خونریزی در دوران بارداری

با سلام
من الان 28 هفته باردارم.از ماه اول بارداری خونریزی داشتم.اما هر 10 الی 15 روز یک بار خونریزی داشتم.اما از هفته 24 خونریزیم به شدت زیاد شد و لخته های خونی خیلی بزرگ (به اندازه کف دست) دفع می کردم.خونریزیم به حدی شدید شد که هموگلوبین خون ام به 7 رسید و بیمارستان بستری شدم.با این حال وضعیت جنین کاملا خوب و سالم هست.در این مدت هم آمپول پروژسترون و شیاف پروژسترون مصرف کردم . استراحت مطلق بودم و هستم. اما هنوز خونریزیم قطع نشده.چند روزی کم میشه و به رنگ قهوه ای دفع میشه و بعد دوباره خونریزی با لخته همراه میشه.خیلی خسته شدم از این وضع و کاملا ضعیف! لطفا کمکم کنید.

سلام
اول از همه باید آزمایش مجدد شمارش سلولهای خونی را دهید و در صورت کمخونی سریعاً جبرانش کنید! ثانیاً مساله بعدی: درمانگرتان علت این خونریزی را چه بیان کردند؟ مشکلی در بارداری ؟ یا خود شما مشکل انعقادی و ... ندارید؟
كارشناس مامايي فيروز

Re: خونریزی در دوران بارداری

سلام خسته نباشید، من الان تو هفته هفتم هستم و لکه بینی و خونریزی دارم البته خونریزیم هنوز شدید نشده،توسونوگرافی هم وضعیت جنین نرمال بود و اشاره شده بود به هماتوم 0.4 سی سی دکتر هم بهم قرص ایزوپرین داده و گفته صبح و شب بخورم نظرتون چیه احتمال سقط چقدر؟ ممنون میشم جواب بدین.

Re: خونریزی در دوران بارداری

سلام
متاسفانه بارداری و سرانجام آن در موارد تهدید به سقط و .. غیر قابل پیشبینی ست.
اما اگر جنین رشد لازم را در سونوداشته باشد و ضربان قلب پابرجا بماند -حتی با وجود هماتوم و خونریزی- بیشتر از وقتی ست که مادر هیچ لکه بینی و خونریزی ندارد اما رشد لازم جنین در سونو تائید نشده و ...
امیدوارم که به زودی در وضعیت ایمن قرار بگیرید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 67 مهمان