چسبندگی جفت به رحم

با عرض سلام و خسته نباشید
بنده در سونوی ان تی مشخص شد که جفتم قدامی لولایینگ است ولی در سونویی که در هفته ۲۱ داده بودم جفتم بالا رفته بود و قدامی شده بود. حالا سوالم این است که چون بنده قبلا هفت سال پیش سزارین کرده ام ایا چون جفتم قدامی است حتما باید سونوگرافی بررسی وضعیت جفت به رحم رو از نظر چسبندگی بدم یا با بالا رفتن جفت از حالت لولایینگ به قدامی احتمال چسبندگی از بین رفته است؟
با تشکر

Re: چسبندگی جفت به رحم

سلام عزیزم
این دو ، دو مساله ی متفاوت در مورد جفت، هستند و به هم مربوط نیستند عزیزم.
جفت سرراهی 3 مدل دارد که شما نوع خفیف آن یعنی لولائینگ رو داشتید و الان هم در سونوی اخیرتون دیگر گزارش نشده یعنی کاملاً برطرف شده و نرمال است عزیزم.
قدامی یا خلفی بودن جفت هم مدل و محل اتصال جفت به دیواره ی رحم را نشان می دهد(یعنی به جلو یا پشت ) و هر دو هم نرمال است.و به سرراهی بودن جفت مربوط نیست.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام مجدد
اخه وقتی تو اینترنت سرچ کردم متوجه شدم که جفت سرراهی قدامی که قبلا سابقه جراحی بر روی رحم داشته اند احتمال چسبندگی جفت به رحم برای انها بیشتر است حالا با توجه به اینکه من جفتم بالا رفته میخواستم بدونم یعنی جفت بالاتر رفته دیگه چسبیده نیست؟ الان من هفته 32 هستم میخواستم ببینم اگه لازمه سونوگرافی برم برای این موضوع

با سلام خدمت شما کارشناس بزرگوار
بنده سونوگرافی ای چند روز پیش دادم که در جواب ان نوشته شده است که چند ناحیه هایپواکو در جفت مشاهده می شود که با توجه به عدم جریان خون فیبرین می باشد
این جمله ذهن من را خیلی مشغول کرده که یعنی چه؟
ممنون میشم اگه پاسخ بدید

تشخیص با درمانگر شماست اما ممکن است در صورت تائید چنین یافته ای در سونوی بعدی(تکرار شود) نیاز باشد برخی فاکتورهای انعقادی جهت اطمینان چک شود و اگر نیاز شد ضد انعقاد(دارویی) تجویز شود.البته اینها همه احتمالات است برای بعد از بررسی.
كارشناس مامايي فيروز

سلام منتظر پاسخ شما هستم فقط اگه میشه کمی سریعتر پاسخ دهید چون نگرانم سپاس از شما
من الان طبق تاریخ اولین روز اخرین پریود ۳۶هفته و ۶ روزم ولی طبق وزن بچه در این سونوگرافی ده روز سن بارداری رو بیشتر نشون داد. گفتم شاید این اطلاعات نیاز باشه برای پاسخ شما
راهی هست که بتونم تصویر سونوگرافی رو برای شما ارسال کنم؟

یعنی با سونو 35 هفته اما طبق قاعدگی: 33 هفته و 6 روز؟
اگر اینطور است سن معتبر همان 33 هفته و 6 روز است و اختلاف هم غیر طبیعی نیست.
سونوهای بالای 14-15 هفته تا انتهای بارداری هر چه پیش می رود، برای ارزیابی سن دقتشان کمتر می شود.و ملاک نیستند.
كارشناس مامايي فيروز

خانم دکتر ممنون که با صبر و حوصله پاشخ سوالات ما رو میدید
من پاسختون راجع به فیبرین رو الان خوندم و راجع به انعقاد خون تو نت چیزهایی رو خونده بودم که گفته بود ممکن است موجب فشار خون و یا کندی رشد جنین بشه که خدا رو شکر من فشارم تا حالا بالا نبوده و وزن جنین هم در هفته ۳۳، ۲۳۲۸ بوده حالا نمیدونم چرا اینجوری شده
خیلی نگرانم

ببخشید خانم دکتر محترم ولی این مشکل میتونه ناشی از بیماری ترمبوفیلی جنین باشه؟ ایا این فیبرین موجب مشکل و بیماری مادرزادی در بچه ام میشود؟
تو رو خدا زودتر جواب بدید من تاکنون فقط بهداشت میرفتم جواب سونو هم به انها نشان دادم و گفتن موردی نیست و اصلا متوجه این مورد نشدن و فردا هم تعطیله و دکتر نیست تا جواب سونو گرافی را به دکتر نشان بدهم چون تاکنون تحت نظر متخصص هم نبودم و نمیدونم کجا برم تا پس فردا هم از استرس میمیرم.

سعادت عزیزم اصلآً نگران نباشید و با خیال راحت به یک متخصص فردا یا ... مراجعه کنید.
همانطور که عرض کردم فقط ممکن است نیاز شود فاکتورهای انعقادی خون شما چک شود یا اگر استعداد تشکیل لخته در شما بالاست، هپارین و ... کمک به پیشگیری از این مساله کند و ... نه اینکه الان مشکلی جنین شما را دربرگرفته و ...
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان