چرا آب کیسه آبم جبران نمی شود ؟

#1
با سلام دوباره و سپاس از توجه شما

من و همسر در ونزوئلا هستیم و کسی را اینجا نداریم و 2 هفته است تلاش می کنیم مادر همسرم بیاید(به امید خدا)
مطالعه می کنم اما از هفته 18 که این اتفاق افتاد تا امروز که تقریبا آخر هفته 21 هستم کلافه و افسرده شدم.کم خواب هم شدم . دکتر گفت بهتر است خیلی کم راه بروم ااما اجاره داد مسیر کوتاه را با ماشین بروم. هنوز نرفته ام اما خیلی سخت است تنها در خانه بودن.
من که 3 هفته خوابیدم چرا هنوز آب کیسه آبم جبران نشده ؟ البته بین هفته19 و 20 آب بیشتر شد اما در هفته 21 همان باقی مانده است . گاهی هم آب کمی با خون بسیار رقیق ازمن خارج می شود (معمولا پس از دستشویی)اما دکتر توجه ای تکرد.
دکتر در این مدت هر هفته جنین را چک کرد اما این بار وقت برای 2 هفته دیگر داده و من حرکت جنین راخیلی کم و گاهی حس می کنم از کجا بدانم جنین خوب است ؟
دکتر گفته آب کافی برای حرکت ندارد . در حال حاضر دارویی استفاده نمی کنم. گفته نیازی نیست

بسیار بسیار از شما سپاسگزارم


#2
شیوای عزیزم سلام
اگر بارداری اولتان است ، تشخیص حرکت جنین در این هفته ها ، قدری سخت است و معمولا در این شرایط سلامت جنین را با میزان بزرگ شدن رحم مادر ، ضربان قلب جنین و در صورت لزوم سونو گرافی چک می کنند .
اما در مجموع فرمول چک کردن حرکات جنین به این صورت است : مادر یک ماده ی غذایی شیرین می خورد سپس به پهلوی چپ می خوابد و در طول یک ساعت توجهش را به حرکات جنین معطوف می کند . در شرایط طبیعی 5 حرکت در یک ساعت و یا 10 حرکت در دو ساعت نشان دهنده ی فعالیت طبیعی جنین است . البته در حالت کم آبی ، حرکات جنین هم کمتر می شود .
شما بایستی وظیفه ات را در جهت حفظ جنین انجام دهی اما به هر صورت بارداری با این شرایط ، خطراتی را نیز در بر دارد و البته الزاما استراحت و مصرف مایعات باعث جبران کم آبی نمی شود . شیوا جان ، فعلا باید صبر کنی البته می دانم که خودت هم به همین نتیجه رسیده ای .صبر و توکل یعنی واگذار کنی سرنوشت خودت و فرزندت را به خدا و مطمئن باشی که آن چه برایت پیش می اید ، خیر است .
توجه به درجه حرارت بدن فراموش نشود .ما را از حال خودتان بی خبر نگذارید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “نشت یا پاره شدن کیسه آب”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان