زمان سونوي تعيين جنسيت

كارشناس محترم سلام
هفته پيش سونوي صحت سلامت جنين رو دادم كه خوشبختانه و خدا رو شكر همه چيز خوب و عالي بود...
دكتر سن جنين رو پانزده هفته اعلام كرد
ميخواستم بپرسم براي تعيين جنسيت در هفته چندم بايد مراجعه كنم؟
و سوال دوم كه خيلي مهم تره اينكه
بعد از تعيين جنسيت آيا نياز هست كه مجدد سونويي انجام بشه؟
از انجام اين همه سونو واهمه دارم... به نظر شما براي سلامتي جنين خطرناك نيست؟
در ضمن
يك سوال ديگه هم داشتم
چند روز پيش با وجود تورمي كه در سينه ها دارم مايع سفيد رنگي شبيه به آب در حدود چند قطره از سينه ام خارج شد.... به نظر شما چه دليلي ميتونه داشته باشه؟

سلام
مامانی عزیز! خوشحالم که 15 هفته از این دوران زیبا رو به خوبی پشت سر گذاشتید و امیدورام که باقی آنهم به سلامتی و خوشی بگذرد.
بسته به مهارت سونولوزیست در هفته های 16-20 می توانیم توقع داشته باشیم که تعیین جنسیت توسط سونو انجام شود.
البته بعضی از سونولوژیستها در هفته های پایینتر هم قادر به تشخیص هستند حتی در ایده آل این است که یک درمانگر دوران بارداری طوری برنامه ریزی نماید که مادر حداقل تعداد سونو را انجام دهد مگر اینکه نیاز باشد. اما نگران نباشید چراکه خطری از این نوع اشعه بر جنین تا به حال به اثبات نرسیده است.
شما و نی نی تون رو به خدا می سپارم...
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس محترم سلام
من وارد ماه چهارم شدم
ميخواستم بپرسم كه آيا بايستي از اين ماه مصرف آهن و ويتامينها رو شروع كنم؟از اول بارداري فقط اسيد فوليك مصرف ميكردم
قبل از رفتن به نزد دكترم، خواهشمندم نام دقيق ويتامينها و قرص هاي آهني كه بايد مصرف كنم را ذكر فرموده .... تا در زمان مراجعه به دكتر، موردي از قلم نيفتد
سپاسگذارم

سلام
دوست عزیزم! معخولاً در انتهای ماه چهارم(بسته به صلاح دید پزشک ممکن است از انتهای 3 ماهه ی اول باشد) مادر به 30 میلی گرم آهن به شکل فروس گلوکونات سولفات یا فومارات نیاز دارد. این مقدار در اکثر ویتامین های پره ناتال وجود دارد مثلاً ممکن است به مشا کپسول مولتی پره ناتال داده شود که خودش محتوی ویتامین ها و آهن می باشد.
نکته: اگر چثه مادر بزرگ باشد یا حاملگی دوقلو یا مصرف مکمل را دیر شروع کند مثلاً در اواخر حاملگی، یا سطح هموگلوبینش پایین باشد باید 60 تا100 میلی گرم استفاده نماید.
موفق باشید و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس محترم سلام
الان هفته نوزده هستم...
ولي اصلا حركت ني ني رو احساس نميكنم....
اين توضيح رو خدمتتون بگم كه من بارداري اولم است
اين مسئله كمي منو نگران كرده

كارشناس محترم سلام
الان هفته نوزده هستم...
ولي اصلا حركت ني ني رو احساس نميكنم....
اين توضيح رو خدمتتون بگم كه من بارداري اولم است
اين مسئله كمي منو نگران كرده

سلام
دوست عزیزم تازه در 20-22 هفتگی ضرورت دارد که معاینه گر متوجه حرکات شود و معمولاً خانمهای با بارداری اول هم تازه در حول و حوش 22 هفتگی متوجه رویدادی می شوند که حرکت جنین است اما آنها به وضوح آن را حرکت حس نمی کنند مثلاً می گویند رویدادی نظیر عبور یک حباب یا ... را حس کرده اند.
پس نگران نباشید چراکه حس نکردن حرکات در این زمان، به شخصه موردی برای نگرانی ندارد.
بارداری خوشی داشته باشید!
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس محترم سلام
همچنان مصدع اوقات شريفتون شدم
اوايل بارداري دچار عفونت شدم كه با استفاده هفت شب كرم واژينال كلوتريمازول بهبود پيدا كرد..
من هميشه حتي قبل از ازدواج هم دچار ترشحات سفيد رنگ بودم...
الان كه اواسط ماه پنجم هستم...چند روزي است كه ترشحات سفيد به همراه زرد و يا گاهي سبزرنگ دارم اما اصلا بو و يا خارشي نيست...
نميدونم دوباره دچار عفونت شدم يا نه؟
به نظر شما بايد معاينه داخلي بشم...
ميتونم خودم مجددا از كلوتريمازول استفاده كنم يا خير؟

مجدد مزاحم وقتتون شدم...
ميخواستم در مورد معاينه داخلي بپرسم
اينكه اين معاينه به چه صورت انجام ميشه؟
در ثاني خيلي از اطرافيان توصيه كردند در اين دوران به هيچ عنوان معاينه داخلي رو انجام ندم... چون ميگند خيلي خطرناكه...
ميشه كمي منو راهنمايي كنيد....

سلام به شما مامان مهربون و نگران !
عزیز دلم معاینه داخلی در مواردی نه تنها خطر نداره بلکه لازم نیز هست ! و باز هم تاکید می کنم بدون تجوی دارویی مصرف نکنید تا نی نی و خودتون هر دو سلامت باشید !
كارشناس مامايي فيروز

سلام مهربان
سه تا سوال داشتم
1) در مورد آزمايش قند خون سوال داشتم چون هفته ديگه بايد اين آزمايش رو انجام بدم...
نميدونم به چه صورته؟ لطفا كمي راهنماييم كنيد...(در ضمن در خانواده ام سابقه ديابت تا بحال نبوده)
2) آيا بغير از اين آزمايش آزمايشات ديگه اي هم لازم هست كه بايد در اين ماه انجام بدم يا نه... مثل آزمايش ادرار... چون احساس ميكنم عفونت پيدا كردم
3) تاريخ آخرين پريود من 27/12/88 بوده... لطفا سن بارداري منو به من بگيد..
من هنوز سن دقيق رو نميدونم...
ممنونم

دوست گلم سلام !
شما الان 25 هفته و 4 روز است که باردارید !
با توجه به سن حاملگی شما از نظر آکادمیک شما باید تمام آزمایشتی را که اوایل بارداری دادید مجدد بین هفته 24-36 تکرار کنید !cbcdiff/vdrl/hbsag/fbs/و آزمایش ادرار .....
البته پزشک درمانگر شما که در جریان مراقبت های بارداری شماست بهتر می توانددرخواست آزمایش کند !اگر علایمی از عفونت ادراری دارید حتما آزمایش دهید و درمان شوید !
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس محترم سلام
با تشكر از پاسخي كه ارائه فرموديد... سوال ديگه داشتم...
من حركات جنين رو خيلي كم احساس ميكنم... شايد بشه گفت سه الي چهار بار در روز آنهم در حد چند ثانيه...
نميدونم اين نوع حركات طبيعي است يا خير؟
البته اين مطلب رو هم من كمي چاقي شكمي قبل از بارداري داشتم و اين بارداري اول من مي باشد..
چون طبق گفته بعضي از دوستان كساني كه كمي چاق هستند ضربات رو بخوبي احساس نميكنند..

دوس عزیز سلام !
مهمولا در افراد شکم اول احساس حرکت جنین مشکل تر است اگر سایر موارد عادی است ا زجمله سونو و....
و شما مشکل خاصی ندارید مسئله ای نیست و احتمالا در هفته های بعدب بیشتر حس خواهید کرد !
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان