سونوی مالفورماسیون مادرزاد

در رحم یک جنین با فعالیت قلبی نرمالدر منحنی وبا حرکات اندامها بدون انومالی مغزی شکمی اسکلتال نمایان شد. جفت قدامی مارژینال بدون توده وهماتومم وباحفظ فضای رتروپلاسنتا نمایان شد .حجم مایع امنیوتیک نرمال رویت شد. انترنال اوس بسته ظاهرشد طول سرویکس 36 م م .پرزانتاسیون فعلی بریچ می باشد لطفا راهنماییم کنید نگران هستم باتشکر
جفت قدامی مارژینال یعنی چه؟ پرزانتاسیون بریچ ؟ انترنال اوس بسته؟

Re: سونوی مالفورماسیون مادرزاد

سلام دوست عزیز
جفت قدامی یعنی جفت جلوی شکم هست و جنین در پشتش قرار داره که نرماله ، مارژینال هم پایین بودن جفت رو نشون میده یعنی نزدیک دهانه رحم هست و اگه قبل از هفته 20 هستی به مرور با بزرگ شدن رحم بالا میره و نگرانی نداره. پرزانتاسیون بریچ هم شکل قرارگیری جنین هست یعنی جنین در رحم سرش بالا و پاهاش پایین قرار داره که بازم نرماله. انترنال اوس هم دهانه رحمه که باید بسته باشه.
امیدوارم درست راهنماییت کرده باشم دوست عزیز...
وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

Re: سونوی مالفورماسیون مادرزاد

shm نوشته شده:در رحم یک جنین با فعالیت قلبی نرمالدر منحنی وبا حرکات اندامها بدون انومالی مغزی شکمی اسکلتال نمایان شد. جفت قدامی مارژینال بدون توده وهماتومم وباحفظ فضای رتروپلاسنتا نمایان شد .حجم مایع امنیوتیک نرمال رویت شد. انترنال اوس بسته ظاهرشد طول سرویکس 36 م م .پرزانتاسیون فعلی بریچ می باشد لطفا راهنماییم کنید نگران هستم باتشکر
جفت قدامی مارژینال یعنی چه؟ پرزانتاسیون بریچ ؟ انترنال اوس بسته؟
یعنی جفت سرراهی (که در سن پایین باردرای ارزش ندارد.چند هفته هستید؟
پاهای جنین پایین است و سر بالاست
سوراخ داخلی دهانه رحم بسته است.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 30 مهمان