نام دارو

سلام مجدد
از این که زود به من پاسخ دادید ، ممنونم.
نام دارو ها ، البته نمی دانم با همین نام ها در ایران وجود دارد یا نه. یا این که اسم تجاری است.
-1 loftyl 300
2- madecassol
3-شربت carnisin
به نظر شما کدام روش درمان صحیح تر است؟ دکتر قبلی که زیاد دارو تجویز نمی کرد یا این دکتر که گفت هم استراحت و هم درمان دارویی.
ممکن است تا پایان دوره بارداری آب کیسه آب جبران نشود؟ سوال دیگر تلاش می کنم به پشت نخوابم اما در طول شب گاهی متوجه می شوم به پشت قرار گرفته ام. البته بالشی در پشت کمرم می گذارم که کاملا به پشت قرار نگیرم. به پشت خوابیدن ویا جمع کردن پا برای جنین خطرناک است ؟

سام شیوا جان
داروهای نامبرده را سرچ کردم اما موفق به دریافت اطلاعات نشدم .همان طور که خهودتان گفتید نام تجاری داروهاست . بناب این نمی دانم به چه علت تجویز شده است . با این وجود عاقلانه ترین راه این است که تحت نظر پزشگ ، توصیه هایش را عمل کنی.
ممکن است با خواندن بروشور دارد مورد مصرف(Indication ) آن را متوجه شوید که در این صورت من را نیز در جریان قرار دهید .
در مورد جبران اب کیسه اب ، بایستی هفته به هفته پیش رفت و از حالا نمی توان در مورد ما ه های آینده صحبت کرد با این وجود شما بایستی احتیاط و مراقبت لازم را داشته باشید.
شیوا جان ، بیشتر از 20 دقیقه به پشت خوابیدن باعث می شود که فشار خون مادر افت کرده در نتیجه خون رسانی به جنین هم کند شود . می دانید که جنین غذا و اکسیژن را از طریق خون مادر دریافت می کند . پس به یک پهلو و ترجیهاً به پهلوی چپ بخوابید . اگر به یک پهلو می خوابید ، جمع کردن پاها هیچ ضرری ندارد . می توانید درحالی که به یک سمت خوابیده اید یک بالش روی زمین گذاشته و پای رویی را رویبالش قرار دهید در این حالت می توانید با گذاشتن یک بالش کم ارتفاع زیر شکمتاندر حالت نیمه دمر بخوابید .
عکس های زیر وضعیت مناسب خوابیدن در بارداری را نشان می دهد .
http://andbabymakesfive.files.wordpress ... ition1.jpg
http://www.prenatalcomforts.com/files/S ... ow.gifبالش مخصوص بارداری
و این هم یک لینک مناسب برای مطالعه http://www.americanpregnancy.org/pregna ... tions.html
در ضمن برای این که روند بارداری شما مشخص تر باشد ، درخواست می کنم مطالب بعدی را زیر همین پست در قسمت پاسخ سریع ، بنویسید . بی نهایت متشکرم
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام
من نوشته پشت دارو را ترجمه می کنم که چون از اسپانیایی است شاید ترجمه مفیدی نباشد.
1-carnisin : کارنیسین یکی از کوفکتورهای طبیعی مواد مختلف است که در متابولیسم اسیدهای چرب شرکت دارد.می تواند توسعه دهد ارگان های خود(مناسب)یا رژیم ها را بپذیرد.
2-ofltyl 300 : ترکیب جوهر نمک دار Buflomedil در درمان claudication و کلی اصطلاح دیگه که نمی دانم
3-madecassol : Centella asiaticaجزء فعال دارو از عصاره biosynthesis ازاست به طور وسیع مورد استفاده برای collagen و ...یک چند نقش در متابولیزم از اوندی بافت پیوندی ، بهبود خرفت و قابلیت ارتجاعی از دیواره سیاهرگی هنجار و باریک hipermeabilidad
فکر کنم ترجمه من خیلی افتضاح باشه اما شاید کلید واژه ای را بده که شما بفهمید جزو چه دسته داروهایی است.
توی هفته 25 هستم و این دکتر تاریخ زایمان را 38 هفته ای گفته نه 40 هفته . چقدر امید داشته باشم؟ تغییر خاصی در این مدت نداشتم و 10 روز دیگه وقت دکتر دارم . البته نمی دونم چرا چاق نمی شم.
باز هم از شما سپاسگزارم که یه هن زبان راهنماییم می کنه وخیلی خیلی ممنوم

شیوای عزیزم سلام
راستش من هم از کاربرد داروها سر در نیاوردم .
افزایش وزن بستگی به BMI مادر قبل از بارداری دارد .
( BMI) ، شاخص توده ی بدنی است . به این ترتیب که وزن بر حسب کیلوگرم بر مجذور قد تقسیم شده و عدد به دست آمده یعنی همان BMI مشخص میکند که فرد در چه وضعیتی به لحاظ چاقی و لاغری قرار دارد .
ميزان افزايش وزن مطلوب در دوران بارداري

کمتر از 8/19 ( لاغر ) : 18-5/12 کيلوگرم

26-8/19 ( طبيعي ) : 16-5/11 کيلوگرم

29-1/26 ( اضافه وزن ) : 5/11-7 کيلوگرم

بيشتر از 29 ( چاق ) : 7-6 کيلوگرم ( حداقل 6 کيلوگرم)

بیشترین ماده ی مورد نیاز در بارداری ، نان و غلات و ترکیبات نشاسته ای است . مانند انواع نان ، برنج ، ماکارانی ، سیب زمینی و .... از این مواد بیشتر در تغذیه ی روزانه استفاده کنید .
 کارشناس مامایی

دوست من در اولين بارداري كه داشت درماه ششم به دليل زياد شدن آب رحم دچار زايمان زود رس شد
و متاسفانه جنين هم بعد از چند ساعت فوت كرد
در تمام دوران بارداري هم هيچ گونه مشكلي نداشت و مرتب تحت پزشك بود كه يكدفعه اين مشكل بوجود آ'مد
علتهاي زياد شدن آب رحم چيه ؟
اگر بخواهن دوباره باردار بشن ممكنه باز اين مشكل پيش بياد و چطوري ميتونن پيشگيري كنند
در ضمن دوست من و همسرش فاميلي خيلي دور هم با هم دارن
ممنون
در ناامیدی بسی امید هست

سلام عزیزم
زیاد شدن آب داخل کیسه آب به دو صورت حاد و مزمن ، صورت می گیرد . در موارد حاد میزان این مایع (مایع آمنیون ) یک باره و شدید صورت می گیرد اما در موارد مزمن افزایش حجم مایع با آرامی انجام می شود . به هر صورت عوارض نوع حاد بیشتر از نوع مزمن است . تعدادی از عوامل ایجاد این مسئله شناخته شده و در مواردی نیز هیچ کدام از این علت ها یافت نمی شود و به عبارت دیگر علت آن ناشناخته باقی می ماند . عللی که معمولا ذکر می شود عبارتند از :
دیابت مادر - ناهنجاری های جنینی مانند ناهنجاری های گوارشی و عصبی ، چند قلویی ، درشت بودن جنین نسبت به سن حاملگی ، عفونت داخل رحمی ، کم خونی شدید جنین و ...
جهت پیشگیری بهتر است با متخصصین پره ناتولوژی مشورت شده و اقدامات لازم انجام شود . می توانید با تماس با مرکز زیر اطلاعاتی در این زمینه کسب کنبد .
http://www.avesina.ir/index.html
در ضمن بفرمایید متخصص ایشان در مورد علت این وضعیت چه نکته ای ذکر کردند؟
 کارشناس مامایی

با سلام و خسته نباشید خدمت گل نرگس
از پاسخ کاملی که دادید کمال تشکر را دارم. من از اینکه متخصص ایشان در مورد علت وضعیت چه پاسخی داده اند اطلاعی ندارم اما میدونم که در ماه ششم بارداری شکم یه باردار 9 ماهه بود و در بیمارستان بستری شد به دلیل افزایش آب رحم ابتدا سعی کردند که با دارو آب زیادی را کاهش دهند اما دچار زایمان زودرس شد و بچه پس از چند ساعت فوت شد.
در ناامیدی بسی امید هست

سلام عزیزم
ممنون از پاسختون
به هر صورت ایشون باید قبل از بارداری بعدی تحت نظر متخصص بررسی کاملی از جهت عوامل احتمالی که این مشکل را پیش آورده ، داشته باشند .
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “نشت یا پاره شدن کیسه آب”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان