گرید جفت

با سلام خدمت کارشناسان محترم سایت فیروزه
امروز رفتم سونو گرافی هفته 21 و دو روز طبق اولین روز اخرین پریود و طبق سونو ۲۱.۱ هستم. وضعیت جفت رو قدامی با گرید 2 گفت. که گرید ۲ بنده را ناراحت کرده بنظر شما خیلی بالاست تو این سن بارداری؟ من کم خونی دارم و تاحالا از هیچ قرصی جز فولیک اسید استفاده نکردم ممکنه بخاطر کم خونی وضعیت خونرسانی ضعیف شده باشه و باعث پیر شدن جفت شده باشه؟ حالا چکار کنم تو رو خدا راهنمایی کنید که با چه کارهایی جلوی پیرشدن بیشتر جفت رو بگیرم.

Re: گرید جفت

عزیزم فقط گرید 3 نگرانی آور است (در این سن بارداری).
کلسیفیکاسیون جفت هم می تواند ثانویه به فشارخون با دیابت مادر باشد
فقط در سونوهای بعدی باید روی فاکتورهای مرتبط دقت بیشتری شود(نظیر نرمال بودن مایع آمنیوتیک و میزان رشد نرمال جنین و ...)
كارشناس مامايي فيروز

با سلام مجدد و ممنون که به ما مادران نگران پاسخ می دهید.
من امروز رفتم بهداشت فشارم رو گرفت رو ۹ بود. فشار پایین هم میتونه به پیر شدن جفت ارتباط داشته باشه؟
در مورد دیابت هم هفته ۱۲ که ازمایش دادم نداشتم. منظورتون از دیابت دیابت قبل بارداری است یا دیابت بارداری هم میتونه علت پیر شدن جفت بشه؟
متاسفانه راجع به این موضوع حتی تو نت هم مطلبی وجود نداره که چکار باید کنیم که روند پیر شدن جفت را بگیریم؟ داروی خاصی یا مورد خاصی هست که باید رعایت کنیم؟من الان تنها کاری که سعی میکنم رعایت کنم خوابیدن به پهلوی چپ است

عزیزم گرید 2 نگرانی ندارد .خودتون رو اذیت نکنید.
کاری هم که از دست مادر بر بیاید این است که مراقب پیش نیامدن فاکتورهای تشدید کننده ی آن نظیر همین فشار خون بالا! و دیابت (حتی دیابت بارداری)و ... باشد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
تو سن هفده هفته سونوگرافی دادم. جفت فوندال خلفی با شواهد پلاسنتا پرویا مارژینال.
میشه در این مورد توضیح بدین. کندگی و هماتوم نداره. لکه بینی یا خونریزی هم ندارم. آیا نگران کننده س؟ با توجه به اینکه شاغل هستم آیا باید استراحت داشته باشم؟
خیلی نگرانم.

سلام
جفت سرراهی از نوع متوسط گزارش شده است.
از آنجایی که سن بارداری در رابطه با این فاکتور هنوز پایین است و تا حدود 28 هفته اغلب این سرراهی ها مکانشان اصلاح می شود بنابراین نگرانی آور نیست اما میزان کاهش فعالیت یا ... حتما با درمانگر بالینی شماست
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “علایم خطر در بارداری ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان