اوریون وبارداری

سلام خدمت مشاور عزیز
بیماری اوریون در بارداری تا چه حد برای جنین خطرناکه؟
بچه خواهر من دو هفته پیش یه واکسن زده که درست نمیدونم چی بوده. اما دو هفته بوده که علایم سرما خوردگی داشته. ولی از دیروز زیر گوشش متورم شده.اما چون تب نداشت حدس زدیم شاید به خاطر در اوردن دندان باشه.
اما از دیشب تب داره که احتمالا همون اوریون بوده.ومن چون پیش اون بودم الان خیلی نگرانم که مشکلی برای جنین پیش بیاد .من الان در هفته 20 بارداری هستم.
لطفا راهنمایی کنین. اگه من یا جنین دچار این ویروس شده باشیم علایم چی هست. ایا خطری برای جنین داره؟

سلام
دوست عزیز! آرامش خودتان را حفظ کیند و سعی کنید استرس نداشته باشید چراکه استرس د راین دوران از هر آسیب احتمالی دیگری می تواند خطر زا تر باشد.
در مورد اوریون در باردرای: بالابردن ریسک سقط در 3 ماهه ی اول و نیز ابتلای نوزادی که مادرش در هفته ی قبل از زایمان مبتلا شده بوده، می باشد که به لطف خدا شما در هیچ یک از این مراحل نیستید.
گفته می شود با تزریق ایمونوگلوبولین در دوره حاملگی احتمال سقط در مادری که با فرد مبتلا برخورد داشته کاهش می‌یابد.( البته همانطور که عرض کردم اینم احتمال در 3 ماهه اول بالا می رود) اما تزریق این ماده در مادری که مبتلا شده اثرگذار نمی‌باشد و می‌بایست درمانهای حمایتی انجام گیرد.
تشخیص یا هرگونه تصمیمی با درمانگر بالینی ست.
برای کسب اطلاعات بیشتر در رباطه با اوریون به لینک زیر مراجعه کنید:
http://nasle-farda.ir/cms4/editorial.asp?id=-568776177
امیدوارم که بارداری سلامتی را طی کنید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان