لخته های قهوه ای

با سلام و خسته نباشید .

من الان تقریبا سه هفته هست که باردارم و از دیشب با مشکل لکه بینی قهوه ای برخورد کردم و دکتر رفتم و به من شیاف داد و گفت استراحت کن ولی الان از دو ساعت پیش با لخته های قهوه ای برخورد کردم . لطفا مرا راهنمایی کنید .

با تشکر

Re: لخته های قهوه ای

سلام
کاری که از دست ما و مادر بر می آید این است که استراحت کرده و شیاف ها را مصرف کند. نگران نباشید. شما اقدامات لازم را انجام داده اید. باقی را به خدا بسپارید. هر لکه بینی هم لزومآً نگران کننده نیست و به شخصه شاهد بارداری هایی بوده ام که با وجود خونریزی در 3 ماه ی اول بازهم بارداری سلامتی را ختم کرده اند.
سونوگرافی هم انجام شود تا از وضعیت بارداری بی اطلاع نباشیم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام من طى هفته ى پنج تا هشت باردارى سونوى واژينال انجام دادم كه پزشكم فرمودن قلب تشكيل نشده روز اول هفته نهم سونوى شكمى و واژينال انجام دادم به دليل ديدن لخته هاى قهوه اى كه البته ميزانشون كم بود و طى هفته پنج تا هشت هم شياف سيكلوژست استفاده مى كردم.ديشب براى بررسى ،با دو پزشك مختلف ملاقات داشتم پزشكى كه از اول همراهش بودم با اينكه قلب تشكيل نشد گفت شياف ها را به روزى دو تا افزايش بده اما دكتر ديگه گفت رشد جنين به سن حاملگيت نمى خوره و حتا شكل جنين هم نيست و طبعا قلب هم نداره بهتره يك هفته شياف استفاده نكنى و منتظر بمونى كه خود به خود دفع بشه و بعد از اون يك سونوى مجدد و دريافت قرص براى سقط،من الان بين اين دو تشخيص سر در گم شدم و نمى خوام با بى اطلاعيم موجب پشيمونى خودم بشم،ضمنا من كمبود آهن و هموگلوبين و ويتامين دى دارم

دوست عزیزم تشخیص با درمانگر شماست . اما اگر در سونوی اول هفته ی نهم : سن بارداری (منظورم قطر ساک حاملگی و...) نشان از 9هفته بارداری و نه حدود مثلاً 6 هفته را می دهد، ولی قلب ندارد ؛ در این حالت تشخیص درمانگر دوم علمی تر به نظر می آید. چرا که لزومآً قطع شیاف اینطور نیست که منجر به تشکیل نشدن قلب و .. شود! خیر فقط اگر همه چیر خوب با پروژسترون جلوی لکه بینی و ... را می گیرد پس اگر با قطع آن هم به خونریزی بیافتید به این معنا نیست که اگر مصرف را ادامه می دادید، جنین قلب دار میشد و ...!
اما در حال دوم اگر کلاً در سونو سن حاملگی پایینتر است و شما هم امکان اینکه کلاً بارداری 2-3 هفته دیرتر شروه شده باشد را می دهید باید 1 هفته صبرکنیم.
برای تشخیص این حالت: هم اولین آزمایش یا بی بی چکی که مثبت بودن را تائید کرده کمک می کند هم اولین سونوی نشان دهنده ی حاملگی.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان