیا این کار فایدهٔ داره و بد از چه مدت من می‌تونم دوباره حامله بشم دکترم میگه بعد ۲-۳ ماه میتونی‌ آیا زود نیست؟ لطفا منو راهنمایی کنید اینجا هیچ کس جواب درست به من نمیده برای همتون سلامتی‌ آرزو می‌کنم
سلام
فاصله ی 2 تا3 ماه اغلب برای سقطهای سن پایین و زیر 10 هفته توصیه می شود.شما در 19 هفته سقط کردید(از 20 هفته به بعد هم دیگر سقط خوانده نمی شود زایمان جنین مرده خوانده می شود) پس ممکن است نیاز باشد مدت بیشتری فاصله بیاندازید و تحت نظر پزشک حاذقی پیگیری علت کنید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “نشت یا پاره شدن کیسه آب”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان