Re: خانوم کارشناس توروخدا کمکم کنید!!!

با سلام. من امروز طبق سونوی سه ماهه اول 40 هفته و یک روز هستم. دکترم تا 40 هفته و 7 روز یعنی 4شنبه آینده وقت داده که طبیعی زایمان کنم وگرنه باید برای آمپول فشار روز 4 شنبه بستری شوم.

شنبه 2/25 معاینه داخلی شدم و دکترم گفت دهانه رحمت باز نشده و خودش یک سانت برام باز کرد.

دیروز 2/29 دوباره معاینه شدم و بهم گفت که بچت خیلی بالاست و هنوز در لگن نیامده و دهانه رحمت همان یک سانت باز است.

در ضمن سونویی که دیروز دادم وضعیت جنین را سفالیک نشان داده.

من خیلی دوست دارم طبیعی زایمان کنم. تاریخ پریودیم هم 5/26 بوده است و زایمانم را برایم 3/3 زده اند اما تا امروز نه دردی دارم و نه علامتی. فقط گاهی که مینشینم زیر دلم سفت میشود.

توروخدا بگید این چند روزه رو چکارکنم میترسم حتی با آمپول فشارهم رحمم باز نشه و مجبور به سزارین بشم.

در ضمن دکترم گفته پیاده روی خیلی نکنم حدود 20-25 دقیقه تا انرژیمو از دست ندم. از طرفی در کلاسهای بارداری به ما گفته اند که خوردن گرمیجات مثل زعفران و شنبلیله و ... ممکن است که باعث شود جنین مدفوع کند.

ببخشید طولانی شد. ممنون میشم جوابمو بدید.

دکترم گفت لگنت برای زایمان مناسبه . اما چون سر بچه توی لگن نیومده ممکنه سزارین بشی. من واقعا نمیخوام سزارین بشم. یعنی با آمپول فشار هم ممکن نیست طبیعی زایمان کنم؟

یه سوال دیگه اینگه ممکنه بخاطر تنگی لگنم سر بچه پایین نیومده باشه و دکترم اشتباه کرده که گفته لگنم مناسبه؟

یه سوال دیگه اینکه توی سونویی که 4 شنبه گذشته دادم جفت فاندال پوستریور بود ولی مضعیت خود جنین رو نگفت ممکنه جنین خودشم پوستریور باشه چون جفت پوستریور هست؟ و اینکه دلیل نیامدن سرش توی لگن پوستریور بودن خودش باشه؟

اینم بگم که معمولا یه پای جنینم میخوره سمت راست شکمم و زیر سینه . این لگد زدنو معمولا همیشه داره . این میتونه نشونه این باشه که موقعیتش پوستریور هست؟

توروخدا راهنماییم کنید که خیلی میترسم. میترسم سر بچه فیکس بشه اما چون وضعیت خودش پوستریور هست نتونه بچرخه و زایمان طولانی بشه. اصلا راهی هست بفهمم وضعیتش چطوره؟

1) احتمال هست که با کمک سنتو(آمپول فشار اصطلاحا) زایمان طبیعی سیرش شروع شود
2) نه لزومآً عزیزم.عدم نزول جنین علتهای دیگر می تواند داشته باشد.
. 4و 3) برای جنین چنین وضعیت هایی اصلاً لحاظ نمی شود ساک حاوی جنین کل رحم را فراگرفته و پوزیشن جلویی و پشتی، برای اتصال جفت به رحم است
برای جنین همین بیان می شود که طولی یا عرضی ست و اینکه سرش بالا و یا پایین است .
كارشناس مامايي فيروز

با سلام

من 32 روز پیش زایمان کردم که طبیعی بود.

1- من هنوز خونریزی دارم البته گاهی قطع میشه گاهی هم لکه بینی میشه اما گاهی هم خونریزی مثل پریودی دارم . میخواستم بدانم مشکل از کجاست؟

2- موقع زایمانم مامایی که جفت را بیرون میکشید گفت پرده های جفت بدلیل عفونتی که داشتی تکه تکه شده و داخل رحمم دست کرد و بیرون کشید. ممکنه که مقداری از آن هنوز مانده باشد و علت خونریزی هم همان باشد؟

3-من از اوایل تولد نوزادم بدلیل ترس از زردی گرفتنش قرص آهن نخوردم. بعد از یک هفته گاهی کپسول آهن که توی بیمارستان دادن رو میخوردم . خودم با خوردن قرص آهن یبوست و نفخ شدید میگیرم که نوزادم هم همینطور است و گاهی که یکی دو روز نمیخورم دل درد و نفخش خیلی بهتر میشود. در ماه نهم که بودم آزمایش ذخیره آهن دادم که عددش 10 بود و رنچج نرمال آزمایشگاهی 10 تا 120 بود . الان نمیدانم چکارکنم. از طرفی میترسم ذخیره آهنم کمتر از آن شود و همین الانم سرگیجه دارم. از طرفی هم نوزادم خیلی بخاطر دل درد اذیت میشود. البته قرص آهن ایرانی هم جایگزین کپسول کردم که افاده نکرد. و نوزادم به آن هم حساسیت نشان داد و دل دردش برگشت.

4- ادامه خونریزیم ممکنه بخاطر مصرف نکردن قرص آهن باشه؟

ببخشیدطولانی شد. ممنونم از شما

بله عزیزم ممکنه بقایا مانده باشد.حتما باید بررسی شود
هم با سونو هم یک معاینه .از نظر عفونت هم در این میان بررسی می شوید.
کم خونی هم خودش می تواند این حالت را ایجاد کند .پس مکمل آهن (هر کدام که می سازد به شما: ففول یا ....) باید مصرف شود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان