خانوم کارشناس توروخدا کمکم کنید!!!

به نام خدا
باسلام من الان 25 سال سن دارم. و 13 هفته هستم.(
من هفته پیش 12 هفته بودم و اندازه nt من 1.9 بود امروز برای آزمایش غربالگری رفتم ولی چون nb ذکر نشده بود در سونو مجبور شدم مجددا برای nb به سونو بروم اما نتالپایج سونوی امروزم به این شرح است:
there is a single alive fetus at uerine cavity with transverse position.
crl is 70 mm compatible with 13w + 2 d of gestation.
edc is about 95/3/1 +_ 1 wk
placenta is posterior (marginal previa
fetal heart is normal (155bpm
the amount of amniotic fluid is adequate
cervical lenght=40 mm and is closed.
both adnexa are unmarkable.
nt is about 3 mm (more than expected
nasal bone is present

الان من خیلی نگرانم از یه طرف دکتر سونو گفت طول سرویکس کوتاهه و باید استراحت کنی و از طرف دیگه nt خیلی منو نگران کرده البته چندبار nt رو اندازه گرفت یه بار 2.4 بود دوبار 2.5 بود یه بار 2.9 بود و یه بار هم بین 2.9 و 3 بود اما دکتر گفت 3 رو در نظر میگیریم در ثانی دکتر گفت باید بیشترین مقداری رو که میبینیم توی گزارش سونو بنویسیم.

شوهرم میگه فردا برم یه جای دیگه که سونوی ان تیش توی شهرمون معروفه(شیراز) و معتبر.

از طرف امروز بعد سونو آزمایش غربالگری هم دادم که گفت جوابش کمتر از یه هته دیگه میاد.

فکر اینکه بچم عارضه داون داشته باشه داره منو میکشه.

تورو خدا کمکم کنید.

Re: خانوم کارشناس توروخدا کمکم کنید!!!

دوست عزیزم : 40 میلی متر برای طول دهانه ی رحم نرمال است و حتی در منطقه ی مرزی (25 تا 35) هم نیست.مطلبی که شاید استراحت بخواهد این است که جفت قدری سرراهی ست . البته در سنین زیر 28 هفته ،خیلی ارزش تشخیصی ندارد چراکه تا آن زمان هنوز جای اصلاح شدن محل جفت هست و اغلب اصلاح می شود. فقط باید در سونوهای بعدی آنرا چک کنیم.
در مورد nt: تفاوت میزان بیان شده در 2 سونو (برای 1 هفته) کمی غیر عادی ست و یکی می بایست اشتباه باشد.
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسختون. پس امروز انشاالله میرم دوباره سونو میکنم یه جای معتبر.

nt اگه همون 3 باشه سن منم که 25 سالمه و استخوان بینی هم مشاهده شده نرماله یا نه؟ اگه غربالگری نتیجش خوب شده احتمال داون رد میشه؟

ممنون

مامانی خوب نوشته شده:در مورد جفت سرراهی هم من خونریزی ندارم ممکنه اون رو هم اشتباه تشخیص داده باشه؟
باید چکار کنم تا برطرف بشه؟
بازم بینهایت ممنون از شما
خیر لزوما خونریزی ایجاد نمی کند
كارشناس مامايي فيروز

مامانی خوب نوشته شده:ممنون از پاسختون. پس امروز انشاالله میرم دوباره سونو میکنم یه جای معتبر.

nt اگه همون 3 باشه سن منم که 25 سالمه و استخوان بینی هم مشاهده شده نرماله یا نه؟ اگه غربالگری نتیجش خوب شده احتمال داون رد میشه؟

ممنون
کلاً بالای 3 است که شک ایجاد می کند
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم کارشناس من امروز رفتم مجددا سونو البته جایی رفتم که خیلی معتبره.
نتایج به شرح زیره:

examination shows single alive fetus
crl=78 mm : 13wks and 6 d
edc=95.2.24
fhr=157bpm
transvers presentation
postero lt lateral placenta, not previa
there is evidence of circumvallate placenta
amniotic fluid is adequate
no gross anomaly is seen
nasal bone is seen
nt=1.7 mm
there is a 37*32 mm luteal cyst in lt ovary.

به علت عدم امکان بررسی کامل جنین در این سن سونوگرافی مجدد در هفته 18-20 توصیه می گردد.

اولین روز آخرین پریودیم 26 مرداد بوده . این با سن بارداری توی این سونو منطبقه؟
آیا کیستم خطرناکه؟
حدود یکساله که زیر دل سمت چپم گاهی درد میگیره و شدیدا تیر میکشه اما تشخیص یبوست یا عفونت داده بودن آیا ممکنه دردم بخاطر کیست باشه؟ حتی الن هم که باردارم گاهی تیر میکشه .

ببخشید سوالاتم زیاده اما چکارکنم که خیلی نگرانم . واقعا ازتون ممنونم.

خانم کارشناس سلام
جواب آزمایش غربالگری مرحله اولم برای داون و تریزومی 21 بصورت screen negative بدست آمد. و دکترم برای مرحله ذوم فقط برایم سونوگرافی نوشته است. آیا آزمایش نیاز نیست؟ و سونوگرافی کفایت کند؟ الان 19 هفته و 3 روز هستم و انشاالله فردا برای سونو خواهم رفت.
ممنون از لطف و حوصله شما.

درست است که جزو روتین در حال حاضر: سونو و آزمایشات غربالگری در 3 ماه ی اول و دوم هست اما اگر اولی نرمال بوده ؛ برای 3 ماه ی دوم همین سونوی سلامت جنین به تنهایی کفایت می کند. البته این بستگی به نظر هر زوجی نیز دارد. اما اضطراری نیست.
كارشناس مامايي فيروز

به نام خدا
باسلام

من اکانتم وارد نمیشد یه اکانت جدید ساختم.

الان 25 هفته و 4 روز هستم. امروز توی نت خوندم شکم زن باردار باید مثل لپ شل باشه و مثل پیشونی سفت نباشهو. شکم من مثل پیشونیه.
چند روز پیشم برای اولین بار دو سه ثانیه منقبض شد بعد خوب شد.
الان خیلی نگران شدم این سفتی میتونه نشونه زایمان زودرس باش؟
از اولم همینطور سفت بود شکمم.

ممنون از شما.

راستی خانم کارشناس اینم بگم که من هفته پیش برای خرید سیسمونی رفتم و وقتی نوبت به شوینده ها و بهداشتی رسید به فروشنده گفتم که همه رو مارک فیروز بدید چون من توی سایتشون عضو هستم و یه جورایی میخوام با خرید از محصولاتشون جبران کرده باشم.
از قبل از باردار شدنم سایت شما و صبر و حوصله شما خیلی بهم کمک کرد تا روحیمو حفظ کنم و نا امید نشم و بالاخره بعد از یکسال انتظار خدا بهم نظر کرد.
همیشه دعاگوتون هستم.
شاد باشید.
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان