استراحت تا کی ؟

سلام و درود فراوان
امروز 23 هفته و 5 روز دارم .حال عمومی من خوب است.
دکتر من سکته کرد و مجبور شدم که دکترم را عوض کنم.این دکتر پس از سونوگرافی وگوش کردن به صدای قلب ، اندازه گرفتن سر جنین و ...گفت که جنین سالم است و تنها مشکلم کمبودن آب کیسه آب است و گفت هنوز یک پارگی کوچک وجود دارد و دو قرص با یک شربت و اسید فولیک و استراحت برای 2 هفته داده است.
دکتر قبلی می گفت که به دارو نیاز نیست ! نمی دونم کدوم درست تر است؟ و آیا مصرف داروها به جنین صدمه نمی زند. اما در همین چند روز دیگر ترشح و آب صورتی ویا خون آبه دفع نکرده ام .
اما به خاطر استراحت کمر درد گرفته ام.آیا می توانم کمی پاهایم را از حالت دراز کش جمع کنم؟ کی خطر رفع می شود؟ یا تا پایان بارداری همین وضعیت ادامه دارد؟آیا ماه 6 هم تمام شود خطر رفع می شود؟
بسیار سپاسگزارم

شیوا جان سلام
نمی دانم دقیقا داروهایی که برایتان تجویز شده چیست ؟ اما اسید فولیک جزء ویتامین های گروه ب است که به صورت روتین در بارداری تجویز می شود . اسم داروهای دیگرتان را بنویسید تا درموردشان توضیحاتی ارائه دهم .
به طور کلی تا زمانی که کیسه آب کاملا ترمیم نشده بایستی نهایت احتیاط را داشته باشید ولی به طور کلی اگر آب کیسه آب تا پایان بارداری کم باشد ، نسبت به بارداری معمولی محدودیت بیشتری دارید . در حال حاضر همین طور که در بستر هستید ، مچ پاهایتان را چرخش دهید و یا پاها را به صورت پدالی ( پاشنه و پنجه روی زمین بالا و پایین می رود ) حرکت دهید تا وضعیت گردش خون بهتری داشته باشید . به این فکر کنید که با توجه به کم آبی کیسه آب و نشت آن ،جنینتان سالم بوده و رشد خوبی داشته است و این بر اثر توجه شما به او بوده است . قطعا این توجه تا پایان بارداری روی سلامت جنین تأثیر گذار است . از خدا بخواهید که به شما صبر و توکلی عطا کند تا دوران باقیمانده بارداری را با آرامش طی کنید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “نشت یا پاره شدن کیسه آب”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان