بتای پایین و سونو

با سلام و عرض خسته نباشید
من آخرین پریودم 9 اسفند بود و با سیکل های 30 و 31 روزه در تاریخ 9 فروردین بی بی چکم یه هاله نشون داد
14 فروردین آزمایش بتا دادم که تیترش 39 بود و دکترم کلی منو نگران کرد آزمایش دوم رو 17 فروردین تکرار کردم تیترش 119 شده بود
ولی بازم دکترم از بابت خارج از رحم منو خیلی توسوند و سریع برام سونو نوشت . این سونو رو 21 فروردین دادم که چیزی دیده نشد فقط یه نقطه 3 میلیمتری مشکوک به ساک دیده شد و احتمال خارج از رحم رو رد کرد.
با گریه به مطب دکتر مراجعه کردم ایشون گفتن هفته دیگه سونوی واژینال بده که اگه مشکلی هست سریع برات سقط کنم
من سابقه یه سقط 9 هفتگی رو دارم نمیدونم پوچ بود یا نه چون هفت هفته سونو دادم جنین دیده نشد ساک و کیسه زرده دیده شد تا تکرار سونوی بعدی خودش سقط شد
برای همین خیلی میترسم
آیا با وجود اطلاعات بالا بارداری خوبی دارم یا نه ؟
ممنون از وقتی که برام میزارین .
خدا خیرتون بده

Re: بتای پایین و سونو

سلام
دوست عزیزم ! در بارداری خارج از رحم اغلب ظرف 72 ساعت بتا دوبرابر نمی شود.اما برای شما شده و بلکه بیشتر.
اما خوب پیشرفت در سونو مطابق با سن بارداری تون نیست و این غیر طبیعی ست.سونوی بعدی تون چه زمانی ست.متاسفانه باید برای تشخیص تا اون زمان صبر کنیم
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسختون
سونوی واژینال تاریخ 28 فروردینه
ممکنه لقاح دیر انجام شده باشه ؟ با توجه به بتای پایین
من خیلی هارو دیدم حتا بعد از موعد پریود آزمایششون منفی شده اما بارداری خوبی داشتن
ممکنه منم جز اون دسته باشم ؟

دوست عزیزم زمانی که بتا مثبت می شود(هر عددی) یعنی بارداری 4 هفته قبلش شروع شده است( 2 هفته قبلش لقاح بوده و 2 هفته هم که طبق قرارداد مامایی اضافه می شود)
پس انتظار داریم 3 هفته پس از اولین بتای مثبت جنین و قلبش رویت شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من دیروز سونوی واژینال دادم داخل رحمم چیزی ندیدن و در مجاورت تخمدان سمت راست یه توده 12 میلیمتری دیده شد که بارداری خارج از رحمی رو تشخیص دادند .
وقتی سونو رو پیش دکتر بردم ایشون گفتند ضخامت اندومتر 18 میلیمتری میتونه نشانه یه بارداری داخلی هم باشه ... یعنی یک بارداری داخلی و یکی خارجی
و برام مجدد تیتر بتا نوشت که هنوز جوابشو نگرفتم

حالا چندتا سوال دارم
1- چرا در سونو شکمی اول یک نقطه 3 میلیمتری مشاهده شد ؟ پس اون چی بود و الان کجاست ؟
2- چرا در سونو شکمی اول احتمال EP رد شد ولی تو سونوی وازینال گفتن EP هستش ؟
3- چط.ر ممکنه با رحم خالی احتمال یک یارداری داخل رحم نیز باشه پس چرا رشد نکرده
4- ارتباط بین این بارداری خارج رحمی و بارداری قبلی که پوچ بود میتونه باشه ؟ یعنی دلیل خاصی داره که من اینجوری میشم :(((

خیلی ممنون از توجهتون

سلام
دوست عزیزم در چنین وضعیتی، خطا در هر دو سونو محتمل می شود.پس سونوی سوم است که یکی را تائید و دیگری را رد می کند.
رشد بارداری(خارج یا داخل) احتمال دیده شدن ساک را قطعا بالاتر می برد.
کلا این طور است که اولین شاهد برای بارداری داخل رحم(قبل از رویت ساک) ضخیم شدن آندومتر است. و سپس ساک در حدی می شود که قابل رویت باشد.
پوج به مشکلات کروموزومی محصول لقاح نسبت داده می شود.اما بارداری خارج از رحم می تواند علتهای فراوانی داشته باشد نظیر بیماری مقاربتی، چسبندگی لگنی، جراحی لگنی، مصرف قرصهای ضد بارداری و iud , ...
كارشناس مامايي فيروز

سلام و ممنون از پاسختون
متاسفانه سونوی سوم هم بارداری خارج از رحمی رو تایید کرد و دکتر بهم آمپول متوتروکسات دادن برای دفعش من دو روز پیش این امپول رو زدم و قرار بر این شد که سه روز بعد از تزریق ازمایش تیتر بتا بدم ...
چندتا سوال دارم . خدا خیرتون بده که با حوصله سوال های مارو جواب میدین
1- از امروز خونریزیم شروع شده ، این خونریزی میتونه نشونه پایین اومدن بتا باشه ؟
2- با توجه به نکته ای که در پست قبل فرمودین بارداری پوچ قبلی من و این موضوع خارج از رحمی هیچ ارتباطی با هم ندارند ولی دکتر میگفت نطفه ضعیف داری که این مشکلات پیش میاد ... همسرم چند ماه پیش آزمایش اسپرموگرام دادند که از همه نظر خوب بودن .. چس مشکل برمیگرده به تخمک . چطور ممکنه تخمک ضعیف باشه که نطفه قوی درست نشه و چه راههایی داره برای تقویت تخمک وجود داره
آیا با قرص های جلوگیری از بارداری مثل اتیسترون میتوان تخمک رو تقویت کرد ؟
3- نظرتون راجع به بادکش تخمدان ها چیه

خیلی ممنون

نغمه جان! خونریزی می تواند نشان از دفع محصولات بارداری و به دنبال آ« نتیجه این شود که بتا پایین بیاید.البته عزیزم در این دوران آن به آن باید تحت نظر باشید و پایش باسونوگرافی انجام دهید.
متاسفانه از بادکش تخمدان اطلاعات درستی ندارم.
علل بارداری خارج از رحم رو هم که مطالعه کنید، لزومآً به مشکل ضعیف بودن نطفه و ... اصلاً اشاره ای نمی شود.البته خوب نظر درمانگرتون هم اهمیت دارد
كارشناس مامايي فيروز

سلام و عرض خسته نباشید
متاسفانه آمپول متوتروکسات به بارداری ep اثر نکرد و توده رشد کرد .
من طی عمل جراحی لاپراتومی لوله سمت راستم رو از دست دادم و با وجود گذشت یک ماه از اون حادثه تلخ هنوزم تو شک هستم
میخواستم بپرسم حالا که لوله سمت راستم حذف شده تخمک های تخمدان سمت راستم کجا میرن ؟ یعنی از تخمک های تولید شده تخمدان سمت راست میشه برای بارداری استفاده کرد یا کلا اونها بلا استفاده هستند ؟
و اینکه دکتر به من گفت تا سه ماه اقدام به بارداری نکنم... منظور از سه ماه سه دوره پریود هست یا سه ماه تقویمی ؟؟؟؟؟
ممنون از توجهتون

سلام وقت بخیرـ من ۱۸خرداد انتقال جنین داشتم و۱۶روزبعدانتقال بتام روی ۴۷.۴بود وجواب مثبت ۲روز بعدش بتام روی ۹۷.۴رفت والان یکروز بعدش لکه بینی خیلی کم مایل به قهوه ای هست علت کسی میدونه بخاطر چی هست آیا نیازی به آمپول پروژسترون دارم بزنم ودرضمن آمپول زیرپوستی آنوکسان وقرص استرادیول وفیمیبون وآ اس آ وشیافت پروژسترون هم استفاده میکنم ممنون میشم جواب بدین روز ۲۱هم گفتن آرمایش بتا انجام بده تا بتا ۳رقمی باشه
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان