لکه بینی در هفته پنجم

با سلام
با وجود اینکه قرص یاسمین مصرف میکردم به طور ناخواسته باردار شدم علت بارداری تقلبی بودن قرص اعلام شده دکتر سونوگرافی بهم گفت امروز تو سومی کسی هستی که با مصرف یاسمین باردار شدی حدود 2 ماهه که وارد بازار شده من در تمام سیکل قاعدگی همه ی قرص ها را به طور منظم مصرف کردم و آنتی بیوتیک هم استفاده نکردم امروز که هفته پنجم بارداریم هست لکه بینی دارم خیلی نگرانم اخه من کم خونی مینور دارم و اصلا امادگی باردار شدن و ندارم شوهرم هم اصلا نمیخواد وقتی متوجه شد گفت باید کوتاژ بشه ولی من اصلا دلم نمیخواد این اتفاق بیوفته با این توضیح که اگه اینم کورتآژ کنم بچه دومی هست که کورتاژ شده این عمل برای من با توجه به کم خونی مینور چه ضرری داره ( شوهرم کاملا سالمه و از نظر پزشکی مشکلی برای بچه دار شدن نداره ) لطفا هم برام دعا کنین هم راهنمایی ممنون

سلام
عزیزم سعی کنید حتماً ایشون رو متقاع کنید؛ به علاوه خونی که شما در سقط از دست می دهید به مراتب زیاد است! در پست قبلی هم جوابم رو بخونید...
فقط 2 سوال: درمانگرتون برای لکه بینی چه تجویز کردند؟ از بارداری تون سونو ندارید؟
كارشناس مامايي فيروز

در مانگرم گفت جنین سالمه و ساک حاملگی دارم ولی در مورد لکه بینی هنوز سونو ندادم چون امروز صبح باهاش مواجه شدم عوارض کورتاژ چیه ؟
با وجود اینکه قرص یاسمین مصرف میکردم به طور ناخواسته باردار شدم علت بارداری تقلبی بودن قرص اعلام شده دکتر سونوگرافی بهم گفت امروز تو سومی کسی هستی که با مصرف یاسمین باردار شدی حدود 2 ماهه که وارد بازار شده من در تمام سیکل قاعدگی همه ی قرص ها را به طور منظم مصرف کردم و آنتی بیوتیک هم استفاده نکردم امروز که هفته پنجم بارداریم هست لکه بینی دارم خیلی نگرانم اخه من کم خونی مینور دارم و اصلا امادگی باردار شدن و ندارم شوهرم هم اصلا نمیخواد وقتی متوجه شد گفت باید کوتاژ بشه ولی من اصلا دلم نمیخواد این اتفاق بیوفته با این توضیح که اگه اینم کورتآژ کنم بچه دومی هست که کورتاژ شده این عمل برای من با توجه به کم خونی مینور چه ضرری داره ( شوهرم کاملا سالمه و از نظر پزشکی مشکلی برای بچه دار شدن نداره ) لطفا هم برام دعا کنین هم راهنمایی ممنون

Re: لکه بینی در هفته پنجم

سلام طبق آزمایش خونی که دادم فاکتور بتا من بالای1500 بود اما درست در همون شب چند قطره خونریزی داشتم شبیه لکه بینی صبح که پزشک زنان مراجعه کردم گفت در خطر تهدید به سقط هستید و برام استراحت مطلق و استفاده مقعدی از شیاف پروژسترون 400 به تعداد 30 عدد و اسید فولیک 5میلیگرم را تجویز کرد و گفت که سه هفته دیگه برای سونوگرافی برم.اما دقیقا بعد از استراحت یکروزه خونريزيم قطع شد حالا میخواستم بدونم آیا بعد از قطع خونریزی خطر سقط از بین رفته یا خیر.یعنی هنوز می تونم باردار باشم یا خیر.لازم به ذکر که این بارداری لوله منه و 29 سالمه و تو آزمایشهای پیش از بارداری و حتی سونوي فوليکول بالغ هیچ مشکلی نداشتم.ممنون لطفا سریع پاسخ بدهید.شروع قاعدگيم 2ديماه 93 و پایانش 9ديماه بود و جواب مث بت بارداریم برای 4 بهمن بود.پريودهام هم منظما و 25 یا 26 روزه استّ

سلام
دوست عزیزم همه چیز خوب است نکران نباشید . لکه بینی و حتی خونریزی در هفته های اول مشکل خیلی از مادران است که اغلب با مصرف شیاف و استراحت مشخص شده، برطرف می شود. این که زود لکه بینی قطع شده عالیست فقط استراحت رو تا حدی که توصیه شده قطع نکنید که از ایمن بودنش تا 10 روز لااقل مطمئن شویم.
حول و حوش 28 بهمن برای سونویی که قلب جنین هم رویت شود خوب است اما در صورت صلاحدید درمانگر زودتر هم سونو انجام می شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم
من هفته 5بارداری هستم)4هفته و 2روز(.دیروز دو لکه کوچک دیدم.شیاف سیکلوژست پروژسترون رکتال استفاده کردم.از بعد از اون دیگه لکه ای ندیدم.آیا حالا که فعلا قطع شده نیاز به ادامه شیاف هست؟آیا باید سونو انجام بدم؟عذ بتا 2روز پیش 187بود.ضمنا pcoهستم اما سیکلهای منظمی دارم و این ماه دوفاستون استفاده کردم.مرسی
هر چه خدا خواست همان میشود...

سلام کارشناس عزیز.من چند روز پیش فهمیدم ک باردارم.همون روزی ک فهمیدم دو تا لکه صورتی مشاهده کردم ک به دکترم مراجعه کردم برام یه امپول ک اسمش یادم نیس تزریق کرد با شیاف پروژسترون واستراحت مطلق.ک کم کم لکه بینی به ترشحات زرد رنگ بعدشم به سفید رنگ تبدیل شد.به نظرتون باید بازم استراحت کنم.درضمن من 5ماه پیش به دلیل لکه بینی در هفته 5سقط کردم.ولی اونموقع لکه بیتی اصلا تموم نمیشد

خداروشکر در وضعیت خوبی قرار دارید. شیاف رو تا زمانی که درمانگر تجویز کردند مصرف کنید . گاهی همین کمبود پروژسترون در 8 هفته ی اول موجب لکه بینی می شود.
در مورد میزان فعالیت و محدودیت حتما با مراجعه دوباره از درمانگرتون مجویز بگیرید. البته به احتمال قوی مطلق دگیر برداشته می شود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان