Re: چگونه بفهمیم سقط کامل انجام شده؟

با سلام و خسته نباشید
من امروز 7صبح قرص سقط جنین با تجویز پزشک انجام دادم هر سه ساعت یکی زیر زبان و یکی داخل واژن
بعد از استفاده از قرص سوم خونریزی خیلی خیلی کمی گرفتم دکتر گفت باید استراحت کنی تحرک نداشته باشی
جنین کی سقط میشه ؟
علائم سقطش چی هست ؟
ممنون از راهنماییتون

با سلام
من تو دوره عقدم و حدود 20 روز مونده به عروسیم متوجه شدم بار دار شدم. از نظر روحی خیلی آسیب دیدم و با توجه به شرایطمون امکان نگهداری بچه رو نداشتیم. بعد از عروسی و درحالی که سونوگرافی سن بچه رو 6-7 هفته تخمین میزد تحت نظر پزشک با 4 تا قرص واژینال بصورت همزمان اقدام به سقط کردم. من شب اقدام به سقط کردم و از صبح همون روز (پیش از اقدام به سقط) شدیدا تهوع داشتم طوری که هرچی میخوردم بالا می آوردم. بعد از مصرف قرص حدود 4 ساعت بعد یک توده بزرگ و نرم دفع کردم و حدود 1 ساعت بعد یک چیز نسبتا سفت ولی کوچیک در حدود 1 سانت دفع شد. خونریزیم اونشب زیاد بود و فرداش به مرور کم شد تا جایی که شب نیاز به نوار بهداشتی نبود و هربار سرویس بهداشتی می رفتم چند لکه مییدیم و تقریبا حالم خوب یود و از تهوع و سرگیچه خبری نبود فقط ضعف داشتم. شب دوم سقط درد بسیار بدی انتهای ادرارم حس میکردم که مجبور میشدم نیم خیز شم و دچار تکرر ادرار با خروج ادرار بصورت قطره ای شدم. چون مهمانی پاگشا بودیم خیلی عذاب کشیدم. اونشب تا صبح از درد کمر خوابم نبرد و خیلی درد کشیدم و دچار یبوست هم شدم. الان 4 روزه از سقطم میگذره. تقریبا خونریزی و لکه بینی قطع شده. درد ادراریم تقریبا 30% اول باقی مانده و تکرر اداری ندارم. شدیدا سوزش سر دل دارم و حالت تهوعم مخصوصا تو محل کارم که محیط شیمیایی داره زیاده طوری که از ترس مدام کیسه فریزر همراهم هست. هنوز اون حالت حساسیت سینه ها و درد نسبی که داشتن برقراره. کمر دردای شبانه دارم با پزشکم صحبت کردم برای دو روز دیگه وقت سونو دادن ولی بینهایت نگران عدم سقط یا سقط کامل هستم. لطفا راهنماییم کنید.
با تشکر از وقتی که صرف می کنید
آخرین ويرايش توسط 1 on marziyehebrahimi, ويرايش شده در 0.

موضوعی که خیلی پریشونم کرده بارداریم در زمان عقدم بود و اصلا نمیتونم موضوع سقط رو نه با مادرم و نه مادر همسرم و نه هیچ یک از بستگان و یا دوستان دیگم در میون بگذارم و احساس تنهایی بدی دارم. همسرم خیلی مراقبمه ولی کار چندانی از دستش برنمیاد. لطفا اگر نیاز به مراقبت خاصی هست بفرمایید خیلی سایتهارو چک کردم ولی به حدی تشویش دارم که نمیتونم فکرمو متمرکز رو هیچ چیز بکنم.
بازم ممنونم از محبتتون و وقتی که میگذارید

سلام من در هفته ششم بارداری به علت نتپیدن قلب طفلم مجبور به سقط توسط قرص شدم دیروز ۳ ساعت بعد از استعمال قرص درد سنگین زیر شکمم شروع شد و خونریزی کردم خونریزی هم به اندازه خونریزی پریود هر ماهم بود و امروز بعد از ۲۴ ساعت از دوا لخته های خون مانند توته های جگر سه توته خورد و بزرگ دیدم یعنی طفل سقط شده یا مجبور به کورتاج هستم ؟ داکترم گفته تا دو شنبه صبر کن من حوصله ندارم لطفا چیزی بگوین دلم جمع شود

سلام من حدود۴ روز خون ریزی دارم ودیشب حدود۳ ساعت درد خیلی شدیدی کشیدمو خونریزی شدیدی داشتمولی اصلا حس نکردم که جنین دفع شده.دکتر گفت جنین تا ۶یا۷ هفتگی بیشتر رشد نکرده و قلبش تشکیل نشده ومرده ومن الان تو ۱۱هفتگی هستم ودکتر گفت الان میخواد سقط بشه جنین اندازا ۱۸ میلی متر هیتش من الان هم درد کمی رو احساس میکنم ینی امکان داره من دیشب دفعش کرده باشم متوجه نشده باشم چون واقعا درد شدیدی داشتم میترسم دوباره همون درد رو بگیرم اگه راهکاری دارین برای درد کمتر خواهشا بگین

سلام دوست عزیز
اگر همراه با درد شدید دفع لخته هم داشتید احتمال اینکه جنین دفع شده باشد زیاد است ولی برای اطمینان حتما سونو انجام دهید.
برای تسکین درد می توانید از مسکن استفاده کنید.
كارشناس مامايي فيروز

باسلام
من دوشب پیش سقط داشتم باقرص سایتوتک ۲تازیرزبونی ۳تاواژینال که بصورت یکی زیرزبون یکی واژینال هر۲۰دقیقه انجامش دادم خودم پرستارم بخاطر عدم اطلاع ازبارداری ومصرف آنتی بیوتیک های قوی مجبور به سقط شدم .هفته ی چهار بارداری بودم نیم ساعت بعدازاستفاده از قرصا دردم شروع شد ونزدیک به ۹ساعت خونریزی شدیدداشتم بادفع ۶تالخته بزرگ و ی چیز سفید به اندازه ی بندانگشت که مث رباط وخیلی خیلی نازک بود که احتمال دادم جنین باشه ۱۹ساعت بعد سونوواژینال انجام دادم وبه گفته پزشک رحمم پرازخونو لخته بود وتوده ای مشخص نبود شرو به استفاده ازداروهای گیاهی گرم کردم ولی خونریزیم خیلی کمه وبه شکل لخته های خیلی کوچیکو سیاهه الان نمیدونم چیکارکنم نمیدونم جفتوجنین دفع شده یانه لطفا اگه ممکنه راهنماییم کنید
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان