بارداری خطرناک

باعرض سلام وخداقوت خدمت شما و تشکر از پاسخگویی عالی تان

من مدتی پیش پیامی در ارتباط با وضعیت خودم گذاشته بودم.اینکه بهم گفته بودند تخمدان من تنبل است و یک میوم اینترامورال بزرگ در رحم دارم.
الان خداراشکر مثل اینکه حامله هستم برای این میگم مثل اینکه چون بعداز جواب مثبت آزمایش خونم وبا انجام سونوگرافی کیسه دیده نشد و دکتر احتمال بارداری خارج از رحم داد.البته چون من روزه هامو تا روز بیستم ماه رمضان گرفته بودم فکر میکنم چیزی نشون نداد.بعداز اون دکتر دو روز بهم فرصت داد که سونوی مجدد بگیرم که اون دو رزو دیگه روزه نگرفتم .سونوی جدید ساک حاملگی بدون fetal poleدیده شد.
وسن حاملگی 4هفته و5روز بود.اندازه میوم بزرگتر از قبل شده بود یعنی 55*56 میلی متر
واینکه در سونو گرافی توصیه به سونوگرافی کنترل tvsشده است.
مقعیت فعلی جفت هم circular و حجم Af نرمال است

میشه لطف کنید بگید وضعیت من چطور است؟
شرایط جفت خوبه یانه؟
فتال پل یعنی چی که دیده نشده؟
سونوگرافی کنترل خطرناک هست برای جنین یا نه؟ به همه ی باردارها این سونو را میگند یا به افراد مشکل دار؟

و مهمترین سوال اینکه با توجه به رشد میوم واینکه در طول بارداری بزرگتر هم میشه بارداری من خطرناک محسوب میشه ؟من باید چکار کنم؟ ممکنه بارداریم به سرانجام نرسه؟؟؟؟ خیلی نگران هستم

راستی فعلا مشکل خونریزی واینها خداراشکر ندارم مینونم با هواپیما یا قطار هر کدام که خطر کمتری داشته باشه به مشهد برم خیلی دلم میخواد عید فطر برم مشهد بچه ام را بیمه امام رضا ع بکنم؟؟؟

شرمنده ببخشید این یکیم جواب بدید
دیامتر GSمعادل 6.5 میلیمتر یعنی چه؟نرمال هست یانه؟

Re: بارداری خطرناک

سلام
دوست عزیزم !
مبارکه ان شاء الله!
فتال پل یعنی طناب جنینی(اولین فاکتوری از جنین که رویت می شود)
که در سونوی شما نشده.اگر همین باقی بماند بارداری پوچ نامیده می شود اما جنین در سونوهای بعد رویت شود که نرمال است و ...
سونوی کنترل همان سونوی معمولی ست .منظورشون این است که جهت کنترل وضعیت بارداری ، سونو انجام شود.
سونوی واژینال هم دقیقتر است کلاً.
آخرین سوالتون هم : اندازه ساک بارداری ست .فعلا هم کوچک است. در 1 احتمال :می تواند اوایل یک بارداری سالم باشد (یعنی هنوز زود بوده برای سونو)
كارشناس مامايي فيروز

سلام خیلی متشکرم توکل بخدا
لطف کردید پاسخ سوالاتم را دادید.

در مورد میوم ومسافرت هیچی نگفتید و همینطور نرمال بودن جفت
منظورم پایین بودن یانبودنش و ایناست...
چند سوال دیگه هم از خدمتتون دارم
دکتر هیچ قرص تقویتی و مولتی ویتامین وامگا 3 واینا بهم نداد.آمپول Dهم نداد
آخه تو اسفندماه که رفتم دکتر Dویتامین شدیدا پایین بود همینطور پلاکت خونم که بهم آمپول D ,ونوروبیون دادند ولی الان دکتر اصلا اینا رو چک نکرد .بخاطر شرایط میوم بهم نداده یا کلا طوری نیست که ندند؟
لازمه به یه دکتر دیگه مراجعه کنم؟؟؟
تنها قرصی که الان بهم داد قرص Duphbaston هر 12 ساعت یکبار هست که نمیدونم برای چی داده شده

در مورد بارداری واینکه چه نکاتی رو باید رعایت کنم و چه کارهایی بکنم چه کارهایی نکنم ...چی بخورم چی نخورم هیچی بهم نگفت
یعنی فعلا لازم نبوده یا چون شرایط من خوب نبوده چیزی بهم نگفت؟؟؟

شرمنده اینقدر سوال ازتون میپرسم آخه هم بارداری اولمه وچیزی بلد نیستم و هم خیلی نگرانم

خیلی لطف میکنید پاسخ سوالاتم را بدید.
متشکرم.

از بقیه دوستان هم که اطلاعاتی در مورد بارداری و مراقبتهاش دارند خواهش میکنم منو راهنمایی کنند.

نه عزیزم در مورد جفت سرراهی و ... هیچ ذکر نشده.نگران نباشید.
میوم در بارداری ها ؛هر کدام با دیگری متفاوت است برخی بوده اند که بارداری را نا ایمن کرده اند و برخی هم خیر.
فعلآً چون هنوز به 7-8 هفته نرسیده اید و جنین و قلب رویت نشده؛شاید توصیه های دیگر را مطرح نکرده اند.تا مرحله به مرحله پیش بروندو ...
داروتون پروژسترون است و جهت جبران کمبود احتمال این هورمون زیر 8 هفته تجویز می شود(پیش گیری از سقط و ...)
مکمل هم فقط فولیک اسید لازم است الان عزیزم.
چون آمپول ویتامین دی هم مصرف کرده اید ممکن است تامین باشید فعلا. در اولین چکاپتون می توانید چکش کنید.
اما پلاکت واجب است و باید پیگیری متخصص داخلی داشته باشید(اگر کم بوده)
زیر 3 ماهگی مسافرت توصیه نمی شود اما اگر هم بشود هواپیما بهتر است(مجوز با درمانگر بالینی شماست).در هر صورت اگر مجوز گرفتید و رفتید التماس دعا عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

عرض سلام وادب خدمت کارشناس محترم
خیلی خیلی متشکرم از پاسخهای کامل وخوبتون
خیلی دلم میخواست برم مشهد ولی قسمت نشد ولی در هر صورت من دعاگوی شما هستم.حقیقتش یکم هم ترسیدم چون تازه این هفته که هفته هفتم میشه باید سونوی کنترل را بدم
انشاا... جنین وقلب رویت بشه .خیلی دلواپس هستم

ببخشید یه سوال هم درمورد استفاده از تلفن همراه و وجود ماهواره در منزل داشتم.اینطور که شنیدم میگن برای دوران بارداری ضرر داره ولی دکتر من که چیزی بهم نگفته هنوز....نمیدونم اصلا میگه یانه؟
اینجا هم خواستم یه پست جدا بذارم برای سوال درمورد استفاده از موبایل وماهواره در دوران بارداری ولی نمیدونستم دقیقا مربوط به کدام بخش میشه

متاسفانه کلا اغلب درمانگران تا نپرسید، توضیحات این چنینی را نمی دهند.
تلفن همراه که کلآً تا جایی که می توانید استفاده را کاهش دهید. به خصوص در سقط های 3 ماه ی اول نزدیک بودن گوشی به مادران ، قدرت موثر بودن را دارد.
در مورد ماهواره اخیرا تحقیقی نکرده ام .اجازه دهید تا به روز تر پاسختون رو بدهم. در همین بخش می گذارم عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

باعرض سلام وادب واحترام خدمت شما کارشناس محترم

خیلی خیلی متشکرم از اینکه وقت میگذارید وجواب سوالات ما را کامل میدید.خیلی بزرگوارید.

امروز رفتم برای سونوی کنترل
نتیجه سونوگرافی این بود
تصویر ساک حاملگی حاوی فتال پل بدون FHR مشاهده میشود
سن حاملگی براساس CRLمعادل 5 هفته و6 روز می باشد
دیامتر CRLمعادل 2.9 میلیمتر

سپس درشت نوشته Missed Abortion

اندازه میوم هم نسبت به دوهفنه قبل ثابت مونده یعنی 55*56 میلی متر

دکتر سونوگرافی گفت رشد جنین متوقف شده...گفتم بارداری پوچه؟گفت نه جنین هست ولی رشدش نسبت به دوهفته خیلی کم بوده

بعد رفتم پیش دکتر خودم گفت بارداری پوچه...... یه هفته صبر کن اگه افتاد که افتاد وگرنه بیمارستان بیا قرص بذارم تو رحمت تا سقط شه
نگرانیمون بابت میومت هست

من همین جور از عصر تاحالا خشکم زده هی گریه میکنم یعنی حتما باید تاالان قلب جنین تشکیل میشده؟نمیشه یه هفته دیگه صبرکنم ودوباره سونوگرافی برم؟ شاید .... نمیدونم شاید تشکیل بشه تا اون هفته

بعضی خانما اونجا میگفتند تازگیها خیلی جنین بدون قلب هست که سقط میشه به خاطر امواج موبایل وماهواره و گوشی بی سیم واین حرفا

من باید چکار کنم باید برم برای سقط؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سن حاملگی من الان بطور معمول 6هفته و4روزه ولی اینجا براساس crlگفتند 5هفته و6 روز

ببخشید اگه قلب دیر تشکیل بشه (بر فرض که هفته دیگه تشکیل بشه) مشکل یا بیماری مادر زادی بوجود میاد؟؟ اگر بله بفرمایید چه مشکلی ممکنه بوجود بیاد؟؟؟

سلام
نه عزیزم اگر رویت بشه که دیگه مشکلی نیست اما وقتی از یک حدی می گذرد و رویت نمی شود مشکل این است که امید به رویت آن کلاً صفر می شود.
برای ارزیابی آن حد:
اولین باری که آزمایش یا بی بی چک مثبت داشتید چه تاریخی بوده؟ اگر از آن زمان 4 هفته گذشته است: بله باید سقط شود(البته با تکرار سونو و اطمینان از عدم خطای سونوی قبلی تون) این الزامی ست.اما اگر نه باید صبر شود تا 1 هفته دیگر.
در ضمن جنین که رویت شود دیگر بارداری پوچ نامیده نمی شود عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

باعرض سلام وادب واحترام
ببخشید من چند روزه پست میذارم پیام میده باموفقیت پست شما ذخیره شد ولی فرداش که میام میبینم نیست.نمیدونم چی شده

خواستم ازتون تشکر کنم طبق گفته شما حساب کردم از زمان بی بی چک تو سومین هفته بودم که گفتند سقط کن

منم رفتم پیش یه دکتر دیگه
بهش گفتم تاریخ آخرین پریودم 3خرداد وتاریخ اولین نزدیکی 14 خرداد بوده
گفت اینکه Missed Abortion نیست
با این تاریخهایی که تو میگی اگه هنوز جنین هم تشکیل نشده بود هیچ ایرادی نداشت .برات سونوی مجدد مینویسم که تا دوهفته دیگه انجام بده وبیا خیلی هم زود خواستی بری 10 روز دیگه برو سونو انجام بده

قرص کلسیم دی هم برام نوشت.دکتر خیلی خوب ودقیقی بود.
دکتر قبلی فقط به دستورات سونوگرافی توجه میکرد چون اون گفته بود سقط اینم گفت سقط اصلا نگفت تا هفته هشتم جا دارم یکم صبر کنم.

توکل بخدا.امیدوارم هرچی خیر وصلاحه همون بشه.

سلام خیلی متشکرم از لطفتون
وای من امشب یک لکه قهوه ای دیدم.خیلی ناراحتم باید چکار کنم؟
فردا نوبت سونو گرافی گرفتم باید برم یانه؟با توجه به اینکه سونوگرافی من واژیناله نکنه خطرناک باشه و خونریزی پیدا کنم؟؟؟

خدا بخیر کنه من خیلی می ترسم نمیدونم چی باعث این لکه بینی شده

سلام عزیزم خوبید؟
جوابها خوب نبودند
سونو که انجام دادم نه فتال پل دیده شد نه ضربان قلب
گفت کیسه بزرگترازحد طبیعی ولی بارداری را 4هفته و5 رزو تشخیص داد.بهش گفتم 8 هفته ام گفت رشد خوبی نداشته داره پسرفت میکنه
میومم هم 59*64 شده بود.

دیشب رفتم دکتر
گفت باید سقط بشه .یا بیا بیمارستان ساعت 6 صبح تا کورتاژکنم یا باتوجه به گروه خونیم که بی مثبت بود چهارتا قرص زیر زبونی داد هر 12 ساعت یکبار بخورم.فقط گفت کورتاژ بهتر وسریعتره و قرصها چندروز درد وخونریزی داری از اونطرف هم اگه دیدی لخته خون اومد سریع بیا بیمارستان خیلی خطرناکه
گفتم بخاطر میومم از کورتاژ میترسم گفت کاری بهش نداره ولی خواستی قرص مصرف کنی هواست باشه به خونریزیت

تا اومدیم شوهرم زنگ زد به یه دکتر دیگه ازش راهنمایی خواست دکتر گفت من کورتاژ راتایید نمیکنم بخاطر عوارض بی هوشی واسترس اتاق عمل ومحیط بیمارستان و... من به مریضام توصیه میکنم قرصها را بگیرند و بیاند تا داخل واژن بذاریم.

قرار شد امروز عصر برم مطبش تا برام بذاره داخل رحم
نمیدونم کدوم روش بهتر بود یا هست.... نکنه درست دفع نشه ودوباره کارم به بیمارستان بکشه از همش میترسم.دیشب کلی گریه کردم
یعنی اومده بودم خوشحالی کنم حاملم...شوهرم میگفت بپرس بعد دوباره کی میشه اقدام کرد به شوهرم گفتم من دیگه بچه نمیخوام این همه هول واسترس و سونوگرافی تا آخر عمرم بسمه دیگه حرف بچه را جلو من نزن وگرنه دیگه منو نمی بینی... گفت باشه باشه هرچی تو بگی
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 19 مهمان