لكه بيني زياد با جواب آزمايش مثبت

من اين ماه كلي قرص و آمپول مصرف كردم.از روز 14 سيكلم هم روزي دو تا شياف سيكلوژست و يك آسپيرين .به دستور دكترم بعد از 15 روز درحاليكه هنوز 4 روز به تاريخ پري مونده بود آزمايش دادم كه مشكوك شد(18.9) . دكترم گفت فايده اي نداره دو روز بعد تكرار كن.بار دوم آزمايشم مثبت شده بود ولي بازم دكترم ميگفت خيلي بالا نيست.دفعه اول 18.9 و دفعه دوم 68.7 بود.دكتر گفت دوباره تكرار كن.آزمايش دومي را سه شنبه دادم و از چهارشنبه شب به لكه بيني افتادم .پنجشنبه كه مصادف با تاريخ پري بود ازمايش را تكرار كردم مثبت بود ولي خيلي بالا نرفته به 100 رسيده بود و دكترم ميگفت بالاي 200 براي من بارداري قطعيه.ديگه به دكترم دسترسي نداشتم و منشي هم بهم گفته بود اگه لكه بيني داري پس داري پريود ميشي.منم ديگه قرص و شياف را تا شنبه استفاده نكردم..شنبه به دکترم زنگ زدم و دوباره گفت شیاف بزارم و یکشنبه آزمایش بدم.الانم لكه بينيها خیلی زيادتر شدن و گاهی مثل خونریزی هستن فقط اینکه به رنگ قهوه ای هستن.البته تا وقتي ميخوابم تقریبا خوبم ولي وقتي راه ميرم ويا كاري ميكنم لكه بيني دارم .آیا ممکنه من باردار باشم و اگه نیستم دلیل مثبت شدن آزمایش چیه؟

ممنون

sanam عزیز سلام
در حاملگی طبیعی هر 48 ساعت اندازه B - hCG در خون دو برابر می شود .به هر صورت عدد بالای 5 مشکوک به بارداری است ولی در صورتی که میزان افزایش آن طبیعی نباشد ، نشان دهنده ی این است که بارداری روند طبیعی خود را طی نمی کند . تشخيص ساك حاملگي كه اولين علامت حاملگي در سونوگرافي مي باشد پایان 5 هفتگی با سونو گرافی شکمی و پایان 4 هفتگی با سونو گرافی واژینال امکان پذیر است .
در و ضعیت شما ، سونو گرافی واژینال می تواند در تشخیص بسیار کمک کننده باشد .
توجه : حاملگی خارج از رحم نیز بایستی بررسی و از نظر پزشکتان رد شود .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام
ممنون از جوابتون.من امروز سونوگرافی واژینال کردم و ساک حاملگی در رحم دیده شد ولی جنین هنوز تشکیل نشده بود.آیا برای تشکیل جنین دیر نشده؟؟؟؟؟در ضمن دکتر به من استراحت مطلق داد.آیا اگر کارهای معمولی منزل را انجام بدم مشکلی پیش میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام عزیزم
معمولا هفته 6 بارداری ، در سونو گرافی شکمی جنین نشان داده می شود و هفته ی 7 ،فعالیت قلب جنین ، نشان دهنده ی سلامت اوست . این موارد با سونو گرافی واژینال یک هفته زودتر نشان داده می شود .
توصیه می کنم
1. فعلا در شرایط استراحت به سر ببرید به نحوی که همان کارهای معمولی را هم انجام ندهید .
2.با مطالعه ی کتاب یا دیگر کارهایی که خودتان بهتر می دانید خود را مشغول کنید و هر آن چه شما را به آرامش نزدیک می کند ،انجام دهید .(با حفظ شرایط استراحت)
3. به هیچ وجه مقاربت نداشته باشید .
ان شاء الله به زودی لکه بینی ها قطع شده و با سونو گرافی فعالیت قلب جنین مشخص می شود . در این صورت میزان استراحت شما نیز کمتر خواهد شد .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی
ارسال پست

بازگشت به “خون ریزی یا لکه بینی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 9 مهمان