لکه بینی در ماه پنجم بارداری

با سلام و خسته نباشید خدمت شما کارشناس عزیز

من امروز آخرین روز از هفته ی 20 بارداری ام دیروز یه لک خیلی کوچیک و سیاه رنگ مثل خون خشک شده روی لباس زیرم دیدم راستش من دیروز اصلا کار سنگینی انجام ندادم و استراحت میکردم ولی روز قبلش یه خورده خستگی و استرس و بی خوابی داشتم میتونه این عوامل باعث لکه بینی بشه؟
سوال اینه که آیا لکه بینی به این صورت نشانه ی سقطه؟من باید چکار کنم ؟البته از دیروز تا الان دیگه چیزی ندیدم ولی خیلی نگرانم،آخه دیروز برای اولین بار نی نیم تکون خورد،راستی اینو هم اضافه کنم که یکی دو روزه پوست شکمم به شدت سفت میشه البته نه همیشه ولی گاهی اوقات که احساس میکنم نی نی جمع شده جلوی شکمم و احساس میکنم پوستش میخواد پاره شه
از تون خواهش میکنم مثل همیشه لطف کنید و راهنمایی کنید و بگید اگه لکه بینیم ادامه داشت چکار کنم؟

سلام
اولین ورجه وورجه ی نی نی مبارک :)
اینطور که پیداست از آبله مرغان هم خبری نشد.خدا رو شکر
دوست عزیزم لکه بینی در بارداری جزو مواردی ست که وقتی بهش برخورد کردید در اولین فرصت باید به پزشک یا مامایی که تا به حال ویزیت های یکماهه ی بارداری رو پیششون انجام می دادید مراجعه کنید ولی از این بابت خیالتون راحت باشه که هر لکه بینی نباید فکر سقط رو به ذهنتون بیاره.
این لکه بینی حتی ممکنه دیگه تکرار نشه اما برای اطمینان خاطر( چرا که غیر بالینی نمی شود تشخیص گذاشت که فردی هیچ اقدامی نکند و طبیعی ست یا خیر) شما پیگیری بالینی داشته باشید.
به سقط و اتفاقات از این قبیل هم فکر نکنید نهایتش اینه که برای شما یک دارو تجویز می شود یا استرحتتون یک کم بیشتر می شود. مهم اینه که همیشه درمانگرتان مطلع باشه...
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام

می خواستم از اینکه مثل همیشه با دلگرمی جواب سوالم رو دادید ازتون تشکر کنم،راستش چند روزی بود که تلاشهام برای ورود به سایت بی نتیجه بود تا اینکه امروز موفق شدم

خداروشکر همونطور که گفتید لکه بینی دیگه تکرار نشد و با سونو خیالم از وجود هرگونه مشکلی راحت شدالبته اینو بگم بیشتر نگرانی من از لکه بینی مربوط به همون آبله مرغان میشه چون فکرمیکردم ممکنه ویروس وارد بدنم شده و در خودم بروز نکرده باشه ولی باعث عوارضی روی جنین شده که لکه بینی داشتم ولی خدارو شکر نگرانی این مورد هم برطرف شد
باز هم از توجه و وقتی که میگذارید متشکرم

Re: لکه بینی در ماه پنجم بارداری

سلام خدمت کارشناس محترم
من امروز یکم کار داشتم ولی سنگین نبود بعدش نزدیکی داشتم که بعد از نزدیکی خونابه صورتی دیدم که همراه منی همسرم بیرون امد با توجه به اینکه روز اخر اسفند هستش نمیدونم چکاری باید انجام بدم به دکترمم دسترسی ندارم

باردار هستم یا نه؟

سلام.
من تست بتا دادم اول ۵۰۰ بود ۴۸ساعت بعد ۱۵۰۰ شد بعد ۴۸ ساعت بعد ۳۵۰۰ شد بعد ۴۸ دوباره ازمایش دادم تیتر بتام ۴۲۰۰ شد و هر کجا سونا روی شکم و ترنس واژینال انجام دادم نه داخل تخمدان و نه داخل رحم چیزی مشاهده نکردن .و اولین ازمایش خونی که دادم به مدت ۱۰ روز خون ریزی داشتم .
الان ۱۳ روز از اخرین ازمایش بتام میگذره ۵ فروردین دوباره ازمایش بتا باید بدم ببینم که بالا رفته یا نه .فقط این برام سوال هست که ایا من زود رفتم برای سونو گرافی هنوز امیدی هست که کیسه تشکیل شده و احتمال خارج رحم بدون صفر بشه چون اصلا درد زیر شکم ندارم و خون ریزی هم ندارم

دکتر اخرین بتا و سونو رو ارایه دادم امپول سقط جنین تجویز کرد گفت که ۱۰۰%خارج رحم هست.
ولی هیچ جا امپول رو برام نزدن گفتن مسئولیت داره.
به نظر شما بارداری نرمال دارم ؟
و به نظرتون هفته چندم بارداری هستم؟
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان