پایین بودن جنین کمک

با سلا من دکتر که رفتم گفت جنینم پایینه و سرویکسم 36 میلی متر بود دکتر بعدی هم که رفتم همینو گفت اما دکتر اول گفت خودش بالا میره الان هفته 15 هستم اما دکتر دوم سونو داد و گفت اگر دهانه رحمت باز شده باشه باید دوخته بشه تو ر و خدا کمک کنید

سلام
مژگان جان نگران نباش طول دهانه ی رحم که به این خوبیه/
من از وضعیت جنین و قرار گیریش خبر ندارم اما اولاً جنین مدام در حال حرکت است و فیکس نمی شود پس بعید است که در این سن چنین مشکلی داشته باشیم اما عزیزم در کل از سرکلاژ نترسید یک اقدام پیشگیرانه است برای مطمئن بودن بارداری شما /فقط پیش از اقدام به هر کاری نظر پزشکان مجرب رو بگیرید.
كارشناس مامايي فيروز

من رفنم سونو تو 16.3 روز وزن تقریبی جنین رو 156 گرم که بر صد ک %40 برای سن جنین است .اناتومی مغزو کلیها و مثانه و معده دیده شد دیفکت در دیواره قدامی شکم دیده نشد این یعنی چی؟ بند ناف و اتصال به دیواره رحم طبعی هست ستون فقرات نرمال طول سرویکس 35.5 میلی متر بود اینا یعنی چی دهانه رحم احتیاج به دوختن نداره؟ و نوشته بود پرزانتاسیون جنین سفالیک میباشد . جفت خلفی و گرید I میباشد و شواهدی از دکولمان و پرویا دیده نشد لطفا بگید اینا یعنی چی ممنون

سلام
مژگان جان! طول دهانه ی رحم کمتر از 25میلی متر باید سرکلاژ شود چراکه کوتاه محسوب می شود اما بین 25تا 35 مرزی ست و بالای 35 کاملاً نرمال می باشد.
عمل سرکلاژ هم با بیهوشی انجام می شود.
سونوی شما هم یک سونوی کاملاً نرمال است. خدارو شکر :P
جنین چندین طرز قرار گیری دارد: سر در شکم مادر بالا باشد و اندام پایین و یا بالعکس که هر دو طبیعی هستند و مدل های قرار گیری دیگری نیز مثل عرضی بودن جنین و مایل بودن آن داریم(که البته اگر پایدار بمانند اینها مطلوب نیستند) جنین شما هم طوری ست که سر کوچولوش پایینه( و این به معنای پایین بودن پیش از حد و غیر عادی نیست بلکه فقط بیان می کند که اندامها بالا قرار دارند و سر پایین) و کاملاًطبیعی ست.
جفت هم موقعیت های اتصال مختلفی به دیواره داخلی رحم دارد که طبیعی هستند: قدام:به زبان عامیانه جلویی /خلفی: پشتی
گرید جفت هم نرمال است (در سن پایین حاملگی نباید گرید 3 داشته باشیم)
دکولمان جداشدن جفت زودتر از موعد و پرویا جفت سرراهی و رگ سرراهی می باشد که خدا رو شکر در سونوی شما دیده نشده.
شاد و خوشحال باشید و همیشه سلامت
كارشناس مامايي فيروز

Re: پایین بودن جنین کمک

سلام ، طبق محاسبات خودم که مطمئنم درسته فردا وارد هفته دوازدهم میشم . ولی دوشنبه ۱۲ اسفند پزشک سونو نوشته با توجه به Crl سن حاملگی ۱۱ هفته و ۶ روز میباشد . یعنی به حساب خودم ۱۲ اسفند ۷۲ روزم بوده ولی طبق سونو ۸۳ روزم بوده . ممنون . راستی با اینکه آمپولها رو بموقع میزنم باز الان یه خونریزی خفیف داشتم .
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان