لکه بینی

حدود 13 روز پس از تاخیر در پریودی و مثبت بودن تست حاملگی ، به مدت دو روز است که دچار لکه بینی و خونریزی مانند روز اول پریودی شدم . در این مدت حالت تهوع خیلی خفیف نیز داشته ام که در روز دهم برطرف شد . هیچ گونه علائمی از جمله دل درد ندارم . الآن در هفته ششم بارداری می باشم . علت خونریزی ( خونابه مانند و بدون لخته ) که مدت دو روز است دارم ، چیست ؟ آیا احتمال سقط می رود ؟ از هفته چندم وجود جنین بدر سونوگرافی قابل تشخیص است ؟
با تشکر

سلام
دوست عزیز! از هفته ی چهارم :ساک حاملگی، هفته ی ششم: طناب جنینی، هفته ی هفتم : ضربان قلب رویت می شود.
لکه بینی و خونریزی از علائم هشدار در بارداری ست و سریعاً به درمانگر دوران بارداری مراجعه و در صورت نیاز اقدام لازم( سونو یا چک بتا و نیز مصرف شیاف پروزسترون) را داشته باشید..
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام
دوست عزیز! از هفته ی چهارم :ساک حاملگی، هفته ی ششم: طناب جنینی، هفته ی هفتم : ضربان قلب رویت می شود.
لکه بینی و خونریزی از علائم هشدار در بارداری ست و سریعاً به درمانگر دوران بارداری مراجعه و در صورت نیاز اقدام لازم( سونو یا چک بتا و نیز مصرف شیاف پروزسترون) را داشته باشید..
:cry: من وارد هفته 7 شدم مدت 5 روزه لکه بینی وخونریزی خونابه مانند مثل روز اول پریودی دارم دکترم سونوی وازینال داده اما میترسم انجام بدم به من اسپرین با شیاف وازینال داده ایا برای جنین خطری نداره ایا سونوی شکمی در هفته 8 قلب وسلامت جنین را تشخیص میده ایا ممکنه خونریزی به سقط بینجامد دکترم گفت ممکنه حاملگی پوچ یا بچه خوره یا جفت پایین یا بالا یا جدا شده باشه فقط با سونو معلوم میشه ده روز استراحت مطلق داده من سر کار میرم خیلی میترسم چون قبلا سقط هفته 4 داشته ام 3 سال قصد باردار شدن دارم حالا خیلی نگرانم خواهش میکنمک جوابم بدید با تشکر

سلام
دوست عزیز! آسپرین و شیاف برای همین وضعیت شما تجویز شده اند. شیاف پروژسترون اغلباولین درمان ضمن برخورد با لکه بینی ست و توصیه دارم بی وقفه آن را مصرف کنید اما آسپرین درست است که برای پیشگیری از سقط تجویز می شود اما من مصرف آن را منوط به تشخیص پزشک و تصمیم شما می گذارم.
طبق نظر پزشکتون هم بهترین کار در یانز مان، سونو برای آگاهی از وضعیت بارداری و علت لکه بینی ست. سونوی وآزینال هم بی خطر است(البته در هفته ی 8 اگر بنا بردیدن ضربان قلب باشد سونوی شکمی هم این قابلیت را دارد اما در کل سونوی وآزینال 1 هفته زودتر به تشخیص می انجامد و ممکن است در چنین مواردی ارجح باشد) اصلاً نگران نباشید و سریعتر اقدام کنید.
كارشناس مامايي فيروز

با تشکر من خونریزیم بیشتر شده ایا ممکنه خونریزی داشته باشی ولی جنین هم سالم باشه اخه شنیدم بعضی ها در دوران بارداری خونریزی کمی دارند ومشکلی پیش نمیادایا این درسته

گاهی افراد(خیلی نادر) در زمان قاعدگی همیشگی خود پیش از بارداری، در بارداری هم دچار خونریزی بسیار کم و با الگویی متفاوت از قاعدگی نرمال می شوند اما در زمان مواجهه با خونریزی در بارداری این حدث آخر ماست و اول باید با تمامی اصول تشخیصی علت را جویا شویم. سریعاً به پزشک مراجعه کنید دوست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

باسلام من سونویشکمی رفتم که جوابش این بود ساک حاملکی واحد بادیامتر تقریبی 5/4میلیمتر درون اندرومتر دیده میشود حدود ساک نامنظم است ضخامت واکوژینستی راکسون دیسدوا نرمال است yolk وفتال پل درون ساک قابل رویت نیست سن حاملگی براساس ابعاد ساک برابر 5هفته و2روز است در بررسی اندکس ها ضایعه دیده نشد اکوی میومتر هتروزن است ماس پدانکوله با ابعاد 20در20 میلیمتر در دیواره قدامی وچپ رحم مربوط به فیبرم دیده میشود تخمدان راست کیست 31 میلیمتری است خواهش میکنم این سونو رابرای من توضیح دهید

با سلام ضمنا من باید طبق حساب دکترم 7هفته ودو روز میبود ایا این که در سونو کمتر مشخص شده خطر جدی است یا طبیعیه وایا کیست موجود برای جنین خطر دارد من منتظر جوابم ممنونم راستی شما بعد ارسال پیام چقدر طول میکشد که پاسخ میدهید بعد چه زمانی ما برای دریافت پاسخ به سایت مراجعه کنیم با تشکر

سلام
دوست عزیزم! به طور خلاصه د راین سونو ذکر شده است که:
در این سونو ساک حاملگی جدار منظم داشته و تغییرات دیواره رحم هم نرمال بوده است اما انتظاری که از سونوی (حتی همان 5 هفته که در همین سونو گزارش شده است) داریم این است که کیسه زرده و شاید فتال پل دیده شود اما رویت نشده است.
کیست تخمدان مشکل زا و باعث نگرانی نیست.
در ضمن یک توده 2*2 سانتی متر در رحم دیده شده است که به گزارش سونو شبیه یه یک فیبرم است .
توصیه دارم با جواب سونو به پزشکتون مراجعه کنید دوست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام وخسته نباشيد
مدت 3 سال هست كه بطور طبيعي جلوگيري داشتم و بعد ازسه سال به مدت 5 ماه كه جلوگيري نداشتم ولي از ماه دوم دقيقا در تاريخ پري لكه مي بينم و از روز بعد پري به صورت كامل مي شم دكترم بعد از تجويز قرص به مدت سه ماه كه ماه سوم بازم روز پري يك لكه ديدم ولي تا 5 روز پري نشدم كه نفخ زيادي داشتم و بعد از 5 روز پري شدم :cry: ودكتر در ماه چهارم روز 9 پري عكس رنگي داد كه توي عكس رنگي سالم بود و كيست وگرفتگي مشاهده نشده الان سه روز از گرفتن عكس رنگي مي گذره ولي روز اول خونريزي شديد و روز دوم ، سوم با لكه بوده حالا سوال من اينه كه دكترم گفته از روز دوازدهم پري بايد نزديكي داشته باشم خب اگه لكه داشته باشم توي اين روزها ايرادي نداره كه نزديكي داشته باشم :?: :!: با تشكر از شما كارشناس محترم

سلام
دوست عزیز!شما باید عکس رنگی را دقیقاً بعد از اتمام قاعدگی قبلی انداخته باشید درسته؟ اگر اینطور باشد به فاصله ی 2-3 از از اتمام قبلی مجدداً دچار خونریزی شده اید. از آنجایی که در زمان خونریزی نزدیکی نباید داشته باشید. پزشکتون رو از خونریزی مجدد پس از عکس رنگی مطلع کنید.
من هم از نیتجه مطلع کنید دوست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام وخسته نباشيد
از اينكه لطف كرديد جواب سوال منو داديد ممنون
من فرداي روزي كه عكس رنگي گرفتم با توجه به اينكه دكتر متخصص من در مطب نبود به راديو لوژيست كه عكس رنگي گرفته بود مراجعه كردم ومشكلم را گفتم به من گفتن تا سه روز لكه يا خونريزي مختصر عادي است غير از سه روز طبيعي نيست كه خدا را شكر من تا روز سوم لكه بيني داشتم ولي ديگه لكه اي نديدم .
با نهايت تشكر از زحمات شما كار شناس محترم

salam karshenase azizamman in mah klomiphen khordam rooze13 kit estefade kar dam soorati kamrang rooze 14 soorai porrang rooze 16 mahv shod va rooze 17 va18 soorati porrang va rooze 19 kamrang shod mikhastam elate inke rooze 16 mahv shod ro bedoonam.ba ye donya sepas

سلام
عزیزم! معمولاً چنین مواردی مبوط به خطای آزمایشگاهی کیت است چراکه اگر LH بالا رفت ( زمان مثبت شده کیت) کم و کم پایین می ورد و روند بلا و پایین تناوبی ندارد.
ممکن است کلاً پررنگ شدن کیت در روز 14 خطا بوده باشد یا محو شدن آن در روز 15 (یعنی روز مثبت شدن روز 16 ام باشد)
در هر حال روزهای انتخابی برای نزدیکی همان 14 تا 19 سیکل بوده است.
كارشناس مامايي فيروز

Re: لکه بینی

سلام من الان تو هفته ۸ بارداری هستم تو یکی از عروسیه فامیلمون با کفشه پاشنه بلند رقصیدم اومدم خونه خونریزی داشتم صبح رفتم سونو انجام دادم دکترم باز برا هفته بعدش سونو نوشت گفت هموراژی خفیف پری ساک دیده شد احتمال سقط جنینت زیاده بنظرتون چطور جلوگیری کنم ؟؟؟
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان