سلام
دوست عزیزم جگر و عسل منعی در بارداری ندارند (البته خودتان می دانید که سلامت جگری که مصرف می کنید باید تائید شده باشد و نیز زیاده روی در آن صلاح نیست)
اما در مورد ماهی: ماهی غیر تن! مجاز است فقط باید دقت کنید مصرف آن بالا نرود چراکه گفته شده تمامی ماهی ها میزان اندکی از جیوه را ممکن است داشته باشند.
دم کرده های گیاهی به طور کل توصیه نمی شود(علی الخصوص گل گاو زبان که ممنوع است) در مورد بابونه هم اطلاع ندارم شاید ممنوع باشد می توانید از درمانگرتان سوال کنید اما توصیه کلی این است:
تمامی داروهای گیاهی از آنجایی که تحقیقات وسیع برای مضر بودن یا نبودن آنها انجام نشده است، هیچ بعید نیست که ممنوع باشند پس مادران از مصرف آنها خودداری کنند.
توصیه می کنم تا با متن علمی که بی خطری گیاهی را در بارداری اثبات نکرده است، برخورد نکرده اید؛ آن را استفاده نکنید.
تهوع بارداری هم عموماً تا 16 هفتگی پایان می یابد.
امیدورام که هرچه زودتر بهترین شرایط را پیدا کنید عزیزم

كارشناس مامايي فيروز

سلام عزیزم اگر تنها علت سونو تعیین جنسیت است بهتر است در همان 20 هفته(برای اطمینان بیشتر ) انجام شود.
داروی پیروکسیکام(به صورت خوراکی و تزریقی ) در بارداری ممنوع است اما پماد ضد درد موضعی آن مجاز است.
البته توصیه شخصی من این است که هیچ دارویی حتی موضعی بدون تجویز مراقب دوران بارداری تون صورت نگیرد.
اتفاقاً برای تداوم دردتان هم توصیه اکید به مراجعه بالینی دارم.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

دارو؟

با سلام به کارشناس عزیز مراجعه کردم دیدم هنوز جواب ندادید چند روزی هست که تمام استخوانهای بدنم درد میکنه مخصوصا یکی از زانوهام و کمرم میخواست بدونم درمانی از نظر دارویی نداره چون امکان دسترسی به پزشک ندارم
خیلی سپاسگزارم
پروردگارا سرنوشتم را زیبا بنویس

تهوع شدید

سلام کارشناس مهربون
الان من توی سن14 هفته 5روز بارداری هستم چندروز قبل حالم از نظر شدت تهوع و استفراغ کمتر شده بود ولی الان دو روزه به طرزوحشتناکی دچار حالت تهوع هستم ویک لحظه هم ارامش ندارم همه اش احساس میکنم معده ام توی دهنمه نمی دونم چه خاکی توی سرم کنم هیچ دارویی هم جواب نمیده بنظر شما این طبیعیه یا دلیل بروجود مشکلیه که دروضع من بهبودی حاصل نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر از شما همراه بزرگوار
پروردگارا سرنوشتم را زیبا بنویس

Re: دارو؟

afsanehkhanom نوشته شده:با سلام به کارشناس عزیز مراجعه کردم دیدم هنوز جواب ندادید چند روزی هست که تمام استخوانهای بدنم درد میکنه مخصوصا یکی از زانوهام و کمرم میخواست بدونم درمانی از نظر دارویی نداره چون امکان دسترسی به پزشک ندارم
خیلی سپاسگزارم
سلام
دوست عزیزم کمر درد و درمانش در حیطه ی علمی من نیست توصیه دارم به درمانگر بالینی مربوطه مراجعه کنید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

Re: لکه بینی در هفته ششم

تصمیم با شماست اما اقدامات درمانگران اغلب در همینها خلاصه می شود. سونوتون هم بسیار امیدوار کننده ست.به شخصه شاهد بارداری هایی بوده ام که در 3 ماه اول خونریزی داشتند و شاید پس از 2-3 هفته هنوز کمی لکه بینی هم ادامه داشت اما پس از 3 ماهه ی اول به حالت ایمن در آمد. البته با توکل به خدا و استراحت و ...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان