تفاوت سونو با آخرين روز پريود

سلام
آخرين روز پريود خانم من در تاريخ 15/5/91 بود و با توجه به اين تاريخ الان بايد سن جنين درحدود 6 يا 7 هفته باشد اما در سونوگرافي انجام شده سن جنين 4 هفته اندازه گيري شد.
مي خواستم دليل اين تفاوت فاحش رو بدونم و آيا خداي نكرده خطري در ميان هست يا خير؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

باسلام
اگرشمادوره پریود همسرتان راهم ذکر کنید خانم کارشناس میتوانند بهتر به پرسش شما پاسخ دهند.
به احتمال زیاد نطفه دیر تشکیل شده است .مخصوصا اگر دوره پریود ایشان نسبتاطولانی باشد ویا تخمکگذاری دیر انجام شده است.
الهی مرا به حال خود رها مکن یا حی یا قیوم...........

Re: تفاوت سونو با آخرين روز پريود

mostafa_007 نوشته شده:سلام
آخرين روز پريود خانم من در تاريخ 15/5/91 بود و با توجه به اين تاريخ الان بايد سن جنين درحدود 6 يا 7 هفته باشد اما در سونوگرافي انجام شده سن جنين 4 هفته اندازه گيري شد.
مي خواستم دليل اين تفاوت فاحش رو بدونم و آيا خداي نكرده خطري در ميان هست يا خير؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون
با سلام
لطفاً بفرمائید که آیا پریودهای ایشون پیش از بارداری منظم بوده یا خیر؟ سیکلها چند روزه بوده اند(28؟ ؟30 35؟) تاریخ دقیق سونو و هر متنی که از آن در دست دارید رو لطفا مرقوم بفرمائید؟ نظیر قطر متوسط ساک( MSD)
اگر سیکلها منظم باشد و طول سیکلها هم در حد همان 28 یا 30 روز باید سونو با اختلاف 1 هفته در مرکز معتبر دیگری تکرار شود اگر رشدی که از نظر علمی لازم است در 1 هفته مشاهدات سونوی بارداری نشان دهد، نشان داده شد که احتمال را بر این می گذاریم که تخمک گذاری و لقاح و ... به هر دلیلی دیرتر بوده اما اگر رشد معقول در 1 هفته را نداشت در آن صورت احتمال وجود مشکل در راه است
كارشناس مامايي فيروز

یکی تو ده هفتگی رفتم با این سونو فرقی نداره دقیقا همون چهار هفته اختلافه
برای بچم که مشکلی نداره؟دکتر گفت از هشت ماهی به بعد احتمال زایمان هست، بچم سالمه؟اخه دلیلش چیه؟من 19 سالمه و ناخواسته باردار شدم
حتی تو هفته 14 بهم گفت بچت احتمالا دختره
شکمم نسبت به بقیه که از من جلوتر هستن بزرگتره

اگر سونوتون نرمال بوده جای نگرانی نداره.
در مورد سن بارداری: اگر کمتر بود شک به مشکل می کردیم اما چون سنتون در سونو بیشتر است احتمال زودتر رخ دادن تخمک گذاری و لقاح (نسبت به آنچه انتظارش را داشته ایم) می رود.یعنی پریود آخرتون شاید در بارداری اتفاق افتاده بوده
كارشناس مامايي فيروز

رنگ کردن مو در3 ماه ی اول بارداری ممنوع است عزیزم اما این به این معنا نیست که لزوما همه ی افرادی که انجام می دهند ضرر می بینند.احتمالش هست فقط.
بسپارید به خدا. سونوتون هم که نرمال بوده . نگران نباشید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

در بارداری به جز استامینوفن ساده ، بقیه می توانند مضر باشند اما چون 2 عدد مصرف کرده اید خودتون رو نگران نکنید . جای نگرانی ندارد انشالله
در مورد اپی لیدی ممنوع بودن نشنیده ام اما در اثر درد ، انقباض رحمی نباید ایجاد شود . حتما از درمانگر خودتون سوال کنید
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید ممنون از سایت خوبتون،من ۲۷ سالم هست و اولین بارداری رو میگذرونم،اخرین پریود من ۱۸ اردیبهشت بوده من در تاریخ ۱۲ تیر سونوگرافی شکمی انجام دادم،ک من گفته شد در ۶ هفته و ۳ روز ب سر میبرم با ساک ب قطر ۲۰ میلیمتر،بدون آمبریو قابل رویت،واکنش دیسدوا کافی است.int.os بسته است.
چنتا سوالی ک ازتون داشتم خیلی لطف میکنید ب من جواب بدید..
در ضمن پریود من منظم میباشد.و سیکل ۲۸ روزه تا نهایت ۳۰ رو دارم.
اختلاف ۱۲ روزه بین سونوی من و اولین روز اخرین دوره پریودی طبیعی است؟یعنی من اونجور ک حساب کردم سونو از تاریخ لقاح رو حساب کرد درست روز ۱۴ پریودی.
اینکه جنین تو این هفته دیده نشده طبیعیه؟معمولا تو هفته چند دیده میشه؟
ب نظرتون سونوی بعدی رو واژینال انجام بدم؟
خیلیییی خیلیییی ممنون میشم منو از نگرانی دربیارین❤

سلام' من ۳۱ سالمه' اولین روز آخرین پریودیه من ۸خرداد بوده 'و الان ۲۸ تیر' پس من الان ۷ هفته هستم' با اینحال تست حاملگیه من ۷ روز پیش مشکوک و ۲ روز پیش مثبت اعلام شد' دکترم منو فرستاد سونوگرافیه شکمی اما از ساک حاملگی خبری نبود' من دوره های پریودیم ۷ روزه و چرخه جنسی ۳۵ روزه دارم' نگران هستم' آیا حاملگیه من واقعیه??!چرا غلظت بتا دیر تو خونه من بالا رفته? و اینکه چرا ساکه حاملگی دیده نشد?لطفا راهنماییم کنید
ارسال پست

بازگشت به “سونوگرافی در بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان