کم بودن سن بارداری در سونو نسبت به تاریخ اخرین پریود

سلام.ببخشید من اخرین تاریخ پریودم 6خرداد بوده .در شش ماه پیش یک بارداری خارج از رحم داشتم که با عمل جنین رو در اووردن.دو ماه بعد از عمل باردار شدم که در همان هفته ی چهارم رشد نکرد و با داروی گیاهی سقط شد.الان دوباره باردار هستم و با توجه به تاریخ اخرین پریودم که 6خرداد هست الان باید هشت هفته رو رد کرده باشم.بنده pcoهم هستم.من روز 8تیر تیتر بتا دادم که 43بود دو روز بعد تکرار کردم 113بود و دو روز بعد هم 272.در دو هفته اول بارداری لکه بینی داشتم و چون ترس از بترداری خارج از رحم داشتم سونوی واژینال رو انجام دادن که با توجه به کوچیک بودن ساک بارداری سونو سن بارداری رو نگفت.بعد دکتر به من شیاف و دوفاستون دادن.هجده روز بعد از اون سونو من دوباره سونوی شکمی دادم که گفتن 5هفته و سه روز هستی و فقط ساک بارداری بدون فتال پل مشاهده میشه و این در حالیه که طبق اخرین پریود من باید هشت هفته رو رد کرده باشم..دکتر به من گفتن که با توجه به تیتر بتا لقاحت دیر بوده دو هفته دیگه بیا سونو اگر جنین مشاهده نشد ختم بارداری رو اعلام میکنیم.در ضمن من تا قبل از عملم پریود های منظم داشتم ولی بعد از ان از 28تا 35متفاوت شد.سوالم اینه که اختلاف سه هفته ای ین بارداری ایا طبیعی میتونه باشه??در این خصوص اگر امکان داره توضیح بدین.در ضمن من لکه بینی هایی که داشتم هم قطع شده.مسئله ای که منو اذیت میکنه اینه که اگر دو هفته دبگه جنین رویت بشه و ضربان قلب هم تشکیل بشه با توجه به مسائل گفته شده ایا این بارداری میتونه یک بارداری سالم باشه????ببخشید اگر طولانی شد

Re: کم بودن سن بارداری در سونو نسبت به تاریخ اخرین پریود

سلام
بله عزیزم اگر رویت شود که دیگر مشکلی نیست (نشان می دهد که از ابتدا نگرانی نداشته)
اما چون 8 تیرماه بتای مثبت داشتید این نشان میدهد که حداقل! 4 هفته را داشته اید که از 8 تیرماه تا الان هم 4 هفته گذشته پس 8 هفته را حتما دارید.
سونوتون دقیقا چند روز پیش بوده؟(منظورم این است که احتمال دیرتر بودن لقاح کمی پایین است)
كارشناس مامايي فيروز

ببخشید اگر با توجه به سونو من توی شش هفته باشم و دو هفته دیگه جنین رویت شود و با توجه به اینکه شما میگید احتمال لقاح دیر خیلی کم هست این مورد پیش امده بیانگر مشکل خاصی میتونه باشه که نیاز به پیگیری داشته باشه???

ببخشید اگر با توجه به سونو من توی شش هفته باشم و دو هفته دیگه جنین رویت شود و با توجه به اینکه شما میگید احتمال لقاح دیر خیلی کم هست این مورد پیش امده بیانگر مشکل خاصی میتونه باشه که نیاز به پیگیری داشته باشه???

نه عزیزم. ولی خوب منظورم این بود عزیزم که احتمال اینکه رویت شود در سونوی بعدی کمتر است کلا.
یعنی از زمانی که احتمال لقاح دیرتر موجود می بود، الان که موجود نیست، احتمال رویت شدن کمتر است.
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشید.من خواستم بیام و نتیجه ی مشکلی رو که مطرح کردم رو بازگو کنم.متاسفانه من دو هفته بعد از اخرین سونو دوباره به سونوگرافی رفتم و ساک بارداری در همون هفته ی شش باقی مونده بود و جنینی تشکیل نشده بود و منجر به سقط شد.با توجه به ازمایشای هورمونی که من قبلا انجام دادم و شوهرم هم ازمایش اسپرم داده و خوب بوده فعلا تنها مشکل من رو گفتن اینه که چون پی سی او هستی تخمک خوب تولید نمیکنه و قرار هست که این سری داروی دیگری به من بدن.من واقعا از ادامه ی درمان ترس دارم و دیگه دوست ندارم تجربه های قبل واسم تکرار بشه یعنی واقعا یک درمان درست و حسابی واسه این مشکل وجود نداره.مثل موش ازمایشگاهی شدم که یکی یکی دارو هارو واسم تست می کنن تا ببینن بالاخره کدوم جواب میده. من دوست ندارم این مشکل برای بار چهارم واسم پیش بیاد.تو رو خدا اگر نظری یا پیشنهادی دارین که به درمان من کمک میکنه بهم بگید ممنون میشم .این سومین سقط من بود دیگه دوست ندارم واسم پیش بیاد. :cry:

دوست عزیزم فکر می کنم بهتر باشد که تحت نظر یکی از مراکز سقط راجعه باشید.علت یابی و اقدام با اطمینان برای بارداری بعدی.تجربه ی این مراکز از پزشکان متفرقه بیشتر است.
كارشناس مامايي فيروز

باسلام من هفته دهم بارداری هستم اما دیروز به خاطر نزدیکی یه ذره لکه بینی داشتم که برطرف شد رفتم سونو ولی گفتن هفته ۶و۳روزه وجنین و ساک رویت شد ولی ضربان نداره بهم گفتن دوباره باید سونو بدم و خیلی استرس دارم که با این اختلاف سن سونو رشد متوقف شده باشه لطفاً راهنماییم کنید با تشکر .

سلام وقت بخیر من طبق آخرین پریودم که در تاریخ ۱۸ شهریور ۹۸ بود ۷ هفته هستم. ۲۴ مهر آزمایش خون دادم ک بتا ۱۴۹ بود اما سونو واژینال ۵ هفته رو نشون داد. و فقط ساک ۱۴mm و کیسه زرده تشکیل شده بود . بمن گفتن بارداری پوچه . بنظرتون درسته؟

سلام دوست عزیز
شما بر طبق اولین روز آخرین پریود امروز ۸هفته و ۵روزه باردارید.متوجه نشدم سونو را در چه تاریخی انجام داده اید در صورتیکه ۲۴مهر بر اساس سونو واژینال ۵هفته باردار بوده اید که درست بوده در غیر اینصورت تاریخی که سونو را انجام داده اید را به طور دقیق ذکر نمایید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان