لکه بینی منقطع+توصیه ویتامین

با سلام. من 25 ساله و در هفته 5 بارداری هستم. دو تا سوال دارم. 1) هفته گذشته که سونو انجام دادم یولک ساک و ساک حاملگی به قطر 5 میلی دیده شد و سنش 4 هفته تخمین زده شد. روز سه شنبه یک ترشح قهوه ای کمرنگ دیدم که به دکتر مراجعه و برایم دو تا آمپول پروژسترون زدند و گفتند اگر تکرار شد ده عدد دیگر بزنم. دیروز همراه ترشحات همیشگی و معمول، مقداری خون تازه هم دیدم که مثل نخ بود. فوری دو تا آمپول دیگر را زدم که قطع شد. میخواهم نظر شما را بدانم.
2) ویتامین ها و احیانا قرص آهن یا چیزی که معمولا برای زنان باردار تجویز و توصیه میکنید چیست؟ سابقه هیچ بیماری خاصی هم ندارم. بسیار سپاسگزار و منتظر جواب هستم

سلام
دوست عزیز از شایعترین نگرانی ها و علاماتی که مادران را در بارداری درگیر می کند همین لکه بینی در 3 ماهه ی اول است که اغلب آنها با درمان(شیاف یا آمپول پروژسترون) و نیز رعایت میزان فعالیت این 3 ماهه را پشت سر می گذارند. بنابراین وضعیتی که شما بیان کردید مانند بسیاری از مادران دیگر است و نباید شما را نگران کند. پیش اگهی آن هم به طور قطع امکان پذیر نیست. اما همینکه با دارو کنترل شده این خودش نشان خوبی ست.
اگر مادر کم خونی نداشته باشد تنها فولیک اسید الزامی ست اما برای اطمینان کپسول مولتی پره ناتال که شامل مکملها می باشد به مادران می توان توصیه کرد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
دوست عزیز از شایعترین نگرانی ها و علاماتی که مادران را در بارداری درگیر می کند همین لکه بینی در 3 ماهه ی اول است که اغلب آنها با درمان(شیاف یا آمپول پروژسترون) و نیز رعایت میزان فعالیت این 3 ماهه را پشت سر می گذارند. بنابراین وضعیتی که شما بیان کردید مانند بسیاری از مادران دیگر است و نباید شما را نگران کند. پیش اگهی آن هم به طور قطع امکان پذیر نیست. اما همینکه با دارو کنترل شده این خودش نشان خوبی ست.
اگر مادر کم خونی نداشته باشد تنها فولیک اسید الزامی ست اما برای اطمینان کپسول مولتی پره ناتال که شامل مکملها می باشد به مادران می توان توصیه کرد.
كارشناس مامايي فيروز

از پاسختان ممنونم. بیشتر زنان در این دوران به دلگرمی بیشتر از هر چیز دیگری احتیاج دارند. یک سوال دیگر دارم. مدتی است که آزمایشهای تست جنین باب شده که هزینه اش حدود 150 هزار تومنه. از نظر سندروم دان و نمیدانم چیزهای دیگر آزمایش میکنند. آیا برای زوجی که هیچ کدام مشکل خاصی ندارند و به طور طبیعی باردار شده اند و فامیل هم نیستند، این تستها را پیشنهاد میکنید یا خیر؟ مادرم میگوید این چیزها را برای پول بیشتر باب کرده اند. نظر شما چیست؟

من تنها سونوگرافی که از نظر سندرم ها بررسی می کند را توصیه می کنم . چرا که تحقیقات نشان داده حتی اگر آزمایشی که همراه با سونو انجام می دهند آنرمال باشد اما سونوی ما نرمال باشد بازهم ملاک سونو است ! و در نتیجه اگر سونو نرمال باشد انجام آزمایش بی فایده است.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان