لکه بینی در هفته ششم بارداری

با سلام خدمت کارشناس محترم
من در هفته ششم بارداری هستم که مقداری لکه بینی داشتم و به پزشک مراجعه کردم و ایشون آمپول proluton که هفته ای یه دونه باید تزریق کنم و شیاف cyclogest که هر شب باید از طریق مقعد بزارم رو برام تجویز کردن و تا امروز یه دونه آمپول و ۳ تا شیاف استفاده کردم ولی از وقتی که این داروها رو استفاده میکنم لکه هایی که میبینم پررنگ تر شدن و با دکترم تماس گرفتم که ایشون گفتن باید همین داروها رو مصرف کنم و استراحت کنم و هفته آینده که وارد هفته هفتم میشم برای سونوگرافی برم میخواستم بدونم این لکه بینی خطری برای جنین نداره چون سال قبل همین موقع به علت حاملگی پوچ سقط داشتم اگه میشه من رو راهنمایی کنید چون خیلی نگرانم ممنون از لطفتون

Re: لکه بینی در هفته ششم بارداری

سلام
دوست عزیزم موارد مانند شما با لکه بینی در بارداری زیاد هستند. که راهکار ما هم مصرف همین داروهاست و این داروهای شما صحیح هستند و موجب بد شدن اوضاع به هیچ وجه نمی شوند.حال گاهی کافی هستند برای قطع لکه بینی و ... و گاهی علت لکه بینی کمبود پروژسترون نیست و کلآً بارداری سلامتی در پیش نیست که در این حالت رو به سقط می رود.
البته نگران نباشید بارداری هایی که در 3 ماه ی اول کلاً با لکه بینی دست و پنجه نرم کرده اند داشته ایم که به سلامت هم به انتها رسیده اند.
شما نیز باید صبر کنید تا وضعیت مشخص شود.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

Re: لکه بینی در هفته پنجم بارداري

باسلام و عرض ادب
من پنج روز پيش شروع كردم به خونريزي ،اولش در حد لكه هاي قهوه اي بود بعد از ٣روز بيشتر شد و بحالت لخته دراومد و الان دوباره همون لكه هاي قهوه اي هستش،معاينه لگني شدم ولي هيچ حفره اي داخلش نبود و سالم بود سونوهم دادم گفتن بچه سالمه ولي ديواره ي پشت جفت خونريزي داره،شيافو ٥روزه كه دارم مصرف ميكنم و ايزوسپرين و زينك و امگا ٣ و دوفاستون هم ميخورم،خونريزيم هنوز قطع نشده، ميخوام بدونم تا كي ادامه داره و چيكار بايد بكنم؟ ممنون ميشم كمك كنين

سلام
باران عزیز!
این که سونو نرمال بوده عالیست .یعنی قلب هم رویت شده؟
استراحت و پروژسترون هم کاری ست که از دست ما بر می آید.
پیش بینی جهت زمان قطع آن نمی شود کرد. برخی ها تا 12 هفته هم این مشکل را دارند اما خوشبختانه بسیاری از آنها بارداری را به سلامت پیش می برند پس نگران نباشید.
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم از پاسخگوييتون..نه هنوز تو هفته ي ششم هستم،خونريزيم با استراحت و شياف پروژسترون قطع شده... اين هفته قراره دوباره سونو بدم كه ببينم جفت در چه حاله.. شياف پروژسترون رو هنوز دارم بنظرتون تا اتمام بسته استفاده كنم مشكلي نداره يا اينكه نيازي نيست؟

سلام کارشناس عزیز.من براساس اخرین پریودی الان 6هفته و4روز هستم.هنوز سونو ندادم.خیلی از وضعیت جنینم استرس دارم.گذاشتم وارد هفته هفتم ک شدم سونو بدم ک بتونم صدای قلب بشنوم.هیچ علامت بارداری خاصی ندارم.فقط بعضی وقتا حالت تهوع دارم ولی دچار تهوع نشدم و در زیر نافم حالت کشیدگی درموقع بلندشدن و جابجاشدن داشتم ودرد درسمت چپم شکم.ک دوروزه دیگه این حالت ندارم.و درموقع بلندشدن هیچ احساس دردی درناحیه شکم نمیکنم.میخاستم بپرسم ک این حالت طبیعیه؟تاحالا سابقه سقط نداشتم.خیلی میترسم بچم مرده باشه یا جذب شده باشه.چون درد شکمی ک داشتم برطرف شده.هیچ درد و خونریزی حتی لکه بینی تاحالا نداشتم.اگه میشه منو راهنمایی کنید

baran.ma نوشته شده:ممنونم از پاسخگوييتون..نه هنوز تو هفته ي ششم هستم،خونريزيم با استراحت و شياف پروژسترون قطع شده... اين هفته قراره دوباره سونو بدم كه ببينم جفت در چه حاله.. شياف پروژسترون رو هنوز دارم بنظرتون تا اتمام بسته استفاده كنم مشكلي نداره يا اينكه نيازي نيست؟
خوب خداروشکر
نه ادامه دهید عزیزم
جواب سونوتون رو به ما هم اطلاع دهید...
كارشناس مامايي فيروز

ati m نوشته شده:سلام کارشناس عزیز.من براساس اخرین پریودی الان 6هفته و4روز هستم.هنوز سونو ندادم.خیلی از وضعیت جنینم استرس دارم.گذاشتم وارد هفته هفتم ک شدم سونو بدم ک بتونم صدای قلب بشنوم.هیچ علامت بارداری خاصی ندارم.فقط بعضی وقتا حالت تهوع دارم ولی دچار تهوع نشدم و در زیر نافم حالت کشیدگی درموقع بلندشدن و جابجاشدن داشتم ودرد درسمت چپم شکم.ک دوروزه دیگه این حالت ندارم.و درموقع بلندشدن هیچ احساس دردی درناحیه شکم نمیکنم.میخاستم بپرسم ک این حالت طبیعیه؟تاحالا سابقه سقط نداشتم.خیلی میترسم بچم مرده باشه یا جذب شده باشه.چون درد شکمی ک داشتم برطرف شده.هیچ درد و خونریزی حتی لکه بینی تاحالا نداشتم.اگه میشه منو راهنمایی کنید
سلام
نه عزیزم
هیچ مورد آنرمالی ندارید
خیالتون راحت
و توکل به خدا!
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
بر اساس اولین روز اخرین پریود (8 مهر) 5 هفته و 6 روز هستم. بعد از استفاده از دارو و تزریق امپول اچ سی جی شیاف پروژسترون استفاده کردم. 9 و 12 مهر ازمایش بتا دادم که 133 و بعد 509 بود. با این وجود سه روز پیش دچار لکه بینی قهوه ای و کمردرد شدم شبیه پریود علی رغم شیاف. الان نگرانم. ممنون میشوم راهنمایی کنید

تبسم 1 نوشته شده:
پنج‌شنبه 17 مهر 1399, 2:13 pm
با سلام
بر اساس اولین روز اخرین پریود (8 شهریور) 5 هفته و 6 روز هستم. بعد از استفاده از دارو و تزریق امپول اچ سی جی شیاف پروژسترون استفاده کردم. 9 و 12 مهر ازمایش بتا دادم که 133 و بعد 509 بود. با این وجود سه روز پیش دچار لکه بینی قهوه ای و کمردرد شدم شبیه پریود علی رغم شیاف. الان نگرانم. ممنون میشوم راهنمایی کنید

سلام 
من تاریخ آخرین پریودیم 2 خرداد بوده و الان حدودا در هفته پنجم به علاوه +4 روز هستم دچار لکه بینی قهوه ای شدم خیلی نگرانم و میترسم دیشب استرس شدید داشتم چیکار کنم ؟صبح که رفتم دستشویی دیدیمش و دیگه هیچی نیومد هیچ علائم درد و اینا هم ندارم
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان