کارشناس محترم لطفا کمکم کنید

با سلام من دیرو رفتم سونوی nt نتیجه به صورت زیر بود
در سونگراقی انجام شده تصویر یک جنین زنده با حرکات منظم قلبی و سوماتیک اکتیو داخل کاویته رحمی رویت می شود . پرزانتاسیون متغیر و جفت بصورت خلفی lowlying و دارای ضخامت مناسب است علائم هماتوم در خلف جفت دیده نمی شود . حجم مایع آمینیوتیک درحد طبیعی است سن جنین براساس معیارهای BPD . FL . HC و AC مطابق با 12 هفته و 2 روز اندازه گیری شد آنومالی ماژور دیده نمی شود قطر NT = 2/4 mm ولی NB با نمای نرمال رویت شد وزن تخمینی جنین حدود 60 گرم است طول سرویکس 30mm اندازه گیری شد . باتشکر از کارشناس محترم میشه واسم تفسیریش کنین در ضمن ازدواج ما فامیلی است اگه مشکلی در سونو هست لطفا راهنماییم کنید ممنون . :( :roll:

Re: کارشناس محترم لطفا کمکم کنید

اندازه ي طبيعي NT چه مقداري است؟

مقدار NT تا 2ميلي متر در 11 هفتگي و هم چنين 2.8 ميلي متر تا 13 هفته و 6 روز طبيعي است.

هر چند در جنين هاي با سندروم داون مقدار اين مايع افزايش پيدا ميكند ولي افزايش مقدار NT لزوما دليلي بر وجود مشكل نيست.

لازوم است بدانيد از هر 10 جنين كه اندازه NT آنها بين 2.5 الي 3.5 است، 9 جنين فاقد سندروم داون هستند.
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

سهیلا 1366 نوشته شده:منم همین مقاله رو خوندم واسه همین نگرانم دیگه فدات شم اگه سندروم داون داشته باشه چی ؟ من نمیخوام بچه مو از دست بدم
نه عزیزم نگران نباششما هفته 12 هستی و 4/2 نرماله برات

سونوگرافي NT تا 75% موارد جنين با سندروم داون را تشخيص مي دهد. البته تركيب كردن اين اندازه گيري با آزمايش خون اين دقت را تا 90% افزايش مي دهد.

جواب آزمایشت هم بیاد انشاءالله دکترت بهت میگه که همه چی نرماله
یا رب دستانم را سوی تو می گیرم

اگر دستانم را بگیری

کسی مرا دست کم نمی گیرد

سهیلا 1366 نوشته شده:با سلام من دیرو رفتم سونوی nt نتیجه به صورت زیر بود
در سونگراقی انجام شده تصویر یک جنین زنده با حرکات منظم قلبی و سوماتیک اکتیو داخل کاویته رحمی رویت می شود . پرزانتاسیون متغیر و جفت بصورت خلفی lowlying و دارای ضخامت مناسب است علائم هماتوم در خلف جفت دیده نمی شود . حجم مایع آمینیوتیک درحد طبیعی است سن جنین براساس معیارهای BPD . FL . HC و AC مطابق با 12 هفته و 2 روز اندازه گیری شد آنومالی ماژور دیده نمی شود قطر NT = 2/4 mm ولی NB با نمای نرمال رویت شد وزن تخمینی جنین حدود 60 گرم است طول سرویکس 30mm اندازه گیری شد . باتشکر از کارشناس محترم میشه واسم تفسیریش کنین در ضمن ازدواج ما فامیلی است اگه مشکلی در سونو هست لطفا راهنماییم کنید ممنون . :( :roll:
سلام
کلآً زیر 3 رو نرمال در نظر می گیریم نگران نباشید اما برای اطمینان از تشخیص اگر هنوز مادر زیر 12 هفته و 6 روز باشد آزمایش غربالگری هم توصیه می کنیم اما اگر رد کرده، غربالگری دوم (سونو و آزمایش) توصیه می شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام یه سوالی دارم کارشناس عزیز من چون ازدواجم فامیلی است سه ماه اول بارداری دکترم برام اسید فولیک 5 تجویز کرد الان که دوباره رفتم دکتر و قرص هام تموم شده بهم اسید فولیک 1 داده و سه ماهم تموم شده به نظر شما همون سه ماه مصرف اسید فولیک 5 کافی است ؟ و یه سوال دیگه از چندماهگی باید قرص آهن مصرف کنم ؟

سلام کارشناس عزیز یه سوال دارم لطفا سریع جواب بدین خیلی حیاتی من امروز 17 هفته باردارم و سونوگرافیم طول سرویکس 29 نشون داده نظر دکترم اینه که سرکلاژ کنم نظر شما چیه ؟ من خیلی میترسم دکترم گفتن فقط یه هفته وقت داری واسه سرکلاژ بعدش دیگه نمیشه انجامش داد اره؟ لطفا سریع جواب بدین دارم سکته میکنم
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 58 مهمان