سقط جنین و سونوگرافی

سلام
من تحت درمان دارویی هستم . متاسفانه حاملگی ناخواسته داشتم. زیر نظر دکتر با استفاده از قرص میزو مصرف کردم. در روز مصرف خونریزی تقریبا زیادی داشتم و چند لخته کوچک هم دفع شد. در حال حاضر خونریزی کمی دارم ولی جنین سقط نشده بلکه هماتوم در هفته ششم خاملگی مشاهده شده. دکتر م معتقده جنین از بین رفته چون در سونو گرافی علامتی از قلب جنین نبود ولی گفته باید منتظر بمونم تا دو هفته دیگه . به نظر شما ایا اگه بچه سقط نشه احتمال اسیب به جنین با این قرص ها بالاست؟ جز این یکسری داروی اعصاب هم مصرف می کردم در دو سه هفته اول .سوال دیگرم این است که ایا ادامه خونریزی کمی که دارم نشانه سقط خواهد بود یا برعکس؟ و چند روز بعد از مصرف این قرص ها باید منتظر سقط باشم ؟ در واقع با این نتیجه سونو ایا واقعا احتمال سقط اون طوری که دکتر می گه بالا هست یا خیر؟
نتیجه سونو
تصویر ساک خاملگی با msd= 12mm
دارای فتال پل کوچک 2.7mm = crl
و yolksac با راکسیون دسیدوال متوسط
کانون هیپواکو به ابعاد 19x8 میلی متر در سگمان تحتانی رحم مطرح کننده هماتوم ساب کوریونیک باشد
طول سرویکس 33 میلی متر می باشد
رشد سونوگرافیک بر اساس msd: 5 هفته و 6 روز
جهت بررسی روند حاملگی و رویت ضربان قلب سونوگرافی مجدد بعد از دو هفته توصیه می گردد.

Re: سقط جنین و سونوگرافی

عزیزم من زیاد تجربه ندارم ولی 11/4 /92 جنینم سقط شد و1 ساک25mm وجود داشت باقرص مترژن سقطش کردم اولش چیزای بزرگی میدیدم که مال همون ساک بود الان ساک خیلی کوچیک شده شایدم کامل افتاده باشه عزیزم هرچی دکترت میگه گوش کن وصبرکن با خداست اگه خدا بخواد هیچ مشکلی برای جنینت پیش نمیاد موفق باشی عزیزم
خدایا بحق محمد وعلی وفاطمه وحسن وحسین (ع) مواظب نور چشم ما باش . . . سپردمش به خدا

سلام
این سونو گرافی یک بارداری را نشان می دهد که هنوز به زمان رویت ضربان قلب نرسیده . هماتوم هم رویت می شود. چنین وضعیتی تهدید به سقط نامیده می شود فقط به خاطر هماتوم و خونریزی شما . اما سونو و اینکه ضربان قلب دیده نشده طبیعی ست.
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس عزیز از پاسختون بسیار ممنونم
ولی ایا چقدر احتمال داره جنین مرده باشه؟چون یک روز قبل از استفاده از داروها علایم تهوع و خستگی و سینه درد رو داشتم اما بعد از شروع خونریزی این حالت ها کاملا از بین رفته. آیا این می تونه نشانه سقط فراموش شده باشه؟ یا این که فقط باید منتظر نتیجه سونوگرافی هفته 8 باشم.

سلام خسته نباشید.
من در 5 هفته با خوردن 4 عدد قرص میزوپرستول 200 سقط کردم و با درد شدیدی که داشتم خونریزی کمی داشتم و بعد از 9 روز رفتم سونو گرافی که این جواب سونوی من است :رحم میدلاین با ابعاد 38*75 میلیمتر ،اکوی میومتر هموژن میباشد،افزایش ضخامت با اکوی هتروژن در آندومتر حدود 14 میلیمتر مربوط به رزیدوی ماحصل بارداری روئیت گردید و مایع آزاد روئیت نشد و تخمدان ها نرمال هستند .
میخواستم بدونم آیا باید کورتاژ تشخیصی بشم ؟ الان هنور لک بینی دارم با اینکه از سقطم 15 روز میگذرد خیلی از کورتاژ میترسم ایا با قرص خوب نمشه ؟ در ضمن من قرص متیل گورتین هم مصرف کردم بعد از سقط . مرسی

سلام کارشناس عزیز همون طور که خدمتتون نوشته بودم زیر نظر دکترم با کمیسیون پزشکی که داشتم قرص مصرف کردم یک سونو بعد از مصرف قرص داشتم که شما لطف کردید و نظرتون رو در موردش نوشتید . بعد از دوهفته مجددا یه سونوگرافی دیگه انجام دادم . که خدمت شما می نویسمش و بعد سوالاتمو مطرح میکنم. اگه امکان داره یه مقاله مرتبط با موضوع به من معرفی کنید که مزاحم شما نشم این قدر
سونوی دوم
رحم به ابعاد 40* 62* 86 است . اکوی میومتر هوموژن و طبیعی است.
ساک حاملگی دیده نمی شود
ناحیه mixed echo به قطر 9 mm در کاویته رحم دیده می شود که مطرح کننده clot یا بقایای حاملگی می باشد
درسمت راست کاویته رحم تصویر ضایعه اکوژن با اکوی یکنواخت به ابعاد 17* 21 دیده می شود که مطرح کننده پولیپ یا بقایای حاملگی می باشد
در کولدوساک و ادنکس ها عارضه پاتولژیک مشهود نیست
سوالات:
1- من در هفته چهارم حاملگی سقط داشتم ایا بقایای حاملگی در این زمان به طور طبیعی دفع نخواهد شد ؟
2- دکتر من پیشنهاد کورتاژ یا استفاده از شیاف کرده است آیا لزومی به استفاده از آن هست؟ خصوصا که جفت در این دوره تشکیل نشده بوده است ؟
3- در صورت عدم تخلیه رحم آیا فقط احتمال عفونت وجود دارد ؟ این احتمال چقدر بالاست؟ خصوصا که هورمون hcc نیز در حال حاضر بیانگر حاملگی نیست؟
4- در صورت عدم تخلیه علامت عفونت که با تب همراه است معمولا چند روز بعد از سقط اتفاق می افتد؟
5- چقدر می توان به کارکرد درست شیاف ها مطمئن بود چون دکتر می گفت احتمال 50 درصدی برای دفع بقایا وجود دارد؟

ممنونم و بی صبرانه منتظر تا بتوانم یه تصمیم درست داشته باشم

سلام
در چنین مواردی حتما در جهت تخلیه کامل باید اقدام کرد و اگر بتا صفر است سونوی دقیقی در تشخیص بهتر این نواحی باید صورت گیرد.
در جهت تخیله هم مترژن هر 8 ساعت اغلب تجویز می شود یا اینکه 10 روز به فرد ld یا hd داده می شود که با قطع آنها خونریزی ایده آلی رخ دهد و بقایا به همراه آن دفع شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم و دوستا گرامی که ممکنه این پست رو مطالعه کنند
من بعد از سونو به دکتر مراجعه کردم و از قرص برای تخلیه رحم استفاده کردم
قرص میزوپروستول که قبلا هم داده بود چهار عدد با فاصله هر شش ساعت یکبار به صورت شیاف
بعد از مصرف اولین قرص خونریزی اول به صورت کم شروع شد.ولی به تدریج لخته ها بزرگ و بزرگ تر شدند.
روز دوم لخته ها واقعا بزرگ شده بودند تا سه روز این ماجرا ادامه داشت ولی چون روز تعطیلی بود ترجیح دادم نرم بیمارستان
بلاخره روز چهارم صبح یه لخته بزرگ به همراه یه تکه بزرگ که دقیقا نمی دونم چی بود ولی بافت منسجمی داشت
بلاخره این که بعد از دفع این تکه تقریبا خونریزیم قطع شد و الان فقط هر از گاهی کمی خون می بینم
ولی سردرد شدید دارم همراه با ضعف
به هر حال ضمن تشکر از کارشناس محترم امیدوارم همه دوستان فرایند حاملگیشون در یک شرایط سالم و ارام پیش بره و فرزند نازنینشون سالم به دنیا بیاد

سلام خسته نباشیدببخشید یه سوالی داشتم من درهفته پنجم بارداری بود که بعلت پوچ بودن حاملگی دکترتشخیص دادن باید سقط بشه وقرص تجویز دادن که اگه بعد یک هفته سقط نشداستفاده کنم که خداروشکر به خونریزی افتادم بعد یک هفته که رفتم مجدد پیش دکترم بعد سونو گفتن که یک بافت پرزمانند سفیدی که خیلی نازک هستش دیده میشه وازم خواست فعالیت داشته باشم و توفاصله پریودم فعالیتم زیاد باشه ومجدد بعدپریود برم سونو ولی نگرانیه من اینه دکترم به دستیارش که گفت مشکوک دیده میشه منو نگران کرده مشکوک به چی یعنی سقط انجام شده وچیزه دیگه ای که تورحم دیده میشه؟ویانه منظورش بقایای سقطم بوده که توصیه کردش حتمآ دویدنو پرشو داشته باشم لطفآ اگه نظری داربن بهم بگین من اولین باره دارم سقط میکنم نگرانم
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 30 مهمان