جواب سونو گرافي هفته سي ام؟؟؟؟

كارشناس عزيز سلام
خدا رو شكر تا الان وضعيت جنين خوب بوده و 29 ام ارديبهشت كه جواب سونو رو گرفتم اين بوده:
bpd= 77 mm
fl= 58 mm
g.a= 30 week+2 days from lmp
از دكتر سونوگرافيست هم وزن بچه رو پرسيدم گفت:1700 گرم ميشه،بهم گفت بچه ات تا زايمان بالاي 3 كيلو ميشه.
سوالم اين بود كه از اين وضعيت خوبه؟يعني بچه ام درشته يا نه معموليه؟
قدش الان چقدر ميشه؟ نرماله يا نه به نظر درشت مياد؟چيكار كنم تا بچم از نظر وزني و قدي درشت باشه و خوب رشد كنه؟
يه سوال ديگه هم داشتم و اون اينكه ببخشيد ميپرسم من از ديروز دل پيچه دارم و بيرون روي دارم نميدونم چي خوردم معده ام بهم ريخته.در كل اعلائم مسموميت رو دارم.چيكار كنم تا بهتر بشم؟بدنم اصلا ورم نداره و وزنم هم ديروز كشيدم از 63.5 ابتداي حاملگي به 71 كيلو رسيده،دكترم كه مشكلي برام پيش مياد قرص كه برام نمينويسه و همش ميگه طبيعيه،ميشه در اين مورد هم كمكم كنيد.آزمايش ادار براي اندازه گيري ميزان پروتئين هم تازه دادم و نرمال بود.

يه چيز ديگه اينكه دو روز پيش نصف يكي از دندونهام كه پر كرده بودم يهو شكست و مجبور شدم از دكترم براي دندانپزشكي نامه ببرم.دندانپزشك هم فقط آمپول بي حسي (ليدوكائين تزريق كرد) و بعد اون تيكه رو كشيد و گفت جراحي ميخواد كه بايد بمونه براي بعد از زايمانت،ولي همش نگرانم نكنه آمپول بي حسي مضر باشه؟
ممنون ميشم جواب سوالاتمو بدين،بازم ممنون.

Re: جواب سونو گرافي هفته سي ام؟؟؟؟

سلام
طول ران کوذک شما در حال حاضر نزدیک 6 سانتی متر است . و نرمال است .وزن کودک بین 29 تا 32 هفته بین 1400 تا 2100 متغیر است که کودک شما هم در همین رنج است
آمپولهای بی حسی دو نوع اند لیدوکائین تنها و میکس شده با آدرنالین. که دندانپزشکان با اطلاع از باردار بودن مادر ، نوع اول که بی خطر است و موجب افت فشار مادر و از دست دادن هوشیاری وی نمی شود را تزریق می کنند. پس نگران نباشید.
دوست عزیزم!مشکل گوارشی یا مسمومیت متفاوت است چراکه مسمومیتبا تغییرات معنی دارد فشار خون و نیز تند شدن نبض بدن گهگاه با تب همراه است .
چنانچه این علائم وجود داشته باشد که مراجعه فوری مادر به بیمارستان ضروری می شود اما در مورد مشکلات گوارشی ساده حتی خوردن عرق نعنا که در بارداری مجاز است نیز کمک بسیاری می کند.
البته بدیهی ست اسهال شدید نباید ادامه دار شود. ماستهای پروبیوتیک هم میکروبهای روده و دستگاه گوارش رو از بین می برند و در درمان اسهال خفیف موثرند
كارشناس مامايي فيروز

باسلام سن حاملگی من 33wبراساس HcوBPDو32wو2wبراساس FLو31wو3dبراساسAcهستش،تاریخ زایمانم 21/8/93زده شده براساسAcوFL وزن جنین هم 1900grبین صدک 50و25است. دراولین سونو تاریخ زایمان 13آذر زده شده براساس VaLUE1. Hc. 297/66& FL. 62.42 & BPD 82.18 & Ac274.26. لطف کنید بگید سونوی من مشکلی داره یا نه وچرا تاریخ زایمانم اینقد زود اومده

با سلام یک نکته کلی: با پیشرفت سونو ، دقت سونوگرافی در تعیین سن دقیق جنین و به دنبالش تاریخ دقیق زایمان کم و کمتر می شود.
بنابراین 1) ملاک برای ما سونوی زیر 13 هفته و تاریخ قاعدگی مادر(در صورت منظم بودن ) است و 2) از دیدن اختلاف در حد 1تا2 هفته بین سن به دست آمده از 2 معیار قبلی ، با سنی که در سونوهای بعدی به ما می دهند، نگران نمی شوم و تاریخ زایمان رو هم تغییر نمی دهیم.
كارشناس مامايي فيروز

سلام ببخشید به من نگفتید وزنش وازنظر FL.و BPD وAcخوبه یا نه وتاریخ آخرین قاعدگی هم 2/12/92بوده .واینکه سونو مشخص نکرده دقیقا تو چه هفته ای هستم دکتر سونوگرافی هم گفته بچه ات ریزه .ودر سونوی اول برام 13/9/93زدتاریخ زایمان رو. .پنج ماهگی که رفتم 8/9/93 زد حالا یه دفعه ای اینقدر اومده جلو 21/8/93خیلی نگرانم کرده .این تاریخ جدید براساس Flوhc هستش

باسلام درسونوی آخر هفت ماه من تصویر جنین واحد با پرزاتاسیون سفالیک وسن حاملگی 33wبراساس(hcوBPD)و32wو2dبراساس(FL)و31wو3dبراساس (AC)درکاویته رحم مشهوده،ضربان قلب منظم وطبیعیه ،جفت در رترال چپ،مایع آمونیاک در حد طبیعیه تاریخ تقریبی زایمان براساس21/8/93 (FLوAC) زده شده وزن جنین 1900است بین صدک 25و,50 درصد برای سن حاملگی 33wو5روز.BPD:82.18 & Hc;297.66. & FL:.62.42. & AC:274.26. اینها براساس value1 هستش تاریخ اخرین پریود هم 2/12/92بوده ودراولین سونو تاریخ زایمان13آذر زده شده. میخواستم بدونم سونو مشکلی داره یا نه واینکه چرا تاریخ زایمان اینقدر جلو اومده. باتشکر من خیلی نگرانم اگه لطف کنید زودتر جوابمو بدید.

با سلام و خسته نباشید
تارخ آخرین قاعدگی من 23 فروردین 93 بوده و نا منظم و الان باید تو سن بارداری 30 هفته 2 روز باشم اما در سونوگرافی دیروزم بر اساس bpd68.9mm سن بارداری 27w5d و بر اساسhc 256mmسن بارداری 27w6d بقیه پارامترهای سونو هم سن جنین رو با اختلاف 2 روز نشون میده و طبیعی میخواستم ازتون خواهش کنم راهنمایی بفرمایید bpd و hcکه کمتر از سن بارداری هستند طبیعی یا برای جنین مشکلی یش اومده?
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان