ساک حاملگی 25 میلی متر فاقد فتال پل

با سلام
ممنون میشم جوابمو بدید خیلی استرس دارم
در هفته هفت و 5 روز سونوگرافی واژینال دادم دقیقا مطابق با تاریخ پریود که حساب می کنیم یه ساک به اندازه 25 میل به همراه کیسه زرد دیده شد فاقد فتال پل اصلا لکه بینی وخونریزی ندارم دکترم با نامیدی زیاد گفت یه هفته دیگه سونوگرافی بده ولی به احتمال زیاد بارداری پوچه چیکار کنم یعنی هیچ امیدی نیست؟

Re: ساک حاملگی 25 میلی متر فاقد فتال پل

سلام
از نظر علمی از 5 هفته به بعد باید جنین رویت شود و در 7 هفته قلب رویت شود.
از نظر اندازه ساک هم: از 20 میلی به بالا جنین دیده شود.
اما دوست عزیزم تا وقتی سونویی با اختلاف 1 هفته نداشته باشیم، که سونوی قبل را تائید کند، تشخیص منفی نمی گذاریم
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
من در سونوگرافی بعدی هم همون نتیجه رو گرفتم و با قرص و شیاف سقط داشتم . چندتا سوال داشتم:
1- چند ماه بعد میتونم اقدام داشته باشم؟
2- امکان دوباره پوچ بودنش هست؟
3-من تنبلی تخمدان دارم وسری قبل با کلومیفن 5 شب 2 عدد باردار شدم ایا این قرص تاثیری در بارداری پوچ داره؟
4- من بدون داروی تحریک تخمدان باردار نمیشم وسه ماه یکبار پریود میشم چیکار کنم؟
5-در ازمایشم فیبروژنم بالا بود البته روز سقط، ممکنه غلظت خونم باعث بارداری پوچ شده باشه؟

سلام
دوست عزیزم! امیدوارم به زودی بارداری سلامت دیگری رو داشته باشید.
سقط بی مشکل 3 ماه اقدام نکردن برایش کافیست و بعد از 3 سیکل قاعدگی می توانید اقدام کنید.
1 بار سقط چه بارداری پوچ باشد چه جنین باشد و بی قلب باشد چه بارداری نرمال باشد اما رشد نکند؛ در هر صورت 1 بارش نیازمند پیگیری و نگرانی برای تکرار نیست.با این حال اگر پزشکتون صلاح دونستند، می توانید برخی فاکتورهای انعقادی که برای سقط راجعه در خون، چک می شود را شما هم چک کنید.
از آنجا که علت بارداری پوچ رو نقص در ترکیب کروموزومی محصول لقاح می دانند، و رایج هم هست نمی توانیم لزومآً آنرا به داروی محرک تخمک گذاری نسبت دهیم.چراکه در افرادی که مصرف نمی کنند هم رخ داده و می دهد.بنابراین بعد از 3 ماه چنانچه نیاز باشد می توانید مجدد تحت نظر پزشکتون مصرف کنید
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
ممنون که باحوصله جواب میدین
من بعد از بارداری پوچم که 27 اسفند سقط شد ازمایش خون دادم چند تا ایتمم بالاست میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم که این عوامل خطر افرین هستن میتونن عللی برای بارداری پوچ قبلی باشه در چه صورت اسپرین یا هپارین برای بارداری میدن؟واسه کدومش دارو تجویز میشه؟
cmv igm 0/4
cmv igg 150
tsh 6
rubella>200

داروهایی که فرمودید مربوط به فاکتورهای انعقادی می شوند که جزو این 4 مورد نبود.
cmv ویروس سایتو مگال که اولی ابتلای فعلی و دومی تماس قبلی با بیماری را نشان می دهد که اگر اولی در رنج آزمایشگاهتون منفی بوده، مشکلی نیست دیگر.
tsh: هورمون محرکه تیروئید .(شاید کمی کم کاری تیروئید داشته باشید .برای تشخیص چک free t4 و چک مجدد این هورمون (tsh) لازم است.
rubella هم سرخجه است. igm بوده و در رنج مثبت؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان