شمارش حرکات جنین

با سلام خدمت کارشناس محترم
من الان هفته 21 بارداری رو به اتمام رسوندم و یه دختر خوشگل دارم به امید خدا
چند روز پیش تکون های زیادی رو ازش حس میکردم که واقعا زیاد بود ولی الان یه چند روزیه که تکون ها خفیف تر و کم تر شده ممکنه اون تکون های شدید مربوط به تغییر وضعیت جنین مثلا اینکه سرش به یه سمت دیگه حرکت کرده باشه مربوط بشه؟ و اینکه کلا از چند هفتگی باید تعداد حرکات جنین شمارش بشه که مطمئن بشم مشکلی نداره؟ من نوع شمردنشو میدونم که باید به پهلو دراز کشید و در عرض نیم ساعت تعداد حرکات رو شمارش کرد که حداقل باید 4 حرکت باشه. این درسته؟
ممنون میشم که بهم کمک کنین
با تشکر مجدد

سلام
خیر لزوماً نمی توانیم از زیاد بودن حرکاتش تغییر واضح پوزیشن را استنباط کنیم. پوزیشن دختر کوچولوی شما در سونو و با پیشرفت بارداری در معاینه شکم توسط ماما یا پزشکتون، مشخص می گردد.
قبل از شمارش باید یک چیز شیرین میل کنید.و اینکه در هر 20 دقیقه لااقل یک حرکت داشه باشد یعنی در هر ساعت 4 تا . حرکتهای ریز دست و پا نیز محسوب می شود.
از هر زمانی که به طور روتین متوجه حرکاتش می شدید می توانید این کار را انجام دهید. بدیهی ست در این سن بارداری شما ممکن است هنوز به این حالت نرسیده باشید.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت کارشناس محترم.
سوالم اینه که آیا در ماه هشتم بارداری با توجه به رشد جنین و کم شدن فضای جنین آیا حرکاتش کمتر میشود؟چون حرکات جنینم احساس میکنم نسبت به قبل که خیلی تحرک داشت و یه لحظه هم آروم نبود کمتر شده و فقط احساس میکنم دست و پاشو تکون میده و گاهی وقتها هم جابجا میشه.البته ظبق گفته شما در یکساعت بیشتر از 4 حرکت داره.به پزشک هم که مراجعه کردم خوشبختانه ضربان قلبش خوب بود.جای نگرانی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟نیازی نیست سونو برم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چون اگه سونو برم این پنجمین بار میشه که طی این دوران سونو رفتم .مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟//

سلام
عزیزم کاملاً وضعیتی که می فرمایید طبیعی ست چراکه فضای حرکت جنین کم شده و فقط مهم این است که تعداد حرکات(هر چند حرکت کوچک دست و پا) از رنج ذکر شده پایینتر نیاید.
كارشناس مامايي فيروز

Re: شمارش حرکات جنین

سلام و خسته نباشید به کارشناس عزیز
میخواستم بدونم اینکه شما میگین درهرساعت 4حرکت داشته باشه صحیح اما اگر حرکات زیاد و پشت سرهم باشه مثلا تا 7 یا8 ثانیه ادامه داشته باشه کلا همه این حرکات رو یه حرکت باید درنظر بگیریم تا 20 دقیقه دیگه که حرکت بعدی رو متوجه بشیم یا حرکات تک تک باید شمرده شه؟!!!!
نمیدونم منظورمو درست گفتم یانه؟
اگه متوجه شدین ممنون میشم پاسخگو باشین ..
با تشکر فراوان
من برای متنفر بودن از کسانی که از من متنفرند وقتی ندارم...

زیرا درگیر دوست داشتن کسانی هستم که مرا دوست دارند....

Re: شمارش حرکات جنین

سلام
بله متوحجه شدم عزیزم از نظر اصولی جنین یکسری حرکات ریز دارد (حرکت دست و ...) و یکسرس حرکات درشت مانند چزخیدن جنین ، حرکت اصلی پاها و ... که اینها مسلمآً 5 ثانیه ای مادر حس می کند و حتی درمانگر هم متوجه می شود.
قانون علمی هر 1 سعات 4 حرکت(چه ریز و چه درشت است) اما مسلمآً مادری که در 1 ساعت مثلآً 3 بار از این حرکات درشت جنینش را متوجه شده نباید به خاطر کسری 1 حرکت ، ساعت بعد مجدداً بشمارد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “کاهش حرکت جنین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان