تفسیر سونوی ان تی، کمک لطفا

سلام
من در هفته ۱۲ و ۴ روز سونو دادم ولی اون خانم دکتر سونوگرافی هیچ توضیحی به من ندادن
یه مقدار نگرانم
اگه میشه بررسی کنید برام:
desidual reaction and placenta location: posterior and marginal g: 0-1
crl: 62mm
bpd: 19 mm
nt: 1.6 mm
it: is seen
echogenic itraction site: absent
open NTD: absent
abdomen: normal
upper and lower extremities: are seen
cervical length: 34mm closed

ممنونم

Re: تفسیر سونوی ان تی، کمک لطفا

سلام دوست عزیزم از نظر مایع پشت گردن و نقایص لوله ی عصبی و... نرمال است .
شکم و اندامهای تحتانی و فوقانی دیده شده و مورد آنرمالی دیده نشده است و ...طول دهانه ی رحم نرمال است .
فقط جفت سرراهی ست که البته در سنین پایین که این حالت رویت شود مورد نگرانی نیست و یا پیشرفت بارداری اغلب اصلاح می شود اما در سونوی بعد حتماً دقت و پیگیری می خواهد و نیز ممکن است درمانگرتون استراحت نیز توصیه کنند. پس مراجعه داشته باشید.
از it منظورتون NB نبوده است؟
سن بارداری رو تایپ نکرده بودند ؟ که با پریودتون تطبیق بدهیم و ...
كارشناس مامايي فيروز

سلام میخوام برای بارداری اقدام کنم ولی پری از فروردین نامنظم

سونویی که دادم این بود جوابش،در بررسی انجام شده رحم دارای ابعاد طبیعی میباشد اکوی میومتر و ضخامت آندومتر 11 میلی نرمال میباشد هر دو تخمدان نرمال بوده و یک فولیکول 13 میلیمتری در تخمدان چپ دیده می شود الان باز پنج روز دیر شده این سونو رو دادم،دکترم مدروکسی پروژسترون بامدرومیفن داده عوارضی ندارن؟میخوام مهر ماه اقدام کنم پسرم میخوام!

nina.s نوشته شده:It( interactional translucency) : is seen
من خودم از اول پری حساب کردم ۱۲ هفته بودم ولی سونو میگه ۱۲ هفته ۴ روز
استخوان بینی رو پس ذکر نکرده بودند.
زیر 1 هفته اختلاف هم کاملاً طبیعی ست . نگران نباشید
كارشناس مامايي فيروز

Re: سلام میخوام برای بارداری اقدام کنم ولی پری از فروردین نا

فایزه حسن زاده نوشته شده:سونویی که دادم این بود جوابش،در بررسی انجام شده رحم دارای ابعاد طبیعی میباشد اکوی میومتر و ضخامت آندومتر 11 میلی نرمال میباشد هر دو تخمدان نرمال بوده و یک فولیکول 13 میلیمتری در تخمدان چپ دیده می شود الان باز پنج روز دیر شده این سونو رو دادم،دکترم مدروکسی پروژسترون بامدرومیفن داده عوارضی ندارن؟میخوام مهر ماه اقدام کنم پسرم میخوام!
سلام
دوست عزیزم مدروکسی برای تنظیم قاعدگی از روز 15 تا 25 ام سیکل، تجویز شده و موثر بوده است و برای بارداری آینده تون مشکلی ایجاد نمی کند.
اما به طور کل با توجه به بی نظمی تون، سعی کنید که پریود که رخ داد حدود روز 13 ام از فولیکولهاتون و اینکه تخمک گذاری در چه وضعیتی ست مطلع شوید که اگر مشکلی بود برطرف کنید و برای باردار شدن معطل نشوید.
كارشناس مامايي فيروز

مرسی دکتر جون،فقط من الان آمپول پروژسترون زدم که پریود شم بعد داروهاروهارو بخورم،همش حالت های پریودو دارم ولی نمیشم،یه سوال دیگه هم دارم اینه که صبحونه نخوردنم ممکنه باعثه نامنظمی شده باشه؟علت نامنظمی چیه؟

سلام خسته نباشید
من سونو و آزمایش غربالگری مرحله اول رو دادم میخواستم ببینم مشکلی نداره ممنون میشم جواب سوالمو بدید
T21 prior risk: 1:1100
T18 prior risk: 1:12467
T13 prior risk: 1:29905
وزن 55
سن 27
هفته: 12 و 4 روز
trisomy21: 1:8876
trisomy18: <1:30000
trisomy13: <1:30000
fbhcg: 18.07 mom: 0.38
papp-a: 7008 mom 1.57
منتظر جوابتونم

خانوم دکتر پریود شدم فقط مدروکسی پروژسترون رو کی شروع کنم؟و کی برای بررسی تخمدان برم؟در ضمن من صبح ها ناشتا تخم هویج میخورم برای تعیین جنسیت،آخه پسر میخوام بعد پریود مهرماه میخوام اقدام کنم،فقط تخم هویج برام بد نباشه؟خانوم دکتر منتظر جوابتونما،مرسی

فایزه حسن زاده نوشته شده:مرسی دکتر جون،فقط من الان آمپول پروژسترون زدم که پریود شم بعد داروهاروهارو بخورم،همش حالت های پریودو دارم ولی نمیشم،یه سوال دیگه هم دارم اینه که صبحونه نخوردنم ممکنه باعثه نامنظمی شده باشه؟علت نامنظمی چیه؟
خوب پس. بله ممکنه تا 1 هفته بعد از تزریق آمپول هم رخداد پریود طول بکشد.
قبلا منظم بودید و از کی نامنظم شده؟ فقط تعویق دارید یا جلو هم می اندازید؟ سونوی حدود 12 سیکل داشته اید یا خیر؟ که از تخمک گذاری تون مطمئن شویم؟اگر نه حدود 12 تا 14 خوب است
طبق تجویز درمانگرتون مصرف کنید. اما اغلب از 15 تا 25 روزی 2 تا برای تنظیم قاعدگی ست که قطع که می شود بعد از چند روز قاعدگی رخ می دهد
كارشناس مامايي فيروز

maman tala نوشته شده:سلام خسته نباشید
من سونو و آزمایش غربالگری مرحله اول رو دادم میخواستم ببینم مشکلی نداره ممنون میشم جواب سوالمو بدید
T21 prior risk: 1:1100
T18 prior risk: 1:12467
T13 prior risk: 1:29905
وزن 55
سن 27
هفته: 12 و 4 روز
trisomy21: 1:8876
trisomy18: <1:30000
trisomy13: <1:30000
fbhcg: 18.07 mom: 0.38
papp-a: 7008 mom 1.57
منتظر جوابتونم
سلام
برای سندروم داون یا T21 : ریسک بین ا در 50 تا 1 در 1500 ، ریسک بینابینی محسوب می شود.رنجهای بالا مربوط به سونوتون بوده است؟پایینی رنجهای توام است؟
اندازه nt در سونو چه بود؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 31 مهمان