تعيين جنسيت جنين در سنو

من در هفته ي 17بارداري هستم . 2 هفته پيش سنوي اورژانسي داشتم چون دكترم صداي قلب جنين رو نشنيد و سنو گرافم گفت بچه بصورت طولي و مدل بريج قرار دارد براي همين صداي قلب شنيده نشده و تحرك كافي و ريتم قلبي سالم دارد آيا 2تا 3 هفته ي آينده باوجود اين طرز قرار گرفتن جنين جنسيت ش قابل تعيين خواهدبود؟

Re: تعيين جنسيت جنين در سنو

sadra8920 نوشته شده:من در هفته ي 17بارداري هستم . 2 هفته پيش سنوي اورژانسي داشتم چون دكترم صداي قلب جنين رو نشنيد و سنو گرافم گفت بچه بصورت طولي و مدل بريج قرار دارد براي همين صداي قلب شنيده نشده و تحرك كافي و ريتم قلبي سالم دارد آيا 2تا 3 هفته ي آينده باوجود اين طرز قرار گرفتن جنين جنسيت ش قابل تعيين خواهدبود؟
سلام
صدراجان! طولی بودن جنین یعنی جنین در شکم نسبت به وضعیت مادر، طولی قرار دارد
یعنی اینطور نیست که سر جنین به سمت یک پهلو و پاها به سمت پهلوی دیگر باشد (یعنی عرضی نیست) بلکه طولی یعنی سر به سمت سر مادر و پاها به سمت پاهای مادر( این مدل طولی از نوع سفالیک است) و یا بر عکس (این مدل بریچ است مانند وضعیت جنین شما)
حال در رویت جنسیت جنین تفاوت چندانی میان بریچ و سفالیک نیست و در سونوگرافی هم مشخص می شود.
شاد و سلامت باشید و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس عزيز ببخشيد سوالم كامل نبود.جنين من پشت به دكتر است يعني باسنش به سمت شكممه. آيا جنسيتش مشخص ميشه نميخوام به خاطر تعيين جنسيت برم سونوي سه بعدي.راستي سونوي سه بعدي همون سونوي واژيناله؟

سلام
صدرای عزیزم! سونوی واژینال از همان نوع سونوی معمولی ست و 2 بعدی. فقط بایان تفاوت که در سونوی شکمی پروپ دستگاه را روی شکم مادر می کذارند اما در واژینال پروپ را از واژن می برندو خطری هم برای جنین ندارد.
البته تعیین جنشیت که مساله حیاتی نیست که بخواهیم برای آن عجله کنیم و نیاز به سونوی خاصی هم ندارد. تصمیم با شماست اما می توانید چند هفته ی دیگر مجدد سونوی شکمی انجام دهید.
صدرای عزیزم جداً از اینکه از روند بارداری سلامت و خوشتون مطلع می شم خوشحال می شم.
به امید اینکه روزی خبر به دنیا آمدن کوچولوتون رو بهم بدهید :P
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 7 مهمان