سلام

با سلام و خسته نباشید
من الان در هفته 19 بارداری هستم .هفته 13 سنو ntشدم که مقدار اون 1.9 محاسبه کرد .در هفته 16 ازمایش کواد مارکر دادم که ریسک بالای سندروم 1:19 رو زده بود که دکترم گفتن در هفته 18 سریعا امینوسنتز انجام بده .که الهی شکر از لحاظ سندروم و تریزومی و ... سالم بود . حالا سوالم این که دکترم گفتن نیاز به سنو انرمالی نیست همون امینوسنتز واسه سلامتش کافیه . واقعا نیاز نیست سنو انرمالی برم ؟؟؟یکم نگرانم .

Re: سلام

سلام
دوست عزیزم بررسی مستقیم (و نه غیر مستقیم مانند آزمایش و سونوی غربالگری) رو شما انجام داده اید.(در زمینه مشکلات کروموزومی و ....
اما خوب اگر معذوریتی برای انجام سونوی سلامت جنین ندارید ، خوب انجامش دهید.به هر حال اندامهای جنین و ... در حد قابل رویت ، بررسی می شود و ...این خودش موضوعیت دارد.
البته تشخیص با درمانگر شماست
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسخ گویی به موقع شما .جایی خوندم اگر در سنو معمولی مشکلی باشه میفرستن برای سنو های تکمیلی انرمالی و چند بعدی .درسته ؟؟؟؟
درضمن این سنو رو تا چند هفتگی میشه انجام داد .22 هفتگی که نوبت دکتر دارم هم میشه انجام داد.

بله .اگر در حد مورد انتظاربرای رویت سلامت اندام و ... موفق نشوند به سراغ 3 و 4 بعدی می روند(که به دلایلی حتمآً باید تحت نظر سونوگرافیست بسیار حاذق صورت بگیرد)
18 تا 22 هفته سونوی سلامت باید انجام دهید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان