حاملگی پوچ

با سلام خدمت کارشناس محترم. من تاریخ آخرین پریودم 31 مرداد بود. 7مهر رفتم سونو ساک حاملگی با حجم طبیعی و با راکسیون دیسیدوال منظم در موقعیت مناسب فوندال رحم دیده شد. ولی ساک بدون فتال پول و یولک ساک بود. 5 روز بعد سونوی واژینال انجام دادم تصویر یک ساک حاملگی دفورمه در کاویته رحم با راکسیون دسیدوال نامنظم دیده شد. خواهش می کنم بگین من چمه؟ آیا حاملگیم پوچه؟ در ضمن دکتر بهم گفته رحمم دو شاخه. واسه حاملگی مجدد چقدر باید صبر کنم؟ چه اقداماتی باید انجام بدم و آیا نیازی به عمل دارم؟
(در ضمن تاریخ خودم با توجه به اینکه در تاریخهای 10-14-15 شهریور نزدیکی بدون جلوگیری داشتیم با تاریخ سونوگرافیم فرق داره. آیا این سنی که دکتر میگه سن جنینه؟)

سلام
دوست عزیز! در تاریخ سونوی دوم طبق معیار اولین روز آخرین قاعدگی (اگر منظم بوده باشد) در 6 هفته و 1 روز بودید (که این سن حاملگی ست و و طبق قرار داد تمامی معیارهای سونو .. طبق همین سن بیان می شود)و لااقل باید یولک ساک(کیسه زرده) دیده می شد.
البته حتماً باید یک سونوی دیگر به فاصله ی 1-2 هفته از آن سونو برای تشخیص داشته باشند.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با تشکر یعنی اگه کیسه زرده تشکیل نشه حاملگی پوک بوده. در ضمن5 روز بعدش سونوی واژینال انجام دادم که جوابش رو توی سوال قبلیم واستون گذاشتم. واسه شنبه اول آبان باز هم نوبت سونو دارم. شما رو بخدا زودتر جوابم رو بدین. آیا با توجه به دو سونوی قبلی باید سقط کنم؟
خواهش میکنم همه سوالامو جواب بدین. شما رو بخدا. من هنوز جواب سوال قبلیمو نگرفتم. :cry:

سلام
دوست عزیز توضیحات بالا مربوط به همان سونوی دوم شما یعنی 12 مهر بود. اگر تا سونوی بعدی شما هم وضع به همین شکل باشد تشخیص حاملگش پوچ گذاشته می شود اما الان عزیزم به هیچ چیز فکر نمی کنیم...
منظورتون رو از جواب سوال قبلی متوجه نمی شم؟ تشخیص و اقدام در مورد نوع رحمتان و ... فقط با پزشک شماست.
توضیح در مورد رحم دو شاخ:
"رحم دو شاخ یا bicornuate نوعی ناهنجاری مادرزادی در ساختمان رحم می باشد . ناهنجاری های دیگری نیز مانند رحم تک شاخ ، رحم دوتایی، رحم سپتوم دار یا دیواره دار و رحم کمانی نیز وجود دارند . این اختلالات مادرزادی بوده و معمولا زمانی که افراد برای باروری اقدام می کنند یا با سقط های مکرر مواجه می شوند شناخته می شود .
رحم دوشاخ ممکن است با رحم سپتوم دار اشتباه گرفته شود که برای تشخیص دقیق تر آن بایستی از سونو گرافی هایی با دقت بالا ، MRI ، سونو هیسترگرافی و ... استفاده کرد . ( این موارد بنا بر صلاح دید پزشک معالج می باشد ). طریقه درمان در رحم سپتوم دار و رحم دو شاخ متفاوت است . در عین حال احتمال سقط در رحم سپتوم دار نسبت به رحم دوشاخ بیشتر است .
تعداد زیادی از زنانی که دارای رحم دو شاخ هستند و البته مشکل دیگری ندارند ، حاملگی را تا زمان زایمان به خوبی و بدون هیچ مشکلی سپری می کنند . البته نیازمند مراقبت خاص تری نسبت به زنانی با رحم طبیعی هستند .
این اتفاق به تنهایی نمی تواند باعث نازایی شود . در عین این پیشرفت روش های درمانی نازایی در کشورمان بسیار خوب بوده و در صورت احتمال مشکلاتی که ممکن است برای هر زوجی وجود داشته باشد ، با توکل بر خدا می توان به نتایج موفقیت آمیزی رسید. "
موفق باشید..
كارشناس مامايي فيروز

با تشکر از شما کارشناس محترم ببخشید فکر میکنم خیلی اذیتتون کرده باشم.فقط یه سوال دیگه من آخرین سونویی که انجام دادم طول سرویکس رو زده 36 میلی. آیا به نظر شما این اندازه خوبه یا نه ؟
بازم ممنونم از شما کارشناس محترم

سلام. من بازم اومدم. کارشناس عزیز سونوی نهایی رو انجام دادم و تشخیص به حاملگی پوچ داده شد. سوالم اینه که چکار کنم سریعتر سقط کنم. آخه الان سه چهار روز میشه که مصرف شیافم رو قطع کردم ولی حتی لکه بینی هم ندارم. نمی خوام کارم به کورتاژ بکشه. دوست دارم خودش به طور کامل و خیلی زود دفع شه چون با توجه به بلاهایی که این دو ماه سرم اومده به خدا دیگه طاقت ندارم.اعصابم کاملا به هم ریخته.شما رو به خدا لطفا راهنماییم کنید.میخوام هرچه زودتر از شر این حاملگی راحت شم.
بازم از صبر و حوصله ای که به خرج میدید کمال سپاس رو دارم.

با سلام خدمت کارشناس مامایی بازم سوال داشتم و اینکه: بعد از سقط تا چند وقت نباید نزدیکی داشته باشم و من قبل از حامله شدنم دورههای منظم 28 روزه داشتم. و بعد از 2سال جلوگیری سر 2 ماه حامله شدم حالا میخواستم بدونم بعد از سقط تا چند وقت باید جلوگیری داشته باشم. آیا اصلا نیازی به این کار هست اخه جایی خوندم دلیلی برای جلوگیری وجود نداره و اگه رحم آماده نباشه خوب حاملگی هم صورت نمیگیره.
و چکار کنم که به عوارض بعد از سقط مبتلا نشم و هر چه زودتر بعداز کنار کذاشتن جلوگیری حامله بشم؟

سلام
دوست عزیزم! امیدوارم که به بهترین شکل این روزها را بگذرانید ...
از نظر لکه بینی خیلی از بارداری های پوچ به این شکل هستند که خود به خود به خونریزی نمی افتند و یا با تاخیر شروع می شود در این مواقع پزشک بالینی شما بهترین تشخیص را باید بگذارد که آیا درمان دارویی را شروع کنید یا منتظر بمانید.
اما برای کمتر شدن عوارض: اول از همه تحت نظر پزشک حاذقی باشید.
بعد از آن، از شرایط لکه بینی و یا خونریزی بعدی خودتان پله پله پیوسته ایشان را مطلع کنید تا از طبیعی بودن شرایط اطمینان خاطر داشته باشید.
در صورت تداوم غیر عادی خونریزی حتما و سریعاً به پزشک مراجعه کنید.
در صورت داشتن ترشحات عفونی وی را مطلع کنید.
از همسر و خانواده بخواهید تا هم از لحاظ جسمی و هم روحی شما را تقویت کنند.
امیدورام که به لطف خدا بهتر از انچه که فکرش را کنید اوضاع پیش رود.
اما در مورد بارداری بعدی :
خیلی خوب است که به سرعت باردار می شوید:P
اولاً اینطور نیست که چون بدن آمادگی تحمل یک بارداری و فراهم کردن شرایط ایمن برای جنین را ندارد ، پس بارداری هم رخ نمی دهد این دو مقوله از هم مجزا هستند از آن طرف هم بدن شما واقعاً نیاز به یک استراحت دارد که لااقل آن 3 سیکل متوالی از قاعدگی نرمال ست که در این زمان هم روش پیشگیری مطمئنی داشته باشید و هم اسید فولیک را فراموش نکنید. در ضمن پیش از اقدام مجدد از پزشکتان مشورت بخواهید تا اگر اقدام خاصی لازم است انجام شود.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت کارشناس عزیز.همانطور که گفته بودم پزشکم تشخیص به سقط داده بودند که چون از زمان مقرر خیلی گذشته بود کورتاژ را برایم تشخیص دادند.کورتاژ کردم.یکی دوروز خونریزی در حد لکه بینی داشتم بعد از دو روز لکه بینی ام قطع شد دوباره دوروز بعد از عدم لکه بینی خونریزی خیلی خفیفی داشتم.تا دوروز. الان با اینکه 17 روزه که کورتاژ کردم ولی لکه بینی های خیلی کم رنگ دارم.میخواستم بدونم این لکه بینی های من تا کی ادامه داره؟ بعد از کورتاژ اصلا درد نداشتم جز یک هفته بعد از کورتاژ سه روز روزی یک بار درد داشتم که مسکن میخوردم خوب میشدم.آیا نداشتن درد طبیعیه؟ و اینکه کی پریود میشم؟آخه دکترم بهم گفت یک ماه بعد از کورتاژ که میشه 8 آبان.یعنی من تا حالا باید تخمک گذاریم انجام میشد ولی فکر نمیکنم شده باشه.آخه من توی دوره های قبلیم با دردهای خفیفی که دقیقا روز 14 دوره ام داشتم و طبق گفته دکترم همون روز روز تخمک گذاریم بود این دفعه روز 14 بعد از کورتاژ چنین دردهایی که در دو طرف شکمم بود ندارم فقط دیروز دردی خفیف تر از درد پریود داشتم. نمی دونم آیا همین روز تخمک گذاریم هست یا نه. با عرض پوزش از اینکه سوالم خیلی طولانی شد خواهش میکنم راهنماییم کنید.

سلام
دوست عزیزم! خوشحالم که درد چندانی رو متحمل نشدید و این طبیعی ست و جای نگرانی هم ندارد. در مورد زمان قاعدگی بعد از سقط :
اما بعد از یک سقط خیلی از الگوهای منظمی که شما در سیکلتان داشتید مثل درد تخمک گذار یو ... ممکن است تغییر کند و به صرف نداشتن این درد نمی شود اثبات کرد که تخمک گذاری رخ نداده است. از طرفی این امکان هست که در سیکلهای ابتدایی تخمک گذاری نداشته باشیم.
در هر صورت تا گذشت 4-6 هفته از سقط زمان داریم.
در مورد لکه بینی هم از آنجایی که بیش از 2 هفته طول کشیده اگر با درمانگرتان در میان بگذارید اطمینان خاطر خواهید داشت.
در ضمن در صورت برخورد با علائم عفونت نظیر ترشحات چرکی و تب و ... حتماً پزشکتون رو مطلع کنید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان