گرید نرمال جفت در هفته 13 بارداری؟

با عرض سلام خدمت شما
من جند روز پیش سونوگرافی غربالگری جفت و جنین NT انجام دادم . سن جنین رو 13هفته و یک روز نوشته بود. دکترم جواب سونو رو دیدن و گفتن خوبه فقط جفت پایینه چون نتونستم خود دکتر رو ببینم سؤالاتم رو نتونستم بپرسم و نگرانم. ممنون میشم اگر من رو از نگرانی در بیارید. جواب سونو به قرار زیر است:

در بررسی اولتراسونوگرافیم رحم بزرگ حاوی یک جنین زنده و فعال با ضربان قلب طبیعی و پوزیشن متغیر مشاهده شد.
وضعیت جفت خلفی مارژینال پرویاوگرید صفر می باشد.
سن حاملگی بر اساس CRL=70 mm در حدود 13 هفته و یک روز است.
حجم مایع آمنیوتیک طبیعی می باشد.
NT به ضخامت تقریبی 1/3 mm دیده شد. NASAL BONE مشهود بود.
INT.OS بسته و طول کانال سرویکال در حال حاضر 32 mm می باشد.
تعداد ضربان قلب 168 ضربه در دقیقه می باشد.

یک نگرانیم از حفته می خواستم بدونم گرید صفر خیلی پایینه؟ نرمالش باید چقدر باشه؟
NT و ضربان قلب چطور طبیعیه؟
INT.OS بسته یعنی چی؟ طبیعیه؟
طول کانال سرویکال چطور؟
بعد اینکه چرا فقط استخوان بینی رو نوشته مشهود بود باقی اندام ها چی؟ آیا این یعنی سونوگرافی خیلی خوب انجام نشده؟

معذرت می خوام اینقدر سؤال می پرسم ولی جندتا دیگه هم هست.
برای جفت باید استراحت کنم درسته؟ این استراحت در چه حدی باید باشه؟ غذا می تونم بپزم. حالت نشستنم چی؟ رو صندلی می تونم برای یک ساعت اینطرا بنشینم؟ رابطه داشتن چی؟ محدودیتی داره؟
در ضمن گاهی زیر دلم مثل عادت ماهانه درد می گیره هنوزم. و گاهی سمت تحمدانهام می خواستم بدونم مشکلی نداره؟

کمک و لطف بزرگی بهم می کنید اگر جواب بدید. بی نهایت ممنون.

Re: گرید نرمال جفت در هفته 13 بارداری؟

سلام نه عزیزم گرید صفر از همه عالی تر است. هر چه جفت کلسیفیه(اصطلاحاً پیر) شود ؛ گریدش بالا می رود.
تنها مشکل: همان جفت سرراهی از نوع متوسط است که دارید؛که آنهم در سنین پایین بارداری ارزش تشخیصی چندانی ندارد و اغلب آنها با پیشرفت بارداری محلشان اصلاح می شود
برای مسافرت و نزدیکی حتماً از درمانگر خودتون باید مجوز بگیرید.
همه ی فاکتورهایی که پرسیدید هم؛ خوب و کاملاً نرمال بودند.سوراخ داخلی سرویکس بسته است که نزمالش هم همین است . طول سرویکس هم بالای 30 و نرمال است (البته در سونوهای بعد باید دقت شود که کمتر نشود)
غربالگری هم شامل اندازه گیری مایع پش گردن(nt) و هم رویت استخوان بینی(NB) می باشد.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 59 مهمان