تفسير نتايج سونو و آزمايش

با سلام خدمت كارشناس محترم
من در هفته 12 بارداري يك سونوي nt و آزمايش دبل ماركر ( در همان روز ) انجام دادم اگر امكانش هست در تفسيرش منو راهنمايي كنيد.
سونوي nt :
ضربان قلب ديده شد نرمال است ؛ ميزان مايع آمنيوتيك نرمال ؛ پرزانتاسيون بريچ ؛ محل چسبيدن جفت فوندال خلفي Low lying ؛ كوريون آمنيون فيوز نشده است ؛ ميليمتر 1/3 : nt در حد نرمال است ؛ ميليمتر 3 : nb در حد نرمال است ؛ % 80 : CI در حد نرمال است ( BPD/OFD ) ؛
BPD : 18mm = 12w + 6d
HC : 68mm = 12w + 5d
CRL : 54mm = 12w
AVE : 12w + 4d
EDC : 92/1/30

آزمايش دبل ماركر :
Nuchal measurement : 1/3 mm ; 1/08 MoM
PAPP-A level : 1/2 mg/L ; 0/60 MoM
Free-Beta-HCG level : 15/6 ng/mL ; 0/48 MoM
Fetal nasal bone : Present
Screening result : Screen negative
Risk of Down's : Less than 1 in 20000 (at term
down's risk due to maternal age alone is 1 in 1300
Not in the high risk category for trisomy 18 (risk < 1 in 100
Not in the high risk category for trisomy 13 (risk < 1 in 100
This test does not screen for neural tube defects

كارشناس محترم در سونوي nt « كوريون آمنيون فيوز نشده است» و «جفت فوندال خلفي» و «CI» به چه معناست؟ چرا سن حاملگي مرا اعداد متفاوتي داده اند؟ آيا در آزمايش دو ماركر خوني من درحد نرمالند؟
[ :idea: من 26 سال دارم. اولين روز آخرين پريودم 91/4/28 بوده و پريود منظمي داشته ام ، با توجه به سونوي هفته 7 بارداري در تاريخ 91/6/18 من در تاريخي كه سونوي nt دادم بايد 11 هفته و 4 روزم بوده باشد اما سونو يك هفته اختلاف را نشان مي دهد. ]
با عرض پوزش از طولاني شدن مطلب :oops:
قبلا از راهنماييهاي شما كمال تشكر را دارم

چرا کارشناس جواب منو ندادن؟؟؟؟؟؟ :cry: :cry:
وقتی خداوند از پشت دستانش را روی چشمانم گذاشت
از لای انگشتانش آنچنان محو دیدن دنیا شدم
که فراموش کردم منتظر است تا نامش را صدا کنم...

با سلام
تخمین سن در سونو همیشه همین گونه است. 1هفته اختلاف بین سن ذکر شده در سونو ها طبیعی ست و این از نظر علمی برای تطابق داشتن کافیست.
از لحاظ پریودتون هم امروز 2 آبان ماه: 13 هفته و 5 روز هستید.
آزمایش دبل مارکرتون نرمال است و کلاً این آزمایش از نظر ضایعات طناب عصبی، منفی ست.
فقط جفت لولائینگ ذکر شده که نوع خفیفی از جفت سرراهی ست. البته مشکلی نیست چراکه جفت سرراهی از نظر علمی در سن پایین ارزش تشخیصی ندارد و با ادامه بارداری مکانش اصلاح می شود. فقط در سونوهای بعدی باید مراقب باشیم که این نوع سرراهی بودنش به نوع جدی تر تبدیل نشده باشد
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنون از راهنماييتون
يه سوال ديگه هم داشتم ميخواستم بدونم آيا افسردگي بعد از زايمان اجتناب ناپذير است يا ميتوان به طريقي جلوي ايجاد آن را گرفت. كمي در اين مورد نگرانم و نمي خواهم پس از زايمان اوقات خوشم تبديل به اوقات اندوه شود...
آيا براي همه خانم ها اتفاق مي افتد؟؟

سلان
نه اصلاً عزیزم.
خیلی از مادران بدون آن دوران بعد زایمانشان را گذرانده اند.
تقویت روحیه مادر توسط خودش در دوران بارداری ، حمایت خانوده به خصوص همسر :!: و پس از آن کمک و همراهی مادران شما و البته از همه مهم تر ارتباط با خدا کلید پیشگیری از آن است.
كارشناس مامايي فيروز

خيلي ممنون :D

جواب سونوگرافی :
سلام.در تخمدان چپ تصویر یک فلیکول فعال با ابعاد (23X16)با قطر متوسط 19.5mmرویت شد می خوستم بدونم کی تخمکم آزاد می شود سوال دوم در آزاد شدن تخمک ابعاد مد نظر است یا قطرتخمک

جواب سونوگرافی :
سلام.در تخمدان چپ تصویر یک فلیکول فعال با ابعاد (23X16)با قطر متوسط 19.5mmرویت شد می خوستم بدونم کی تخمکم آزاد می شود سوال دوم در آزاد شدن تخمک ابعاد مد نظر است یا قطرتخمک؟خواهش میکنم زود جواب دهید من برای تعیین جنسیت می خواهم .الان 3 ماه است اقدام کرده ام نمیخواهم این ماه را از دست بدم

عزیزم خب چرا امپول نمیزنی.اونجوری زمان ازاد شدنش بهتر مشخص میشه.
اگه یه سونوی دیگه بدی بهتره چون احتمالا باید تایکی دوروز اینده ازاد شه وقتی با سونومتوجه ازاد شدنش شدی اقدام داشته باش.
البته باید دید میزان رشدش چه جوری پیش میره .........
الهی مرا به حال خود رها مکن یا حی یا قیوم...........

s-h-2013 نوشته شده:جواب سونوگرافی :
سلام.در تخمدان چپ تصویر یک فلیکول فعال با ابعاد (23X16)با قطر متوسط 19.5mmرویت شد می خوستم بدونم کی تخمکم آزاد می شود سوال دوم در آزاد شدن تخمک ابعاد مد نظر است یا قطرتخمک؟خواهش میکنم زود جواب دهید من برای تعیین جنسیت می خواهم .الان 3 ماه است اقدام کرده ام نمیخواهم این ماه را از دست بدم
در 1 یا دو روز آینده احتمال آزاد دارد.
رشد فولیکوۀ : روزی 2تا 3 میلی منر. سایز آزاد شدن:23 به طور عموم
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 75 مهمان