لکه بینی در هفته های پنجم و هفتم

با سلام و خسته نباشید خدمت شما
تاریخ اولین روز آخرین پریودم 22 آبان ماه بود. تقریبا پریودهای منظمی داشتم.
در تاریخ 29 آذر ماه سونوگرافی داشتم که تنها یه ناحیه کیستیک به قطر 5 میلیمتر دیده شد که نوشته شده میتواند یک ساک حاملگی مطابق 4هفته بارداری باشد و کیسه زرده و فتال پل در ان دیده نمیشه.
یه هفته بعد لکه بینی به رنگ قهوه ای و خیلی کم اما دوروز مداوم دیدم که دوباره در تاریخ 8 دی سونوگرافی رفتم. توی سونو نوشته ساک حاملی دیده شد و حدود ساک شارپ و منظمه و سن بارداری بر اساس msd یازده میلیمتر با متوسط 5 هفته و سه روز هست. و یک yolk sac کوچک در داخل ساک حاملگی دیده شد ولی تصویر واضحی از فتال پل مشاهده نشده که براساس سن حاملگی میتونه یه یافته طبیعی باشه.
با تجویز دکتر به مدت 15 روز شیاف پروژسترون مصرف کردم و مجددا در تاریخ 19 دی ماه سونوگرافی رفتم. گفته شد تصویر yolk sac و فتال پل دیده شد. اما سن بارداری براساس crl سه میلیمتر با متوسط 5 هفته و شش روز مطابقت میکنه. تصویری از ضربان قلب در فتال پل دیده نشد.
و امروز در تاریخ 27 دیماه دوباره لکه بینی بصورت قهوه ای دیدم.
راستش دیگه از این همه تناقض و این همه امید خسته و کلافه شدم. دکترم جواب درستی نمیده.
اصلا چطور میشه بعد از یازده روز سن بارداری سه روز فرق کرده باشه. البته سونوگراف گفت ممکنه رشد جنین متوقف شده باشه.
دوشنبه 3 دی وقت سونوگرافی دارم. اما الان با شروع مجدد لکه بینیها کلا امیدمو از دست دادم. به نظرتون دوباره شیاف بگیرم استفاده کنم. لطفا شما یه توضیح واضحی بدین. کلافم از این تناقض ها و از اینکه خدایی نکرده دچار سقط بشم. چون پارسال یه بارداری خارج رحمی داشتم و بی اندازه اذیت شدم.
سپاسگذارم

سلام،
اگر بخواهید خوش بینانه به موضوع نگاه کنید؛ باید گفت که ندیدن ضربان قلب تا هفته 7 کاملاً طبیعی است. اما این که سن حاملگی متغیر نشان میدهد، بعضی از حاملگی های طبیعی نیز در ابتدا رشد نا هماهنگی دارند که امکان بر طرف شدن آن وجود دارد. من پیشنهاد می کنم یا به دکتر فعلی خود اعتماد کنید یا به دکتری مراجعه کنید که می توانید به او اعتماد کنید. نقش پزشک در این دوران بسیار مهم است. در هر صورت بدون تجویز پزشک از شیاف یا هیچ داروی دیگری استفاده نکنید.
امیدوارم به زودی خبر خوشی از شما دریافت کنیم.

ممنونم از پاسختون

خب دکترم همیشه میگه همه چی پنجاه پنجاه هست.

ولی چون یکی از اقوامون دوماه لکه بینی داشت و هیچ دارویی مصرف نکرد و مشکلی هم پیش نیومد. میخواستم بدونم اگه پیش دکتر نرم و شیاف مجددا مصرف نکنم مشکلی پیش میاد؟
البته لکه بینیهای من خیلی کمتره بصورتی که هیچوقت روی لباسم مشاهده نمیکنم بلکه خودم با دستمال تست میکنم و متوجه میشم که ترشحات کمی مایل به قهوه ای است.

راستی ما تو منزلمون از بخاری بدون دودکش استفاده میکنیم میخواستم بدونم برای یه خانم باردار با توجه به بوی خاصی که داره مشکلی نداره؟

سلام
در هر صورت لکه بینی علت یک مسئله است. پس حتماً با دکتر مشورت کنید. حتی به صورت تلفنی. به گفته اشخاص غیر متخصص نباید اطمینان کرد. بسیاری از حاملگی ها با لکه بینی همراه هستند که خیلی هاشون هم نرمال هستند. ولی شما باید جانب احتیاط را رعایت کنید.

Re: لکه بینی در هفته های پنجم و هفت

sarinaa نوشته شده:با سلام و خسته نباشید خدمت شما
در تاریخ 29 آذر ماه سونوگرافی داشتم که تنها یه ناحیه کیستیک به قطر 5 میلیمتر دیده شد که نوشته شده میتواند یک ساک حاملگی مطابق 4هفته بارداری باشد و کیسه زرده و فتال پل در ان دیده نمیشه.
یه هفته بعد لکه بینی به رنگ قهوه ای و خیلی کم اما دوروز مداوم دیدم که دوباره در تاریخ 8 دی سونوگرافی رفتم. توی سونو نوشته ساک حاملی دیده شد و حدود ساک شارپ و منظمه و سن بارداری بر اساس msd یازده میلیمتر با متوسط 5 هفته و سه روز هست. و یک yolk sac کوچک در داخل ساک حاملگی دیده شد ولی تصویر واضحی از فتال پل مشاهده نشده که براساس سن حاملگی میتونه یه یافته طبیعی باشه.
با تجویز دکتر به مدت 15 روز شیاف پروژسترون مصرف کردم و مجددا در تاریخ 19 دی ماه سونوگرافی رفتم. گفته شد تصویر yolk sac و فتال پل دیده شد. اما سن بارداری براساس crl سه میلیمتر با متوسط 5 هفته و شش روز مطابقت میکنه. تصویری از ضربان قلب در فتال پل دیده نشد.
راستش دیگه از این همه تناقض و این همه امید خسته و کلافه شدم. دکترم جواب درستی نمیده.
اصلا چطور میشه بعد از یازده روز سن بارداری سه روز فرق کرده باشه. البته سونوگراف گفت ممکنه رشد جنین متوقف شده باشه.
دوشنبه 3 دی وقت سونوگرافی دارم. اما الان با شروع مجدد لکه بینیها کلا امیدمو از دست دادم. به نظرتون دوباره شیاف بگیرم استفاده کنم. لطفا شما یه توضیح واضحی بدین. کلافم از این تناقض ها و از اینکه خدایی نکرده دچار سقط بشم. چون پارسال یه بارداری خارج رحمی داشتم و بی اندازه اذیت شدم.
سپاسگذارم
سلام
دوست عزیزم بدانید که اگر بین دو سونو قرار بود رشد جنین شما متوقف شود و در هفته ی 5 ام بماند اصلاً ضربان قلبی در سونو رویت نمی شد!! این اختلاف ها می تواند ناشی از خطای سونوگرافی و ... باشد.مهم این است که ضربان قلب جنین دیده شده.
از طرفی در سونویی که سن بارداری را بر اساس بزرگترین قطر ساک: 5 هفته و 3 روز اعلام کرده
باید بگویم که اغلب اینطور ات که که هرگاه قطر ساک به حدود 20میلی مر برسد 5 هفته محسوب می کنیم وو احتمال دارد که همان زمان هم شما حدود 4 هفته بوده باشید.که در این صورت سن سونوی دوم هم درست می شود(که البته در این صورت باید فرض کنیم کلاً بارداری مشا دیرتر شروع شده است و به زمان آخرین قاعدگی تون نمی خورد که البته از این موارد زیاد داشته ایم)
در هر صورت عزیزم اگر بخواهیم از وادی احتمالات به وادی تشخیص قطعی بیاییم باید تا سونوی بعدی شما که توصیه می کنم در مرکزی مطئمئن انجام دهید، صبر کنیم.
به من هم خبر دهید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
sarinaa نوشته شده:با سلام و خسته نباشید خدمت شما
سپاسگذارم
سلام
دوست عزیزم بدانید که اگر بین دو سونو قرار بود رشد جنین شما متوقف شود و در هفته ی 5 ام بماند اصلاً ضربان قلبی در سونو رویت نمی شد!! این اختلاف ها می تواند ناشی از خطای سونوگرافی و ... باشد.مهم این است که ضربان قلب جنین دیده شده.
از طرفی در سونویی که سن بارداری را بر اساس بزرگترین قطر ساک: 5 هفته و 3 روز اعلام کرده
باید بگویم که اغلب اینطور ات که که هرگاه قطر ساک به حدود 20میلی مر برسد 5 هفته محسوب می کنیم وو احتمال دارد که همان زمان هم شما حدود 4 هفته بوده باشید.که در این صورت سن سونوی دوم هم درست می شود(که البته در این صورت باید فرض کنیم کلاً بارداری مشا دیرتر شروع شده است و به زمان آخرین قاعدگی تون نمی خورد که البته از این موارد زیاد داشته ایم)
در هر صورت عزیزم اگر بخواهیم از وادی احتمالات به وادی تشخیص قطعی بیاییم باید تا سونوی بعدی شما که توصیه می کنم در مرکزی مطئمئن انجام دهید، صبر کنیم.
به من هم خبر دهید عزیزم
باسلام و سپاس از جوابگویی کارشناس عزیز

راستش من نوشتم که در آخرین سونو ضربان قلب دیده نشده و همین بیشتر باعث نگرانی من شده؟ راستش به من گفتن این سونوگرافی خوبیه؟ من دوشنبه وقت سونو دارم نظرتون چیه سونوگرافیمو عوض کنم؟

با دکترم تماس گرفتم گفت تا دوشنبه شیاف مصرف کن. اما با وجود اینکه الان دو شب هست شیاف استفاده میکنم اما بازم لکه بینی ادامه داره.

برام دعا کنید. هرچند که با حرفاتون تا حدودی دلگرم شدم.

بازم ممنونم

سلام
بله من اشتباه خواندم...به هر حال عزیزم باید صبر کنیم تا جواب این سونو بیاید تا پیش از آنهم دلتان را پشت سر حوادث، پیش پیش نفرستید.بسپارید به خدا هرچه صلاح است...
من هم منتظر خبر هستم.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
عزیزم امیدوارم از دور همدلی من رو بپذیرید و دوستانه روی کمکم حساب کنید.
شما در تاریخی که سونو دادید طبق پریودتون 10 هفته بوده اید و اولین مشکل ما عدم تطابق سن حاملگی ست.
اما اگر باقی موارد نرمال بود یعنی رشدی که از جنین بین این دو سونو انتظار داشتیم درست می بود(شاید می شد گفت که بارداری به هر دلیلی دیرتر شروع اما الان به هر حال نرمال است) اما چون رشدش از 19 دیماه تا 3 بهمن طی این دو هفته ضربان قلب که پیدا نشده است و و نیز قطر متوسط ساک به جای اینکه روزی 1/1 میلی متر رشد کند از 8 دیماه تا 3 بهمن (در این 25 روز ) فقط 8 میلی متر رشد کرده است.
از نظر من اگر به درمانگرتان اعتماد دارید به توصیه ایشون عمل کنید چراکه از طرفی اگر وضعیت شما :سقط فراموش شده، باشد نباید صبر کرد برای خود شما خطرناک است.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان