کورتاژ

با تشکر از اینکه با صبر و حوصله به سوالات جواب میدهید یه سوال دیگه داشتم و اینکه میخواستم راهنماییم کنید که چکار کنم که دچار کمترین عوارض از قبیل عفونت و چسبندگی شوم. به خصوص در مورد چسبندگی که خیلی نگرانم. خواهش میکنم راهکارهای ممکن را ارائه دهید.و یه سوال دیگه دکترم به من گفت دو هفته بعد از کورتاژ میتوانم نزدیکی داشته باشم حال با وجود لکه بینی هایی که دارم آیا نزدیکی جایز است یا نه؟ باز هم از شما متشکرم.

سلام
دوست عزیز! تشیخص با درمانگر شماست اما از نظر من تا زمان پایان لکه بینی، نزدیکی نداشته باشید.
مراقب علائم عفونت (نظیر: طولانی شدن خونریزی یا لکه بینی ، شروع مجدد آن پس از قطع شدن؛ شدت گرفتن مجدد آن، برخورد با ترشحات عفونی یا دردهای جدید) باشید و در صورت برخورد با آنها سریعاً پزشکتان را مطلع کنید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
امروز 32روزه که کورتاژ کردم.دیشب لکه بینی داشتم چیزی شبیه لکه بینیهای قبل از قاعدگی. ولی از دیشب تا حالا پاکم. دو سه روزی هم میشه که درد شروع قاعدگی دارم.آیا این میتونه علامت شروع پریودم باشه با توجه به اینکه قبل از کورتاژ اینجوری نبودم دورههام منظم بوده وخونریزی یکدفعه شروع میشد.
یه سوال دیگه هم داشتم اینکه: باتوجه به اینکه حاملگی اولم سریع و بعد از دو ماه رخ داد این بار امکان داره مدت انتظارم طولانی بشه یا مثل همون دفعه اینبارهم زود حامله میشم آخه واسه بچه دار شدن عجله دارم.

سلام مجدد!
در ادامه ی پاسخ پست دیگرتان در مورد سوال دوم باید عرض کنم که:
بله امکان اینکه مجدداً به سرعت باردار شوید هست اما از طرفی این احتمال قطعی نیست چراکه بدن در حال تغییر است . و در صورت زیاد شدن مدت زمان انتظار نباید نگران شوید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام.کارشناس عزیز همونطور که از وضعیتم با خبرید پریود شدم .از 10 اذر با لکه بینی شروع شد تا 19 ادامه داشت که اواخر بصورت لکه بینی بود. ولی امروز خونریزی در حد متوسط دارم نمیدونم چرا.خواهش میکنم راهنماییم کنید از فکر وخیال دارم دیوونه میشم.بعد از شوک کورتاژ حالا خیالم راحت بود که روال عادی داره طی میشه و تا دو ماه دیگه دوباره اقدام میکنیم واسه بچه دار شدن.ولی حالا اصلا حالم خوب نیست.خیلی خیلی میترسم که نکنه مشکلی داشته باشم .شما رو بخدا سریع جوابم رو بدین که چیکار کنم.

سلام
دوست عزیزم اینقدر نگران نباشید و آرامش خودتان ر.و حفظ کنید. اغلب کسانی که یکبار سقط و کوتاژ را تجربه می کنند بعد از آن دچار چنین وضعیت هایی می شوند که اگر در این دوران ضمن کسب آگاهی لازم ،نگرانی و بداندیشی رو از خودشان دور نکنند تا اوضاع نرمال شود و به حالت پیش از سقط برگردد، مدام در رنج هستند.
اینطور که من متوجه شدم شما دچار لکه بینی شدید که به قاعدگی تبدیل شد اما پس از اتمام مجدداً خونریزی شروع شده است. در چنین مواردی بهتر است درمانگرتان را مطلع کنید تا در صورت نیاز یک سونو جهت اطمینان از نبود بقایای حاملگی و نیز معاینه جهت رد عفونت انجام شود.
در کنرا تمام اینها تاکید می کنم توصیه کن به مراجعه دیلیل بر نگران شدن شما نیست و این امر کاملاً رایج است و فقط باید اقدامات لازم را در کمال آرامش انجام دهید.
دنیا دنیا سلامتی و آرامش رو برای شما دوست عزیز خواستارم
كارشناس مامايي فيروز

سلام خدمت کارشناس محترم.با توجه به اینکه از وضعیتم مطلعید رفتم سونو انجام دادم که متن کاملش رو واستون میزارم:
رحم در خط وسط و به ابعاد 79×42میلیمتر است اکوی میومتر هموژن است.تصویر یک کانون اکوژن در کاویته فوندال اندومتر به دیامتر 14×10×5 میلیمتر و حجم 0/4 سی سی مشهود است که میتواند مطرح کننده Clotباشد.اندومتر در سایر نواحی هر لایه 3 میلیمتردارد.در اندکس چپ تصویر یک سیست با یک سطح هماتوکریت به دیامتر 23×30×20میلیمتر و حجم 8 سی سی مشهود است که نمای ان با سیست اینتراهموراژیک مطابقت دارد.
با عرض پوزش چند تا سوال خدمت شما داشتم:
1-آیا در این سونو چیزی که بیان کننده این باشد که رحم من دو شاخ است وجود دارد یا نه؟
2-منظور از cLOTچیست؟و آیا خطرناک است؟
3-به نظر شما ضخامت اندومتر خیلییی کم نیست؟
4-کیست من از چه نوعیست و ایا با دارو و قرص ال دی برطرف میشود؟
5-نقصود از سیست اینتراهموراژیک چیست؟
6-و اینکه با توجه به اینکه من الان سومین عادت ماهانه بعد از کورتاژم رو پشت سر میزارم ایا میتونم واسه بارداری اقدام کنم؟

سلام
حلمای عزیزم این سونو رو باید حتماً به پزشکی که سرانجام به او معتمد شدید نشان دهید چراکه در فوندوس رحم(بخشی از رحم) لخته=Clot دیده شده که ابعادش را هم ذکر کرده و نیز کیستی هم در تخمدان وجود دارد که تشخیص و درمان با پزشک شماست در مورد نوع آن هم کیستها گاهی از مایع پر هستند گاهی ... اما این کیست با خونریزی=هموراژی معرفی شده است.
نگران نباشید و فقط اقدامات لازم را انجام دهید. توصیه می کنم در مراجعه اولین فرصت را در نظر بگیرید.
كارشناس مامايي فيروز

با تشکر از شما.
دکتر سونو به من گفت لخته احتمالا مربوط به کیست میباشد.
آیا این نوع کیست خطرناک است؟دکتری که من تحت درمانش هستم برای دو دوره بهم ال دی داد تا مصرف کنم.و آیا به نظر شما ضخامت اندومترم کم نیست؟خواهش میکنم به سوال اولم هم در پست قبلی جواب دهید.
آیا سونوی من نگران کننده است؟من خیلی خیلی نگرانم.
بازم از زحمات شما تشکر میکنم.

سلام دوست عزیزم! خیر هیچ گزارشی به نفع رحم دو شاخ ندارد.
ضخامت آندومتر هم مناسب است
نکته: مهم این است که ضخامت آندومتر از اندازه ی خاصی بیشتر نباشد وگرنه به باقی ماندن بقایا شک می کنیم.
عزیزم زودتر مراجعه کنید و به پزشک بالینی تون هم نشانش دهید.
سلامت و موفق باشید دوست عزیزم
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 48 مهمان