Re: یولک ساک و فتال پل

سلام نسرین جان. من هفته پنج و پنج روز رفته بودم بهم گفتن ظاهر نشده . و زوده که ظاهر بشه
دو هفته بعدش رفتم فتال پل ظاهر شده بود . شما حساب بکن اگه از ۷ هفتکی گذشته با خیال راحت برو سونو گرافی
چون من اون دو هفته خیلی ترسیده بودم
خبر خوشتو به ما هم برسون

سلام خدمت کارشناس عزیز
تو برگه سونوگرافیم اسمی از کورپوس نیومده
الان تو اینترنت خوندم که جسم زرد به محلی که تخمک از تخمدان ازاد شده که بارداری صورت بگیره گفته میشه که تا قبل از به وجود اومدن بند ناف مسئول تولید هورمون پروژسترون برای ادامه بارداریه که وجودش لازمه
که تا ماه ششم بارداری میمونه

nasrin bakhshi نوشته شده:سلام . خسته نباشین.
من اولین روز اخرین پریودم 7فروردین بوده؛فردا نوبت سونوگرافی دارم . به نظرتون قلب تشکیل شده؟زود نیست؟
سلام
نسرین جان! 6 هفته هستید .ممکن است دیده شود اما اگر بخواهید دوباره کاری نشود باید بعد از 7 هفته بروید
كارشناس مامايي فيروز

mahbobe7hosseyni نوشته شده:سلام خدمت کارشناس عزیز
تو برگه سونوگرافیم اسمی از کورپوس نیومده
الان تو اینترنت خوندم که جسم زرد به محلی که تخمک از تخمدان ازاد شده که بارداری صورت بگیره گفته میشه که تا قبل از به وجود اومدن بند ناف مسئول تولید هورمون پروژسترون برای ادامه بارداریه که وجودش لازمه
که تا ماه ششم بارداری میمونه
جسم زرد مسئول ترشح هورمون hcg (که در آزمایش بارداری تون بالا می رود و متوجه بارداری می شویم و...)می باشد پس از آن جفت این مسئولیت را به عهده می گیرد.
اگر پس از تخمک گذاری لقاح و بارداری صورت نگیرد هم این جسم زرد 9 تا 11 روز بعد ، خودش پس روی میکند
كارشناس مامايي فيروز

سلام به همگی دوستان و کارشناس عزیز.
من امروز رفتم سونو شکمی انجام دادم جنین خدا رو شکر با ضربان قلب 129 رویت شد.
من طبق تجویز پزشک هر 12 ساعت یک چهارم متورال مصرف میکنم، به نظرتون با پایین بودن ضربان قلب جنین ارتباطی داره؟

(رحم از دو 2 قسمت تنه(بادی) و گردن رحم تشکیل شده است. پس بادی: تنه ی رحم است. فوندوس هم قسمت بالایی اش(یعنی قسمت بالایی تنه رحم) است.
لایه های رحم هم:
سروز(لایه خارجی که از صفاق تشکیل شده)
میومتر: لایه عضلانی میانی
آندومتر:لایه مخاطی داخلی

اینترامورال(داخل عضله ی رحم است ) اما ساب سروز مشکلی ندارد زیر سروز است
كارشناس مامايي فيروز

سلام
شبتون خوش
من با بتای ۱۷۹۰ رفتم دکتر برام سونوگرافی واژینال نوشت
سونوگرافی نوشته فتال پل و یولک ساک ب طور واضح دیده نمیشود . سن بارداری هم پنج هفته و ۳ روز تعیین کرد.
میخواستم ببینم چرا نوشته به طور واضح دیده نمیشود؟
یعنی کمی دیده شده؟
و این که این یعنی بارداری پوچه؟
چون دکترم گفت باید یه نقطه از جنین دیده میشده و نشده خطرناکه 😢

سلام دوست عزیز
معمولا فتال پل در هفته 6_8بارداری با سونوگرافی شکمی و هفته 6بارداری با سونو گرافی واژینال دیده میشود بنابراین به نظر می‌رسد هنوز برای تصمیم گیری در مورد عاقبت بارداری زود است بهتر بود اندازه ساک حاملگی ذکر میشد. توصیه می‌شود دو هفته دیگر صبر کنید مجددا سونو را انجام دهید.به امید خبرهای خو‌ش از جانب شما
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان