Re: بارداری خطرناک

سلام عزیزم خداکنه زود بیاین
سوال مهم دارم
من رفتم مطبش یکیشو با انگشت گذاشت داخل یگی هم گذاشت زیر زبونم
گفت این خیلی سریعه وبهتره
فرداهم گفت دوباره برم مطبش وهمین کار و تکرار کنم
گفت ببینم تا فردا چه اتفاقی می افته اگر افتاد که افتاد وگرنه پنجشنبه برم بیمارستان برای کورتاژ

قانون مصرفش همینطوریه؟
کاش 4 تاشو همون 12 ساعت یکبار خورده بودم لابد بهتر بود
از مطبش که اومدم بیرون نیم ساعت دل درد خیلی شدید گرفتم و خونریزی داشتم ولی بعد نیم ساعت سه ربع آرومتر شدم
گفت باید تا فردا دردی شبیه زایمان داشته باشی و دفع کنی

نمیدونم شما صلاح میدونید اون دوتا دیگه رو همون 12ساعت یکبار بخورم؟؟؟

سلام
دوست عزیزم کلآً اینکه با دارو ابتدا سعی شود خیلی بهتر از کورتاژ است.کار درست رو انجام دادید .
اما مصرف رو طبق تجویز درمانگر باید انجام دهید عزیزم.علمی نیست که به این شکل دخالتی داشته باشم.
کلا فقط مراقب خودتون باشید .تب و ... داشتید مراجعه کنید. تا این زمان بگذرد.
عزیزم! این وضعیت شما رو بی نهایت زوج دیگر گذرانده اند. مدام به خودتون گوشزد کنید که اتفاق رایجی ست و شما هم می توانید به خوبی پشت سر بگذارد ان شاء الله
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم وعزیزم
خیلی متشکرم از دلگرمیاتون وراهنماییاتون
دیشب تا صبح نتونستم ازدرد بخوابم مرتب هی لخته خون دفع شد ساعت 6 صبح بود یه چیزی شبیه کیسه حدود 10-12سانت دفع شد ودردم یکم آرومتر شد.بعدش تونستم یکم بخوابم .دوباره ساعت 11هم یه چیز دیگه دفع شد مطمئن نیستم ولی به نظرم اومد یه سرکوچیک وچشم ودهان داشت.نمیدونم همین بوده یانه؟

به دکتر زنگ زدم گفت بیا مطب سونوگرافی کنم ببینم کامل دفع شده یانه؟اگر شده دیگه بقیه قرصهارو برات نمیذارم
ولی من نمیدونم سونوگرافی الان تو این وضعیت خون وخونریزی کار درستیه یانه؟
خطرناک نیست؟

سلام
دکتر گفت یه تکه از جفت مونده و بازم قرص گذاشت ویکی هم زیر زبونی
نمیدونم دفع بشه یانه
قرص متیل ارگونوین هم بهم داد برای دفع بقایای سقط
دردش داره دیونم میکنه البته ترسیدم قرص متیل رابخورم تو اینترنت زدم دیدم باعث انقباض رحم میشه وحتما دردم زیاد میشه منم نخوردم

برام دعا کنید تورو خدا دیگه طاقت ندارم.دیگه دردام تموم شه وچیزی هم باقی نمونه
راستی پرسیدم تا کی خونریزی دارم گفت مثل یک زائو تا 40 روز خونریزی ولکه بینی داری؟
درسته؟نمیشه کاری کرد بعد 10 روز دیگه کلا پاک شد؟

ممکنه اگر سقط تمام و کمال شود خونریزی تون هم زود تمام شد.اینطور هم بسیار داشته ایم. افراد متفاوت هستند عزیزم
قرص آهن و مفنامیک (برای کم کردن خونریزی) هم مصرف کنید. مراقب عفونت نکردن هم باشید.
متیل ارگونوین هم کمک به سقط کامل می کند کاش...
كارشناس مامايي فيروز

سلام حالتون خوبه؟ممنون از پاسخگویی تان
دیروز تا از شب قبلش ظهر درد خیلی شدیدی داشتم هیچی هم دفع نشد خونریزیم هم خیلی کم شده بود.زنگ زدم دکتر گفت برو بیمارستان به پرستار بگو معاینت کنه بهم زنگ بزنه.پرستار تا اومد معاینه کنه بادستش یک تکه دیگه ازجفت را دراورد.بعد زنگ زد به دکتر ،دکتر هم دوآمپول مسکن و10تا شیاف دیکلوفناک بهم داد.خداراشکر دیشب تونستم بخوابم ولی امروز شروع کردم بخوردن
قرص متیل ارگونوین که هم دل دردم دوباره زیاد شده (حالت موقع پریودو همین طور درد سمت راست شکمم )و خونریزیم هم زیاد شده

من الان باید چکارکنم؟خونریزی ودرد نشانه خوبیه یابد؟یعنی هنوز کامل دفع نشده یا چون دفع شده اینطوریه؟میشه دیگه قرصهای
متیل ارگونوین را نخورم؟تا چند ساعت ازخوردنش میگذره یکم آروم میشم ولی تا میخورم دوباره درد دارم

دکتر من هیچ قرص و آنتی بیوتیکی بهم نداد باید ازش بخوام تا بهم بده؟فکر میکنم باید بهش یادآوری کنم آخه اینقدر مریض دارند وتند تند ویزیت میکنند که من احساس میکنم خیلی چیزا رو نمی گند.

برای اینکه عفونت نکنم باید چکار کنم؟؟؟میشه منو راهنمایی کنید من بلد نیستم
هر دارویی هم بعد سقط صلاح میدونید از تقویتی وآنتی بیوتیک بهم بگید تا به دکتر یاداوری کنم برام بنویسه

یکشنبه قراره دوباره برم سونو کنه ببینه چیزی باقی مانده یانه؟

ممنون از راهنمایی و لطفتون

سلام دوست عزیزم!
امیدوارم به راحتی این دوران رو بگذرونید و سلامت هم باشید.
همین که مراقب باشید تب نداشته باشید و اگر پیدا کردید( یا ترشح عفونی) مراجعه داشته باشید برای پیگیری عفونت کافی ست.
دارو رو حقیقتا باید درمانگرتون تجویز کنند که مترژن را قطع کنید یا ...
مواردی هم داشته ایم که سقط کامل بوده اما خونریزی ادامه داشته.تشخیص دفع شدن یا ... فقط با سونو ست عزیزم
تحت نظر متخصص حادقی هم باشید که روند رو دقیق کنترل کنند(سونوی به موقع یا اقدام به موقع و ...)
بله آنتی بیوتیک بهتر است تجویز شود
كارشناس مامايي فيروز

باعرض سلام وتشکر خدمت شما کارشناس محترم

خداراشکر تا سونو کرد گفت دیگه چیزی باقی نمونده.البته اولش گفت توکه هنوز یه عالمه جفت داری...پرسیدم لخته خون نیست گفت ببینم تو میوم داری گفتم بله یه میوم بزرگ 7 سانتی متری دارم گفت پس دیگه چیزی نیست.اشاره ای به ضخامت رحم واین چیزا هم نکرد اخه خود دکتر سونو کرد نمیدونم مشکل دیگه ای رو نباید چک میکرده؟فقط گفت دیگه چیزی نیست برو بسلامت

صلاح میدونید به دکتر دیگه ای مراجعه کنم یا نه دیگه؟

آنتی بیوتیک وآهن هم گفتم گفت نیازی نیست ولی بعد نوشت.6 تا آنتی بیوتیک روزی یکی و30 تا قرص آهن....یعنی نگفته بودم ننوشته بود.

یک سونو هم برای دوماه ونیم دیگه نوشت گفت میومت خیلی بزرگه اگر کوچیک نشد حتما باید عمل کنی.گفت قبل اینکه دوباره باردار شی باید تکلیف این میوم معلوم بشه وگرنه ممکنه دوباره سقط کنی.... پرسیدم مگه دلیل سقطم این بوده... گفت به هرحال ازخون جنین تغذیه میکرده وممکنه همین باعث شده رشد اون متوقف بشه

ببخشید برای تشخیص دلیل سقط چه زمانی پس از سقط وچه آزمایشاتی انجام میشه؟؟؟
به یک مرکز ناباروری مراجعه کنم مطمئن تر نیست؟در انتخاب دکتر خیلی تردید دارم با این دکترهایی که دیدم میترسم

یه سوال دیگه
چه زمانی میتونم استخر برم؟برای احتیاط کردن می پرسم که مبادا باعث عفونتم بشه
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 20 مهمان