خون ریزی

با سلام دوباره
از این که با حوصله به پرسش های من پاسخ می دهید سپاسگزارم
با آغاز هفته 23 حرکات جنین را حس می کنم. اما گاهی مشخص ااست . گاهی در طول چند ساعت متوجه نمی شوم یا خیلی حرکات خقیفی است.
نسبت به هفته 18 و 19 در شرایط بهتری هستم اما در این هفته (هفته 22) 2 بار خون از من خارج شد . یک بار با کمی درد و بعد از مدفوع و یک بار رقیق تر و در حالت خوابیده.
البته گاهی که به دستشویی می روم متوجه می شوم قبل یا بعد کمی خون رقیق هم خارح می شود. آیا خطرناک است ؟
ربطی به سوراخ شدن کیسه آبم دارد. دفعه پیش دکتر گفت سوراخ ترمیم شده . اما هنوز آب کیسه آب کم است.

با تشکرفراوان

شیوا جان سلام
برای چک کردن حرکات جنین همان گونه که در پست قبلی ات گفتم ، عمل کن . انتظار نداشته باش هر لحظه حرکت جنین را حس کنی ؛ جنین هم ساعات خواب و بیداری دارد و چه بسا ساعت خواب جنین با ساعت بیداری مادر و ساعت بیداریش با ساعت خواب مادر هم زمان شود .
با توجه به این که بارداری شما هم چنان شرایط مخاطره انگیزی را طی می کند ، نسبت به استراحتتان توجه داشته باشید. در ضمن در صورتی که یبوست دارید ، با استفاده از غذاهای فیبر دار و ملین ، این مشکل را اصلاح کنید و یا از پزشک جهت تجویز دارو کمک بگیرید . توجه داشته باشید که بایستی حداقل فشار به خصوص در ناحیه لگن ایجاد شود .
هرگونه خون ریزی و لکه بینی در هر زمانی از بارداری بایستی بررسی شود و در صورت نیافتن علت ، فقط بایستی با احتیاط پیش رفت .
یکی از مواردی که باعث خون ریزی در نیمه دوم بارداری است ، کنده شدن جفت است .البته در این حالت ، رنگ خون تیره می باشد و معمولا هم در هفته های بالاتر رخ می دهد . قطعا پزشک شما موارد خطر را در نظر گرفته و به این نتیجه رسیده که مشکلی نیست . با این وجود باز هم با او در این مورد صحبت کنید .
مصرف قرص آهن طبق دستور پزشک و مصرف مایعات فراموش نشود .
شیوا جان ، خدمات مامایی درونزوئلا به چه صورت است ؟ نحوه رسیدگی به مادران باردار ، وضعیت زایمان ها و ...
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان